Mrnčanie pri kojení

bamboocha14
2. feb 2015

Mam 4mesacnu dcerku,ktora sa pocas kojenia zacne mrvit ako cervik,mrnci a nakoniec zacne aj plackat.toto mi nikdy nerobila a zrazu zacala takto reagovat.nieje naucena na flasku takze vie ze ked chce papat musi tahat.v noci spi celu noc takze rano mam naliate prsia a lahko sa jej papka no pocas dna ich vytaha.myslela som si ze je to koli tomu ze ten tok je slabsi uz potom ako rano ale takmer cele 4mesiace takto fungujeme a doteraz jej to nevadilo a zeby zrazu?!?(nieje je to vsak pri kazdom kojeni),ked mi takto zacne vymenim prso a zvykne to zabrat.upokoji sa a papka dalej.viete mi povedat prosim preco mi toto robi?sa bojim ze takto sa mi zacne tvorit menej mliecka.ked z jedneho len trosku vypije a z druheho to dokonci.

siska53
2. feb 2015

@bamboocha14 a to ti robi len na jednom konkretnom prsniku alebo pri oboch?
Skus si ho tak jemne stlacat akoby masirovat..

Inak moja skusenost pri malom (tiez sa v noci nebudil,resp.malokedy tak rano prsia na kamen), ze mne sa prave po 4.m.upravila tvorba mlieka,cize postupne som sa prestala budit s na kamen tvrdymi prsnikmi a produkcia sa uz prisposobila mojmu babatku.
No a neskor,pri 2.rastovom spurte (prvy som ani nepocitila) som si stimulovala laktaciu prikladanim maleho na jeden prsnik a odsavacky na druhy prsnik.

A mladsia tiez jeden prsnik viac odmietala,takze pomerne dlhu dobu sme fungovali akoby na jednom. Z toho horsieho vzdy len kratko pila.. Ale casom sa to asi vyrovnalo a zacala pit z oboch a dojcila sa takmer 2roky.

bamboocha14
autor
3. feb 2015

Inak budila som sa aj ja s prsnikmi ako kamen ale uz sa mi to upravilo a teraz ich uz nemavam az take preto som si myslela ze ci nemam menej mlieka ale to nebude bo kojim ako pred tym a vydrzi pekne dve hodinky a aj viac niekedy.a mrncala mi zatial zatial tak ze som akurat kojila na pravom.tak som ju prehodila na lave.no a na lavom bol zatial pokoj.ale robi mi to len treti den a aj to ako som pisala nie zakazdym.prvy den som pohode kojila a striedala prsniky cely den a vecer mi toto zacala robit.druhy den uz aj doobeda a zase pravy no cely den bola pohode a treti den na obed zase na pravom a dnes aj na lavom nejak nebola akoby spokojna.