Mám málo mlieka

preciosa
22. júl 2016

ahoj mam malo mlieka uz som si kupila aj caj a stale nic maly ma 2 mesiace a sa mi zda ze mlieko stracam a stale ho mam na prsniku a este sa snazim aj odsavat ale nikdy mi nic nejde a ked tak len kvapky....chcem ho stale kojit ale musim ho aj dokrmovat
poradte ako mam mat viacej mlieka??
dakujem

bosoriak
22. júl 2016

@preciosa
1. Prestan dokrmovat
2. Dieta by malo na prsniku pit, nie spat
3. Davat na prsnik aj kazdu pol hodinu, po par dnoch sa mlieka zacne tvorit viac
4. Mozes si po kazdom kojeni odsavat, ide len o to, aby telo dostalo informaciu, ze ma vyrobit viac mlieka
5. Dostatok tekutin a jedla pre teba
6. Ak sa to ani po par dnoch neupravi, skus zavolat laktacnu poradkynu, aby skontrolovala prisatie

Toto musi fungovat. Ak nahodou nie, NAHODOU, tak sa svet nezruti ak prejdes na umele mlieko. Kojit je super, ale nie za kazdu cenu.

Drzim palce.

preciosa
autor
22. júl 2016

@bosoriak maly mi na prsniku nespi...pijem 3-4l denne vody a dokrmovat musim lebo je hladny ☹ ..toto je moje 3 dietatko..preto sa pytam ci nahodou neexistuje nieco na tvorbu mlieka..a ja viem ze sa svet nezruti ked ho nebudem kojit ale pre mna je to pohodlnejsie vytiahnut prsnik a hned moze pit 🙂 ale aj tak dakujem

bosoriak
22. júl 2016

@preciosa Jo, chapem. Len pri materskom mlieku plati jednoduche - vytvori sa tolko, kolko sa pyta. Jediny sposob ako vytvorit viac mlieka, je viac prikladat. Preto ked sa zacne prikrmovat umelym, klesne aj produkcia materskeho.

adena7
22. júl 2016

moj maly ma 7 mes..asi do 5. mesiaca som mala asi 3 taketo vacsie krizy, kedy som mala zrazu malo mlieka..tiez bol na prse skoro non-stop..vzdy som mala niykanie dokrmit..kupila som si aj UM..ale nakoniec som to vydrzala a nikdy nedokrmila..asi po4 dnoch sa zrazu prsia brutal naliali..proste to rozcucal..jedna kriza trvala dokonca 7 dni..to uz som to skoro vzdala a dokrmila..ale potom zrazu zo dna na den mlieka pribudlo..skus vydrzat a kojit kojit kojit..viem ake je to na nervy..ale skus to vydrzat tych 7 dni nedokrmovat len kojit aj ked ti bude plakat..ztale skusaj prikladat..

sibalka21
22. júl 2016

@preciosa urcite ho neprestan dokrmovat, ved pokial mas malo mlieka nemozes nechat dieta hladne.... Bohuzial niektore mamicky nemaju take stastie ze by mohli dlho kojit... Aj mojej kamaratke zmizlo po dvoch mesiacoch mlieko a robila vsetko preto aby mala... Skus zajst za laktacnou poradkynou.... Tiez som za kojenie, cize urcite sa porad s laktacnou... Ona vie co a ako s kojenim 🙂 Veela stastia prajem 🙂

adena7
22. júl 2016

@adena7 este doplnim ze pri prvom synovi som to tiez takto na zaciatku vzdala a ked sa zdalo ze mam malo mlieka, domrmila som..to mal asi 2 al 3 mes..no ale kedze som domrmovala, mloecka mepribudalo ale ubudalo..dokrmovat som misela stale viac a viac..nakoniec sa v 6.mes sam odstavil :(

priora
22. júl 2016

@preciosa ja som bola za laktacnou koli tomu a som chcela vediet hlavne ci je dobre prisavanie nato mi pokyvala hlavou a kyvla plecami a povedala ze mame trenovat.,, stale sa opakovala az potom som pochopila preco ked si vypitala odomna 40€ ze preco natahovala.,, niekto za 40€ maka 2 dni.,, pritom pri prvom ked som volala laktacnu to bolo super ukazala vysvetlila a s tohto mam doteraz nechapacky.,,

sibalka21
22. júl 2016

@bosoriak ja som maleho dokrmovala od uplneho zaciatku lebo som nemala rozbehnute mlieko a po asi dvoch tyzdnoch sa mi rozbehlo a mala som ho aj pre maleho privela... Cize nesuhlasim s tym ze ked zacne dokrmovat tak klesne produkcia mlieka

preciosa
autor
22. júl 2016

@adena7 ja mu za cely den dam len 100ml UM nic viac ale proste ho musim dat lebo je hladny ...najviac sa mi mlieko naleje v noci vtedy ho mam dost ale cez den sa mi nejako netvori a hladneho ho nechcem nechat...musi mat silu na cvicenie...musi cvicit vojtovu metodu

priora
22. júl 2016

@preciosa a inac tiez ked mala 2 mesiace sa mi moieko doslova stratilo vytiahla som s jedneho len 5ml fakt par kvapiek.,, mala mi vno i spi celu noc a ja pravidelne vnoci vstavam a odsavam a vredy som zaspala a spala 8 hodin a veeeelmi dlho trvalo kym sa to vratilo do normalu.,, v mraznicke som mala kopu mlieka tam som dokrmovala cez hadicku a mozem povedat ze sa to "vratilo" vecer este niekedy dokrmim mojim cez hadicku.,, samozrejme benedikt a senovka a homeopatika

preciosa
autor
22. júl 2016

@priora ja som si kupila caj teraz v lekarni...a homeopatika ked som zjedla mlieko sa mi vytvorilo ale tiez nie vela

nada789
22. júl 2016

@preciosa malu kojim vyse 2 rokov, boli aj krizicky ale vzdy sa mnozstvo mliecka po par dnoch upravilo.
Ja mam odskusany gravimilk -kupis v tescu, dm... a potom od megafytu caj na dojcenie s jastrabinou lekarskou, ta vraj podporuje tvorbu mliecka.
BTW. vsade sa docitas, ze ziadna odsavacka nenahradi detske sanie. Aj v tom moze byt zakopany pes, ze babo spinka v noci. osobne sa mi najviac mliecka tvorilo v noci, niekedy rano mi aj samo vystreklo ako taka fontanka 🙂) za mna jedina rada prikladat a prikladat a prikladat... do nemoty...

priora
22. júl 2016

@preciosa mlieko sa vdaka tomu vytvori ale tiez musis prikladat.,, ja som dva mesiace doslova prelezala a len davala orvy,druhy,prvy,druhy. A az teraz mam pocit ze s postele aj "zleziem" a teraz mam strach ci opat nezacne sa znizovat ked ju nekojim stale.,,

priora
22. júl 2016

@adena7 7 dni v poho 🙂 ja som sa trapila pomali mesiac ale flasku som stale nedala mam strach ze by to bol koniec.,, prveho som nekojila tak teraz chcem vydrzat

siska53
22. júl 2016

@preciosa mnozstvom mlieka z odsavacky sa neriad.
Podla nej by som mlieko nemala ani ja.
Je normalne,ze babo casto pije, tvoje moze byt akurat aj v obdobi rastoveho spurtu. Riesenim je caste prikladanie,nie prikrmovanie.
Najma ak babo pribera. One by bolo,kebyze chudne.

A ty hlavne vela pi. Cajov na kojenie,vody,niekto vravi vinea je na mlieko....skus si spravit vtacie mlieko - kedysi ho vraj bezne davali aj v porodniciach.

jamika27
22. júl 2016

@preciosa v noci ti nepije keď vravíš že sa ti v noci nalievajú prsia? ak nie tak v noci každé tri hodiny odsávaj...

ja som 4 mesiac vkuse len odsávala každé dve tri hodky, lebo som nekojila a super

christina_petrikova
22. júl 2016

@priora ja tiez si velmi prajem aby som mohla kojit a aby nebol ziadny problem. Vraj caste prikladanie a caj pomozu. Kamoska mala podobny problem, pila mnozstvo bylinkovych cajov a pomohlo 🙂

priora
22. júl 2016

@christina_petrikova ja si to tiez velmi prajem.,, tiez sa stale trapime a neni to tak ako by som chcela ze vytiahnem a pekne sa napapa.,, ale snivam dalej.,, ona uz ked citi cievku sa brani a nakhorsie je ze dlhodobo mi niekedy robi ze chyti glgne vypluje a stale dokolecka.,, aj ked jej tece aj ked netece mlieko

beabelisova
22. júl 2016

@priora myslis ze to robi narocky? nemoze to byt sposobene refluxom? :-O

hettinka
22. júl 2016

Mne pomohli homeopatiká. Síce len prechodne, Ale každý týždeň navyše je dobrý. Spýtaj sa v lekárni. Názov uz neviem.

preciosa
autor
22. júl 2016

@jamika27 pije 2 krat sa zobudi ale asi mam vacsi klud nebeham tak sa tori trosku rychlejsie

hettinka
22. júl 2016

@preciosa mlieko sa tvorí v spánku. Preto sa ti tvorí v noci viac. Cez deň so pospat nemôžeš?

preciosa
autor
22. júl 2016

@hettinka nie mam 3 deticky takze o 2 sa musim starat.....spat nemam kedy

stvura
23. júl 2016

@preciosa hlavne musis byt v POHODE...stres odburat. Nic nezabera ak nemas pohodou, ani caje, ani homeopatika. Vsetko je v hlave.
Casto prikladaj (optimalne by bolo tak kazde dve hodky aby ta zasa neboleli prsia ak neie je spravne prisate a aby ta tvorba mliecka i bola) a ak dieta nema nejaku extra podvahu neprikrmuj / ani cievkou - inac kedze teraz mam malu neterku viem ze ta cievka maminu prestane bavit - neterka je uz na flasi.
Mam odkojenych 6r, deti mam po sebe s rozdielom 2r a 1,5r. Dojcila som 2x tandem, mlieka som nemala nejako extra ale ani malo. Taka norma.
A skus oddychovat ako to pojde - ja som pospavala i pri dojceni, i pri sprchovani som relaxovala...proste kde sa dalo (nemam babku ktora by pomohla).
Drzim palce, neboj, das to. Tiez so si pri prvom myslela ze to nedam a podarilo sa...pred porodom som nadojcila syna a sla som rodit 😉 ..vsetci len kukali ci som normalna 😀

priora
23. júl 2016

@beabelisova neprisla som nato preco to robi :/ robi to hocikedy pocas dna aj ked mlieko je.,, rano napriklad dnes ona chyti a pusti hodi hlavu na druhu stranu a otoci sa a opat prisaje a dokola a rano ju bolelo brusko.,,

priora
23. júl 2016

@priora len uz nechcem ku laktacnej lebo by som tAm bola ako na hre klavira lebo vkuse nieco a by som sa nedoplatila

zuska2001
23. júl 2016

odstriekavaj mlieko každé 2 hodiny, moôžeš kupiť senovku a benedikt lekársky v tobolkách, ale je to drahé ako šľak. mám osobnú skusenosť, že ak mlieko odstriekavaš, netreba ti na tvorbu nič. A v klude bez stresu, to zablokuje spúšťaci reflex. Ak sa nepodarí naskočiť na kojenie, mlieko odstriekaj a daj z flaše. Ja som takto fungovala 16 mesiacov.

lilik96
23. júl 2016

Mne pomohli homeopatika ricinnus myslim ze cislo 5 a este vysumena vinea.

cilkajanka
23. júl 2016

Dokrmovať určite neodporúčam. Je potrebné zvýšiť príjem tekutín, prikladať častejšie dieťatko na prsník a veľmi dobrú skúsenosť mám s tabletkami Náramek osmi perel s tradičnej čínskej medicíny.