Môžem jesť zemiakovy šalát, keď ešte dojčím?

misulkasikulka
27. dec 2023

Ahojte vraj by som nemala jesť zemiakovy šalát keď kojím… zatiaľ som ho nejedla ale mám dosť chuť tak ma zaujíma čo je na tom pravdy aký je vás názor

diewcatqoo
27. dec 2023

No ked je to ten zo stedreho dna, tak ten by som si uz nedala. Ale inak ano, preco nie?

zuzanka.zuzu
27. dec 2023

preboha určite nie!!! veď sú tam samé nebezpečné veci, napríklad také zemiaky 🙄

alex49
27. dec 2023

Z Vianoc už nejedz, ale čerstvym môžeš. Prečo si myslíš, že by si ho nemohla jesť?

januska12323
27. dec 2023

Z kupovanej majonézy alebo jogurtu kľudne. Sú tam len zemiaky a zelenina.

jj298
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
zuzkacik4
27. dec 2023

Kojim a vcera som dojedla poslednu porciu zemiakoveho salatu ... 🤷‍♀️a som tu a aj maly je ok🤷‍♀️

juliacenc
27. dec 2023

@misulkasikulka samozrejme, ze mozes. Daj si pochut si

patus_2
27. dec 2023

@misulkasikulka daj si, dobrú chuť. Akurát by som neriskovala domácu majonézu, alebo by som urobila majonézu z varených vajec 🙂

dadka1997
27. dec 2023

Kludne si daj, len aby tam neboli surové vajíčka, a najlepšie ked je salat čerstvý

44janica44
27. dec 2023

Za mňa domáca majonéza 100x lepšia ako ta chemická z obchodu tu by som do úst uz v zivote nedala. Samozrejme vajíčka z overeneho zdroja. Dá sa urobiť majonéza aj z varených vajec.

anavixy
27. dec 2023

Toto si zase kde pocula/citala takuto mudrost? 🫣
Surove vajicka jest nemusis, ale zemiakovy salat sa predsa nemusi robit len z domacej majonezy, u nas sa ani nikdy nerobil, tak bud to treba specifikovat alebo nesirit bludy/neverit bludom.

siska53
27. dec 2023

@misulkasikulka tak nad tym som sa nezamyslala a normalne jedla..

anickabasnicka
27. dec 2023

tak pokud v tom salatu nejsou ingredience, ktere by nadouvali- cerstva cibule, velke mnozstvi kysele okurky, celer, atd. tak si klidne vezmi kolik zvladnes snist. jen pozor na zlucnik, aby te nechytl a nemusela jsi kvuli nemu na pohotovost.to by jsi pak mozna problem s kojenim mela

ajka0207
27. dec 2023

@patus_2 aká ja som sa len chcela opýtať, choroba zo surových vajec prechádza do materského mlieka? Myslela som, že salmoneloza nie.

rebrambora
27. dec 2023

Som jedina co sa okrem alkoholu absolutne neobmedzuje, nestresuje a dieta je aj tak spokojne?

anavixy
27. dec 2023

@ajka0207 salmoneloza, pokial viem, do mm skutocne neprechadza 🙂 skor asi ide len o to aby sa proste dieta nenakazilo od matky, ale inak naozaj nie je taketo obmedzovanie opodstatnene

svetlonos
27. dec 2023

@rebrambora
uplne presne, pokojne si dám vino nealko, jem vsetko, pijem kavu. Do mlieka ide alkohol a etericke oleje, trebars z cesnaku a len to zmeni chuť. Obsah zaludka matky inak nema vplyv na naduvanie babatka.
@autorka
pokojne si daj, my robíme s jogurtom a dam trošku majonezy.
Jedavam ho, kojim a všetko je v naj poriadku. A na surove vajco das pozor aj ako netehotna predsa.

sasesoe
27. dec 2023

Ahoj, pokojne keďže všetko s mierou

0silvia0
27. dec 2023

@misulkasikulka tak ked mas par dnoveho kojenca, a v salate je hrach, tak ho z toho moze boliet brucho. Ked si urobis salat so zemiakmi, mrkvou tak v pohode vyskusaj, niekoho naduva aj cibula, ty musis vyskusat co tebe a dietatu nevadi.