Mám slabé mlieko?

vladka82
16. aug 2014

ahojte mam 2,5 mes syna je plne kojeny.Posledne dva dni je ako vymeneny.Stale si pyta papat.Nakojim ho zaspi na cca 40 min a zobudi sa so strasnym placom ze chce papat.A o hodinu to iste.Chce sa nosit iba na rukach,lezat ani zasvet 🙂

janinka007
16. aug 2014
miku1
16. aug 2014

Je to bežná reakcia malých detí 🙂 Mlieka máš určite dosť. Ak ti to teda nerobí problém, tak ho dojči tak ako si pýta.

marionmarion
16. aug 2014

Slabe mlieko neexistuje. Tvoj maly ma skor problem so slabym tokom mlieka, alebo so zlym prisatim. Kontaktuj laktacnu poradkynu a urob tak hned, lebo ak to nebudes riesit mozes casom mlieko stratit uplne. kontakty najdes na www.mamila.sk
Drzim palce!

titulienka
16. aug 2014

mliecko bud je alebo nieje , pojem slabe neexistuje, tiez som si to niekedy myslela ale nieje to tak...zviknu byt situacie ked nastane bud laktacna kriza,alebo rastovy spunt...pri laktacnej krize sa zvikne mliecko stratit aj na 2-3 dni, ale castym prikladanim sa opat vrati ( vlastna skusenost ) a rastovy spunt znamena ze babo si pyta castejsie ako inokedy aj to opat ( vlastna skusenost ) v oboch pripadoch je dobre vydrzat a ak to nerobi problem prikladat aj kazdu hodinku , podla mna sa to urcite ustali 😉odkojila som 4 deticky a presli sme roznymi krizamy ale zvladli sme to a hlavne naucili 🙂 takze drzim palce 😉

emocia
16. aug 2014

Píše ti laktačná poradkyňa: Tvoj syn je normálny, dožaduje sa mamy. Má na to legitímne právo, je to mláďa. Cicavec, ako mačička, psíček či medveď. Tí svoje mláďatá majú stále pri sebe. Nerobme si ambície, že naše bábätká majú záujem o postieľku. Majú záujem iba o mamu, o prisatie, dojčenie a dudlovanie.Chcú zažívať mamu. Chcú byť prisaté takmer stále. Lebo sú to cicavce 😀 Rada znie: urob to tak ako naše pramatky. Tie si dávali detičky do šatiek, obrusov alebo plachiet. Perečítaj si o tem na mojom webe o dojčení. My teraz mám pekné šatky, tak ich využívajme. Nosenie detí je jeden z atribútov vytvárania vzťahovej väzby, čo je fenomén, ktorý sa vytvára medzi matkou a dieťaťom. Je výhodné ho posilniť nosením. Tiež preto, že matka, ak nosí, má voľné ruky. Na prácu či na to, čo práve chce robiť či potrebuje. Aj na to, aby ich len tak zložila do lona, keď jej dieťatko v šatke zaspí, po tom, čo sa komfortne nadojčilo. Ak matka naväzuje, dieťa je spokojné, pokojné, takmer neplače a vždy nosené detičky dobre prospeivajú, lebo sa môžu prisávať na požiadanie bez akejkoľvej zvláštnej námahy mamičky. Pravda, treba naštelovať prsník dieťatku, aby sa mohlo dobre prisať 😉 Držím vám palce!! Alena BA

hnedka
16. aug 2014

ved to je normalne pri takom malom babatku ze si pyta po 40 min. ja som mojeho kojila boli dni aj kazdu pol hodinu ked chcel prisaty bol dobre a paradne pribieral...Slabe mlieko neviem....ale tak na tvojom mieste by som sa velmi pestro stravovala a jedla casto a polievky zAKYSANE mlieka....a hlavne mu davala kedy on chce aj kazdu poll hodinu a kup si manducku a noste sa ak chce ta citit

palomka
16. aug 2014

rastie a preto potrebuje prave v tom obdobi viac papat 🙂 daj mu kedy si pyta. ja som mala pocit, ze som uvaznena len v spalni a na posteli niekolo prvých mesiacov, tiez bol hlados

siska53
16. aug 2014

Vsetko ti uz napisali,ja len doplnim,ze okolo 3.m.byva aj rastovy spurt,cize dietatko potrebuje viac mliecka..chvilu trva,kym sa mliecne zlazy prisposobia...takze prikladaj na poziadanie a rob tak,ako ti tu pisala laktacna poradkyna. Ado par dni sa to upravi.
Ak by cokolvek,je lepsie zvolit osobnu navstevu laktacnej poradkyne..