Nedarí sa mi dojčiť, tak odsávam

kulzuz
25. sep 2017

Ahojte,

Nedari sa nam dojcit a tak sa snazim odsavat. Mam manuálnu odsavacku avent. Pocas jedneho odsavania si z jedneho prsnika odsajem 30 maximalne 40ml. Malemu mu nestaci tak davame umele mlieko.
Odsavali ste si niekto takto malo? Prosim p kazdu radu ako docielit viac mlieka.
Pijeme 4l tekutin, caj pre dojciace matky, vinnu stavu.

Dakujem za kazdu radu.

lubomir_j
27. sep 2017

@kulzuz rucnu aventku😉

drobcek11
27. sep 2017

Na odsavacku pozor, mne len uskodila ako pomohla..radsej sa snaz prikladat babo aby sa ti rozbehla produkcia a zaroven sa babo nauci spravne prisat, odsavacky nie len ze sposobuju infekcie ale aj sposobuju nadprodukciu, taku skusenost som mala ja a dokonca aj laktacna mi povedala ze odsavacky nie su dobre, ze babu na zaciatku staci uplne malo mlieka lebo tiez som myslela ze mam malo ale mala som dost odsavacka vytiahne menej ako babo

danielalaura
27. sep 2017

@kulzuz neskusali ste klobuciky na bradavky to vyzera ako savicka (dudlik) na flaske nemuseli by ste odsavat lepsie by sa prisal a dieta viac stimuluje tvorbu mlieka ako odsavacka

jankaga
27. sep 2017

@kulzuz kazde dve tri hodiny odsavat, malo by sa rozbehnut, velapit, normalne jest, privarky papat

jankaga
27. sep 2017

@kulzuz mate predcasniatko? Skuste zacat pouzivat uz elektricku odsavacku,avent je fajn

danielalaura
27. sep 2017

@kulzuz skoro kazda znacka ma svoje ak chcete dojcita male sa nevie prisat je to ties alternativa dojcenia

bubutko
27. sep 2017

@kulzuz ahoj ja som bola presne takyto pripad, ja som sa vzdy snazila nakojit kolko to slo, potom dokrmila umelym a nasledne este poodsavala ale tiez max tych 20-30ml ale povedala som si ze kazda kvapka je lepsia ako nic. takto som to tahala pol roka. Nemam ziadnu radu ako zvysit produkciu, alebo mozno mam: vinea, ricinus communis, benedikt a senovka, caje na podporu...toto vsetko som brala, mne ale nezabralo ale skus, chvalia to.

daja07
27. sep 2017

@kulzuz len nedavajte tie klobuciky, to len zhorsi situaciu. Dieta sa cez klobucik nevie tak dobre prisat a stimulovat bradavku. a este musi vynalozit vacsie usilie na pitie mlieka, kedze musi stlacat aj klobucik. Ja som skusala aj odsavat par krat ked som potrebovala niekam ist a maly ostal doma. aj ked som mala prsnik jak balon, odsala som mozno 20ml. odsavala som den vopred na viac krat aby som nazbierala 120 ml.
Ja som problemy s dojcenim nemala tak neviem poradit ako to rozbehnut. Ale tak za mna funguje psychicka pohoda, rozmanita strava, vela tekutin, kojit na poziadanie = u nas to nebolo ze nonstop, snazila som sa tak po 2 hodinach cca kojit. Ak bol nervny skor, tak dostal cicu, ak este vydrzal tak som mu dala neskor jest

kulzuz
autor
29. sep 2017

@jankaga nie, narodil sa 39t+5. A mal 4050g

dzina007
29. sep 2017

Ja som odsavala pri prvom synovi 8 mesiacov pri druhom 3. Kamoska odsavala rok.
Islo to postupne... a ako na sinusoide... mala som.obdobia kedy som odsala 30-40ml a obdobia kedy som odsala 400ml naraz...
Dobre je vela pit... kupit si tabletky na podporu tvorby mlieka. A hlavne odsavacka by mala byt nova nir kupovana v bazari pouzivana. Lebo tie trsnenia tak uz nesedia a netaha tak dobre. Samozrejme elwktricka odsavacka je lepsia ako manualna.