Musím dcérku odstaviť, ale ona chce len materské mlieko

trepuska
25. apr 2009

Dobry den, chcela by som vas mamicky poporosit o radu..Mam 8-mesačnu dcérku, je mi to velmi luto, ale zo zdravotnych dovodov ju potrebujem co najskor odstavit. Chcela som ju kojit minimalne 12 az 18mes, ale neda sa. Vsade v literature sa hovori o tom kolko kojeni vynechat a ako to urobit, ale moja dcerka odmieta akykolvek iny zdroj potravy a druh potravy ako je mliecko z prsnika. Da sa povedat, ze je vylucne dojcena, pretoze uz vyse dvoch mesiacov odmieta akekolvek prikrmy ci uz zeleninku, masko, ovocie, kasicky, UM. Nemam sancu do nej ani nic dostat lebo odmieta lyzicku, flasticku, poharik, striekacku, ruku vsetko..Existuje len moj prsnik nic ine. Manzel i znami mi radili proste odist aspon na 2dni, ze ked bude hladna tak zje. Ale ja sa toho obavam, ze je velky vytrvalec a len ju vyhladoviem a ztraumatizujem. Potvrdila mi to aj detska lekarka, vraj sa nebude dat odstavit a flasu do nej nedostanem. Tie prikrmy ma zas tak nestvu lebo citam tu, ze vela deticiek odmietaju papkat ale potrebujem do nej dostat aspon to UM, nie? Ak ma niekto z vas s tym skusenosti, tak mi prosim poradte.

shaula
25. apr 2009

Trepuska, určitě bych to neřešila tak radikálně, jako odjet pryč a doufat, že snad něco sní. To cícíš sama, že není to pravé ořechové. Asi ti moc neporadím, snad jen zkoušet, zkoušet, zkoušet příkrmy. Našim klukům trvalo jednomu týden a druhému skoro měsíc, než začali trošku papat. Předtím řvali jak pominutí, jenom jsem jim dala lžičku do pusy. Každopádně držím palce, ať se to brzy podaří.

trepuska
autor
26. apr 2009

Dakujem maminy za povzbudenie a za rady, popozerala som si aj tie linky, aspon mam trosku lepsiu naladu a nadej 😅