Klobúčiky na dojčenie novorodenca

evitka83
20. mar 2020

Este jedna otazka. S akymi klobucikmi na dojcenie mate skusenost v pripade novorodenca? Maly ma 8 dni, bradavky mam dokusane, uz ho neviem prilozit, neskutocne to boli, dnes som kupila avent klobuciky, ale su mu velke do pusy, nechce ich. Mate este iny typ? Vdaka

vulka
20. mar 2020

Klobúčiky sa kupujú podľa veľkosti bradavky a nie podľa veľkosti pusinky dieťaťa.

00ivi00
20. mar 2020

no ja som mala tie z aventu hneď v pôrodnici a malý s nimi nemal problém..naopak keď som kúpila potom menšie lebo tie z aventu sa mi zdali veľké na moje bradavky tak tie vôbec nechcel a nevedel z nich piť

andrea_ff
20. mar 2020

@evitka83 ak smiem poradit...vydzte to bez klobucikov...boli to ako svina...viem...ja som skoro steny skrabala, ked sa prisala...ale pri prvom synovi som kvoli klobucikom skoro stratila mlieko v 4 mesiaci...a vtedy sa musel naucit bez....bolo to hrozne. Pri dcere som bola pevne rozhodnuta vydrzat....a oplatilo sa.

luba41
20. mar 2020

treba nájst a odstranit príčinu zleho prisatia.. ošetrovat citrovitalom, genciankou , zvolit vhodné polohy .. klobučiky ti znižia tvorbu MM a pokazia prisatie ešte viac..
@evitka83

81anina
20. mar 2020

@evitka83 ked ta boli prisavanie tak daj skontrolovat babu uzdicku pod jazykom.Mna velmi bolelo prisavanie maly mal jazyk prirasteny vobec ho nedal na podnebie ked mu strihli na orl takmer hned to prestalo boliet kym sa naucil s jazyckom ☺ mal 11 dni ked mu strihali troska zamrncal a hned zaspal potom

vikybotka
25. mar 2020

Ja som od narodenia mala klobuciky pretože sa malej lahsie salo cez ne..... tuším ze medela