Nadprodukcia - dojčené bábätko príliš rýchlo priberá

diana_81
10. júl 2014

Potrebujem poradit ohladom priberania mojho syna a mojej nadprodukcie mliecka. Z prvotneho nepitia par dni v porodnici (zopar krat som mu dala odsate mliecko, po 3 dnoch nebolo treba a prilezitostneho odsavania som sa zbavila uz pred vyse mesiacom) sme sa vypracovali na prvu ligu. Porodnu vahu mal 3.300g ale ked nas pustali z nemocnice mal len 3.000g.

Dnes ma 6 tyzdnov a vazi cez 5.100g (pred 4 dnami). Cize za 5 tyzdnov cez 2 kg. Lekarka povedala ze nie je privelky, ale pribera prilis rychlo ale viac nekomentovala. Doporucila skusit cumlik nech moze sat bez dalsieho jedenia. Laktacna radila dojcenie viackrat z jedneho prsnika a cumlik zvazit (!). Druha laktacna mi radila radsej pokracovat bez zasahov, lebo ze znizenie produkcie moze byt narazove a vymknut sa kontrole a ohrozit dojcenie celkovo, od cumlika ma tiez odradzala. Ze to skratka postupne prejde samo. Kamaratka radila zvacsit odstupy medzi dojceniami a skor ako o dve hodiny nedat ale zabavit drobca.

Maly zo zaciatku grckaval, nastastie to uz lepsie zvladame. Bala som sa ze ma tichy reflux ale bolo to z prejedania. Viem ze na mamila.sk pisu, ze grckanie si netreba vsimat ak dobre pribera a do nadprodukcie moc nezasahovat, ale dlhe nosenie zvislo po kazdom papani, nespanie lebo sa budi na vracajuce sa mliecko, zvysena plynnatost (z hltania, privela cukornateho mliecka?), vecne kakanie a cikanie kvoli kvantam mlieka a prezliekanie pogrckaneho sa nevsimat neda. Ako ste alebo by ste postupovali? nemoze mu prilis rychly rast/priberanie uskodit? Aj nespavost ma trapi, stale mu tecie a ani ududlovat na prse sa nevie a i neustale prebalovanie je o nervy - vzdy ho to preberie ale pokakaneho ho snad nenecham!?!?

Dakujem za rady!

diana_81
autor
13. júl 2014

@demetria Mrzi ma ze vas to takto obmedzuje doteraz. My naopak poleziacky nevieme dojcit vobec, mliecko mu to hned zacne tiect blbym smerom - do nosa. Zacne zle dychat a je koniec. Z toho co pises mi vyplyva ze tok mliecka mas stale taky rychly?

demetria
13. júl 2014

@diana_81
Zda sa mi, ze tok sa upravil cca pred mesiacom - dvomi, asi je to o zvyku, ze si zafixoval dojcenie v lahu a v konkretnej izbe.

diana_81
autor
30. júl 2014

@demetria medziscore 6,3kg v 2 mesiacoch

alex1212
5. sep 2019

@diana_81 náš je valibuk..má 4,5 mes a váži cez 9,5 kg.. plne dojčený, mám veľa mlieka, chutí mu a cumel nechce.. nie je však komotny, už sa aktívne pretáča na bruchu a otáča na zemi okolo vlastne osi dookola.. no to priberanie ma trochu desí. v okolí sú deti, čo majú takú váhu v roku a pol.. má cez 66cm

alex1212
5. sep 2019

@diana_81 v dvoch mesiacoch mal 7,5