Nechcem kojiť. Ako zastavím tvorbu mlieka?

katka.t
24. apr 2012

Ahojte, prosim poradte, uz nechcem kojit ako sa zbavit mlieka? Dakujem Vam pekne.

anjelicek26
24. apr 2012

@katka.t - pi salviove caje, koj co najmenej aspon tyzden pred odstavenim, potom tri dni - ak mas tlak v prsnikoch, odsaj - ale vynechaj jedno kojenie medzi tym, druhy den uz len odstriekaj trocha a treti den uz by to malo byt len pnutie. Univerzalny recept neexistuje, nieco pri velkom tlaku budes musiet dat von, inak riskujes zapal. Tabletky na odstavenie neodporucam - maju dost hnusne vedlajsie ucinky.

strapco13
24. apr 2012

@katka.t ak nechces kojit a nechces cakat kym sa dietatko rozhodne same ukoncit dojcenie tak http://dojcenie.wordpress.com/category/odstaven...

katka.t
autor
24. apr 2012

@anjelicek26 dakujem, vyskusam

natalia777
24. apr 2012

mne pomohli iba tabletky od doktora na zastavenie laktacie....take tie domace babske recepty mi vobec nepomohli 😉

katka.t
autor
24. apr 2012

@strapco13 dakujem, maly ma uz 22 mesiacov a on si stale ziada mliecko, ale ja uz navladzem, stale som podrazdena, nervozna, neviem ci je to z toho alebo nie, ale som sa pevne rozhodla ze to musim ukoncit.

katka.t
autor
24. apr 2012

@natalia777 a nebolo ti zle od tych tabletiek? lebo vela mamiciek sa stazuje na vedlajsie ucinky tych tabletiek.

strapco13
24. apr 2012

@katka.t inak kolo 2-2,5 roka si dieta ukotvuje dojcenie..vtedy sa zvykne dojcit ozaj casto a potom sa postupne pripravuje na samoodstavenie
plus mozno citi ze si nervozna, nevie co sa deje tak sa potrebuje viac ukludnit na mliecku a ked na to ty nemas zrovna chut je pochopitelne ze si este viac nervozna co jeho prijme k tomu aby sa este vic dozadoval dojcenia
pomaha erioesit to, pripadne si stanovut pravidla..ze dajme tomu pred sapnim a po zobudeni..mozno zo zaciatku bude protestovat ale zvykne si

ta nervozita..tehu, menzes? ine tazkosti...niekedy pomoze najst pricinu a ono sa to potom nejak same poriesi
ak nechces tu riesit ak je to velmi osobne ..kludne IP

mamalina
24. apr 2012

Ahoj, v lekarni dostat aj homeopatika na zastavenie laktacie, mne to pomohlo, bez vedlajsich ucinkov 🙂

natalia777
24. apr 2012

@katka.t nemala som ziadne vedlajsie ucinky 🙂

b1105
26. apr 2012

@katka.t ahoj ja tak tiez nervozita maly ma rok akurat a prave sa odstavujeme ja som bola strasne unavena s kojenia a teraz uz nekojim 3 dni a vidim ze som kludnejsia a viac si uzivam dieta

b1105
26. apr 2012

@natalia777 ahoj ake to boli lieky a kto ti to predpisal?

katarina1510
13. jan 2017

Prosim vas potrebujem radu.Prestala dom kojit bola som si u doktorky predpisat tabletky Parlodel mozte mi povedat nejake ucinky po nich co ma caka kym ich budem brat??Velmi sa bojim..dakujem

silaviat
13. jan 2017

naklepat kapustne listy jemne..poliat oliv olejom .. a prilozit na prsia dat cez to staru handru a zatiahnut kuchynskou foliou ... maj tak 2 dni a pi vela salviovho caju ... samozrejme listy men cca po 4 hodinach .. vecer maj tiez stiahnute .

katarina1510
13. jan 2017

Dakujem ale ja uz beriem tie tabletky tak potrebujem radu ohladom tych tabletiek ale dakujem

katarina1510
13. jan 2017

@natalia777 od zaciatku ked ste zacali brat tie tabletky ste nemali ziadne vedlajsie ucinky???ja ich beriem od dnes a trochu mam strach ako budem reagovat

natalia777
13. jan 2017

ahoj nic mi nebolo iba som z nich mala upchaty nos ako keby som mala nadchu inac mi nic nebolo

katarina1510
13. jan 2017

Dakujem lebo sa bojim nejakych zlych ucinkov.Do kolkych dni zabrali???A neviete mi povedat ze ked som doteraz uz nic namala ziadne ucinky ci este pridu.Tabletku som si davala o 12.30 dakujem ahoj

chovancova27
13. jan 2017

ja som odstavila 20-mesacneho pred tyzdnom a neberiem nic...mne sa mlieko same prestava tvorit

victorialucia
15. aug 2017

@mamalina prosim vas potrebujem recept od lekara na tie tabletky?dakujem

adriannasvk
15. aug 2017

U mna zabralo satku okolo prsnikov zaviazat na pevnejsie aby sa mlieka menej tvorilo,trosku obmedzit pitny rezim,odsavat len pokial je tlak v prsnikoch a len tolko aby sa ulavilo a za 4 dni hotovo😅

mamalina
15. aug 2017

@victorialucia nie, recept netreba, je to volnopredajne 🙂

victorialucia
27. aug 2017

@mamalina prosim vas v lekarni bola taka mlada a nevedela mi poradit.Ked budem brat tie tabletky moze sa propri tom kojit?Dakujem

mamalina
27. aug 2017

@victorialucia posielam Vam linku:
https://www.magister.sk/produkt/detail/produkty...
Kojit sa moze, nakolko je to homeopatikum. Ale ak chcete babatko odstavit, treba znizovat frekvenciu dojcenia, znizit prijem tekutin atd.

akcul13
18. máj 2018

@natalia777 mozem sa spytatat, ako tie tabletky funguju?

suesue1983
18. máj 2018

Vsak si chod dat pichnut inj k dr