Najlepšie klobúčiky na dojčenie

bielavila
19. máj 2015

ahojte dievcata poradite mi dobre klobuciky? mame avent, ale po 4 mesiacoch ich syncek zacal odmietat- (ked mu dam prsnik s klobucikom reve a nechce ho) neviem co si pocat, syncek sa prisat na bradavku nevie od narodenia po dlhom trapeni som sa rozkojila aspon s klobucikom a teraz toto... velmi chcem este aspon par mesiacov kojit. dakujem vam pekne

milota164
19. máj 2015

ahoj , a riesila si to s lekarkou?mozno robite pri prilozeni daku chybu.ja som mala kupene tiez Avent, ale nakoniec som ich nepouzivala aj ked zaciatky boli tazke, krvave popraskane bradavky, nastastie pomohlo kremovanie Bepanthenom. Drzim palceky nech to zvladnete a kojis co najdlhsie.

luba41
19. máj 2015

chyba nebude v type kobúčikov ale celkovo v klobúčikoch..pravdepodobne Ti spôsobili pokles tvorby mlieka a syn reaguje štrajkom..skús hned kontaktovať laktačnú poradkynu http://www.mamila.sk/pre-matky/poradkyne-pri-do...
a prečítaj http://www.mamila.sk/pre-matky/dojcenie-a/klobu... a http://www.mamila.sk/pre-zdravotnikov/materialy...

bielavila
autor
19. máj 2015

dievcata ja vazne inak kojit neviem, riesili sme to s lekarkou, mala som doma uz dve laktacne poradkyne obe z mamily...nepomohli a takmer 80 euro fuc, teoreticky viem o dojceni vsetko....ale v praxi to nepomohlo☹ ja som mala vazne problemy po porode a aj syncek tam je dovod zleho navyku kojenia, mohla som ho kojit az ked mal vyse masiaca...bol predcasne narodeny a nevladal tahat, mal ine problemy... nikdy sa neprisal bol mesiac a pol nauceny na flasku a potom uz prsnik nechcel, nepomahla ani cievka, ...☹...dlho som odsavala, ale takto sa nedalo zit, kazde dve hodky s odsavackou...zacali sme teda aspon s klobucikoma a krasne sme kojili az do minuleho tyzdna, ja som vdacna aspon za tento sposob dojcenia...preto by som bola rada ak by mi niekto s podobnym problemom poradil inu znacku overenu a dobru, vdaka

luba41
19. máj 2015

@bielavila ale ked zmeníš to čo mal už "zaužívané", tak stále to bude to isté..skúste dojčenie začať odznovu..proste od nuly..nejako..skús podla toho protokolu.. skús info tu https://www.modrykonik.sk/group/2015/ alebo tu https://www.modrykonik.sk/group/4722/

ivetlo
19. máj 2015

Netráp sa ja som si tým tiez prešla. Obe deti som odkojila pomocou klobúčikov od formy MAM. Mala som aj Medela ale nemali úspech. Ak by boli este dake otázky v pohode piš. 🙂

15katka11
19. máj 2015

Naša malá má skoro dva rôčky a stale sa kojíme 2x denne a od narodenia používame AVENT klobučiky

sardinka333
19. máj 2015

Baby a podla čoho ste tie klobučiky vyberali? Či len tak, proste skušali ste čo sadne?

monique82
19. máj 2015

@bielavila Ahoj, ja som mala rovnaký problém. Používala som klobúčiky MAM veľkosť S. Vo veku 4 mesiacoch mala nechcela chytiť prsník ani s klobúčikom, iba plakala . Laktačná mi poradila kojiť bez klobúčikov, ale nešlo to. Tak som do klobúčikov vystrihla väčšie dierky a 2 dni som pila len čaj pre dojčiace matky /laktačná tvrdila, že nároky na mlieko sa zvýšili a používanie klobúčikov nestimuluje tvorbu mlieka/. Kojila som ďalej a po 2 týždňoch sme prešli na režim 3 minúty kojenia s klobúčikom a potom bez neho /keď už bola bradavka vyformovaná po 3 minútovom sátí a malá ju už dokázala chytiť/. Nakoniec som touto metódou kojila do 10 mesiacoch, kým som nešla na operáciu cysty na vaječníku.

bielavila
autor
19. máj 2015

@luba41 ja som uz tolko krat skusala, verim, ze keby nezaijem tiez by som neuverila, ze kojenie moze byt take tazke, ale kto nazail nepochopi, ale dakujem moc za radu 🙂

bielavila
autor
19. máj 2015

@ivetlo dakujem hned zajtra pojdem kupit vyskusam, a ani som nevdele, ze aj medela ma klobuciky, super vdaka 🙂

bielavila
autor
19. máj 2015

@15katka11 super to je parada, ani som netusila, ze sa tak dlho da kojit s klobucikom, vraj sa pomaly straca mliecko, je to pre mna povzbudenie 🙂

pe
22. máj 2015

ja som robila tak, ako pises - skusala som rozne znacky, kupila som si asi troje roznych, velmi ma boleli bradavky a nemohla som tu bolest vydrzat, nastastie som potom na bradavky vyskusala kremik Bepanthen - mala som ho a mam ho stale doma som ako prevenciu proti zapareninam a skusila som ho aj na bradavky - a zabralo to, vyliecil mi ich, tak sme sa potom kojili aj bez klobucikov, este mi doma nejake ostali, pozriem ich, este pre povzbudenie - mozno, ako bude dietatko vacsie, bude sa vediet lepsie prisat, tak sa len nevzdavajte 🙂

bielavila
autor
22. máj 2015

@pe ved v to ja hrozne dufam, ze sa casom prisaje bez klobucika, ale zatial sa nedari ☹

figurka1985
22. máj 2015

ja som prve dva mesiace kojila iba cez klobuciky- zachranili mi kojenie. kojim dodnes- sice uz malicko, ale kojim. Malucka sa nechcela vobec prisat, v porodnici to posr.li flasou s obrovskymi dierkami, tak samozrejme sa neprisala. na klobucik este ako tak. Najprv som mala silikonove- a potom som presla na chicco kaucukove- a tie boli perfektne. boli maksie, a podobnejsie prsniku, aj hmatovo- s nimi som kojla asi 2 tyzdne- az sa mala konecne prisala bez nich 🙂 ja jednoznacne odporucam tie kaucukove 🙂 silikonove su dost tvrde- a vzdialenejsie prirodzenemmu prsniku, ako kaucuk- aspon citelne 🙂

pe
22. máj 2015

@bielavila ale si velmi statocna a obetava mamina a spolu to dokazete 🙂 len vydrz, stoji to za to - ved to ti nemusim hovorit 🙂 len to skusajte a pride den, ked to zvladne, niekedy sa este jeden den zda, ze to nikdy nepojde a zrazu na druhy den to uz ide - to je s vela vecami tak pri takychto drobcekoch, za noc na to dozreju a uz je dalsia skusenost 🙂

monicka9
22. máj 2015

@bielavila ja som obe dcerky kojila od narodenia s klubucikom (kvoli plochým bradavkam ) ale značku netuším boli dake MAM alebo ake a neskor s AVENT . Prvu som kojila do 1,5 roka a druhu do jedného roka same sa potom odstavili😊

lilu7
11. mar 2017

Tiez som použivala aventacke klobuciky nakolko sa maly nevedel prisať. Coskoro sa to vsak naucil a klobuciky som odlozila-a natierala si "vycuckane" bradavky bepanthen care mastou, po ktorej sa mi casom ulavilo.

janula2511
27. mar 2017

Ktoré klobuciky sú podľa vás najlepšie?

lilu7
7. apr 2017

@janula2511 to je podla mna jedno asi záleží na aké si dieťa zvykne a tie použivať.

janula2511
8. apr 2017

@lilu7 ti si tiež pouzivala?

lilu7
9. apr 2017

@janula2511 áno pri prvom 3 týždne a pri druhom pár dní len. a sestrička v nemocnici mi hovorila, že je dcéra ich používala 9 mesiacov.

slanav
9. feb 2021

@figurka1985 prosim vas kde sa daju kupit?