Prečo je 2,5 mesačné bábo nepokojné pri kojení?

zumza
18. nov 2012

Ahojte, chcem poprosit o radu, resp. Vase skusenosti. Nase babatko sa mi na prsnik prisalo az teraz, ked ma 2,5 mesiaca, predtym ani za svet, takze som odsavala a musela aj dokrmovat UM. Prikladala som si ho stale a zrazu sa prisal. Velmi som sa tesila, takze sme zacali len kojit. Problemom je, ze on si pomaly kazdu pol hodinu pyta, trochu pocucka a zaspi alebo by vydrzal byt zaveseny na prsniku aj cely den. Po chvili sania sa zacne ale uplne mrvit, trepat, hlavku odtahuje tak, ze mam pocit, ze mi vytrhne bradavku, vobec nie je pri kojeni pokojny, bradavku pusti a hned ju zase hlada, niekedy uplne zurivo.... Deje sa to ale len cez den. V noci, ked mam naliate prsia, tak v klude si potaha kolko treba, bradavku pusti a spokojne zaspi. Co to moze byt, robi to z hladu? Bojim sa, ci nebude dehydrovany alebo nieco podobne. Pritom cika, ale nekakal uz 4 dni

atreyu
18. nov 2012

@zumza ahoj toto robil aj moj drobec lebo mam dlhy spustaci reflex (tz malemu trva kym sa docuca ku spusteniu), teraz si uz zvykol, ze trva dlhsie kym sa docucka k mliecku...skus si pred kojenim najprv odsat

xenicka13
18. nov 2012

bol zvyknuty na flasku, z ktorej to islo lahko, teraz sa mliecko tak nevali, chce to cas, zvykne si, ak nedas flasu a kakat nemusi aj tyzden

boka79
18. nov 2012

ahoj, ked sa v noci pekne koji, bude to reakcia na flasku, s ktorej slo rychlo a s prsnika ide pomalsie.. teda kym sa spusti... Mne sa spustilo vzdy rychlejsie, ked som druhou rukou odstriakavala z druheho prsnika. lezal na vankusi, jednou rukou som si drzala prsnik a druhou ten druhy stimulovala. ale na spustci rflex je najdolezitejsi klud a po pripade si mozes skusit dat senovku, sa zrychli tok mlieka a mnozstvo mlieka a aj spustaci mozno pride skor

alena0305
18. nov 2012

Ak máš pocit, že mliečko mu tečie dobre a pajedí sa počas kojenia - tak ho skús dať odgrgnúť aj počas pitia a potom pokračujte. Možno sa nahltá viac vzduchu a preto si pýta aj po pol hodine - keď si odgrgne vzduch vyjde a zistí,že má prázdne bruško. Ak máš slabší spúštací reflex skús si pred kojením prsia nahriať - teplou utierkou (na pár sekúnd do mikrovlnky) a pomasírovať. Ak je iba kojený - môže trošku kaknúť do každej plienky alebo nemusí kakať aj týždeň-materské mlieko je celostráviteľné a priprav sa na redšiu stolicu. Ak prestáva piť môžeš mu jemnučko pritlačiť pod sánkou - (približne tam,kde my máme druhú stoličku - zub) tam sa stimuluje sací reflex - ale nie dlho a často - to my ukázali,keď sa malá učila piť po týždni v inkubátore.

lenka26386
19. nov 2012

no mne na začiatku mliečko tečie prúdom ale akonáhle sa malý začne vrtieť točiť odpájať tak začnem stláčať prsník aby mu to lepšie tieklo stlačím on začne zase piť a ked prestane cecať uvolním a zase stlačím a on mi začne zase piť možno to pomôže aj vám mne sa zdá, že sa napije len predného- redšieho a to zadné hustejšie nestihne ani vysať- vyskúšaj stláčanie no nám to pomohlo lebo v porodnici bol malinký naučený na flašku ale doma som flašku odložila a pome makať- mojmu malému sa nachcelo namáhať vieš ale jednoducho som mu flašku nedala tak sa naučil síce najprv nervačil a 100 krát sa odpojil ale nemal na výber a teraz super ťahá a ťahá volakedy len 10 minút a volakedy aj 25 minút a spí 2 hodinky a večer píta každé 4 🙂 🙂 🙂