Nekojím, ale odsávam, preto prosím o vaše skúsenosti

perla200
6. aug 2009

ahojte babenky, sú tu také, ktoré od začiatku nekoja, ale odsávajú mliečko malinkým a tak ich krmia? sú preto rôzne príčiny, a ktoré to trápi velmi?

katka.m
23. júl 2012

@zarabono K elektrickým máš možnosť používať batérie a u aventky aj nasadiť hlavicu na ručné odsávanie...

zarabono
23. júl 2012

@katka.m ked som dala na medelu baterky,tak som mala pocit,ze ide slabsie,ze ten tah je slabsi

inak opakovane mam zapaly na pravom prsniku,staci,ze na mna fukne vietor.teraz mam ist na sono.myslite,ze ked odsavam kazde dve a pol hodky,vynimocne tri a velmi malo sa stanem,ze aj styri,tak ze je to dost,ci je to malo?lebo dr na sone na mna vyletela,ze preco nemam styri hodiny odsate prsia,to som od rana chodila po dr a este ma aj gynekolog poslal na sono..

majamat
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
rolla20
23. júl 2012

@zarabono akoze aky ma suvis dr. sona s odsavanim mlieka?? toto som veru nepochopila. mna ked sa pytali, ci kojim a som odpovedala, ze odsavam, tak to automaticky brali ako keby som davala UM. ale zeby nejak komentovali odsavanie... ufff - no comment. ja som ziadne zapaly nemala a to som nazaciatku mala riadne naliate a doma ziadna odsavacka 😠 tak vtedy mi lakt.poradkyna doporucila kapustove listy a poloha "futbalova lopta" , bo ze tam kde ma dietatko bradicku, odtial sa uvolnuje mlieko, cize aj mne sa vacsinou robili hrce z vonkajsej strany a ta poloha mi naozaj pomohla, i ked najskor som to musela "prekusat" bo to bolelo. ja uz cca. 3 tyzdne neodsavam, ale strojim sa oprasit odsavacku, kolko z toho bude, ak vlastne bude 😎

majamat
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
majamat
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
elisskah
23. júl 2012

@tinkahalas ak to chces zacranit, tak flasu rychlo zahod. ked citam tvoj prispevok, tak jak keby som svoj citala. mala sa ti nervaci pri prsniku preto, lebo chce flasu. ja som moju najskor jedenkrat vecer dokrmila nutrilonom, potom 2x na obed a vecer, potom ani neviem ako zo dna na den sa to vymenilo a kojila som 2x denne a v noci a potom len v noci a teraz ma 3 mesiace a nechce uz ani v noci. a ja mam uz aj malo mlieka asi. tak bud len koj aj ked kazdu chvilu alebo ju dokrm tou cievkou alebo lyzickou. ked jej budes davat flasu, tak sa ti neskor uz neprisaje. pokial budes mat mlieko,tak budes len odsavat a davat jej flaskou, ale stale je to lepsie ako UM. ja som si vravela, ze v tm nutrilone musi byt nieco navykove, nieco ako kofein, nikotin a podobne veci. lebo ta moja ked nemala aspon jednu davku za den, tak bola nekludna a nervozna 🙂 moj synovec bol uz velky a stale chcel len nutrilon, bolo tazke ho od neho odnaucit.

zarabono
23. júl 2012

@majamat asi.ao neviem,ci si mysli,ze byvam za rohom
@majamat sloo sono prsniko.objednala som sa inam

rolla20
23. júl 2012

@zarabono aha, tak to nic 😉 ja som este na takom sone nebola, takze neviem

zarabono
23. júl 2012

@rolla20 nechodievas na preventivku na sono prsnikov?

rolla20
23. júl 2012

@zarabono nie, nikdy som nebola a ani ma tam doteraz nikto neposielal

zarabono
23. júl 2012

@rolla20 to je zvlastne,tusim kazde dva roky ta maju poslat na preventivku na sono prsnikov

majamat
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
zarabono
23. júl 2012

@majamat tak na mamografiu sa chodi az po 40tke tusim.mna moj gynekolog normalne posielal v ramci preventivky

majamat
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
zarabono
23. júl 2012

@majamat to je potom chyba gynekologa,ze ta neposlal

majamat
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
rolla20
23. júl 2012

@zarabono tak ja som si nakoniec musela aj sama obehat cisarak(kvoli ociam) bo ani to nebol schopny ma kdesi poslat. a ked ocna sa ma uz dvakrat pytala, ci to mam vybavene, tak nakoniec som si to vybavila sama a gynekologovi to uz len oznamila 😀 ja mam 28rokov a asi od velkost prs to tiez nezavisi, vsak?

zarabono
23. júl 2012

@majamat no nase zdravotnictvo stoji za to.poistovne nechcu povolit viac odbornikov a takto to potom vyzera...
@rolla20 no sikovny doktor...nie,od velkosti prs to nezavisi.moj dr si na preventivky dava velmi pozor

ladybirds
24. júl 2012

dievcata, ako dlho mozem mat zamrazene mlieko v mraznicke? mame tu nad chladnickou so samostatnymi dvierkami. viem, ze 3 alebo 6 mesiacov... potrebujem vediet presne. pls 🙂

majamat
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
vierka0
24. júl 2012

@ladybirds ja som starsie ako tri mesiace vylievala, ono cim dlhsie je v mrazaku, tym viac chyta tu divnu pachut, zvycajne to vsak detom nevadi..druha vec je, ze treba davat pozor ci tam mas fakt minus osemnast stupnov, vacsina mrazniciek je nastavena na viac stupnov..

ladybirds
25. júl 2012

@majamat @vierka0 ani netusim kolko v nej moze byt stupnov.. skusim pozhanat teplomer.. tak budem nechavat tiez tie tri mesiace..
baby, ja mam teraz tolko mlieka, ze za den, den a pol zmrazim 130-150ml, uz mam 12flasiek. ani neviem ci ich budeme niekedy potrebovat. teraz odsavam kazde 4h, aj keby som presla na kazdych 5h aj tak mame dost... ale ja som psycho, stale sa bojim, ze jedneho dna neodsajem nic, tak len odsavam a odsavam.... asi som zavisla 😀 😀 😀

vierka0
25. júl 2012

@ladybirds to poznam 😀 😀 ale ak ti mozem odporucit, lepsie na mrazenie su sacky (ja som kupila z tesca, bolo tam tusim 40ks za nejake styri ecka), je to skladnejsie, mne flasticky velmi rychlo naplnili mrazak 😉

ladybirds
25. júl 2012

@vierka0 mne dnes dosli, tak sa tesim, lebo uz som ani flasticky nemala. to ich mozem davat aj na lezato???

vierka0
25. júl 2012

@ladybirds ano, prave preto su take skladne 🙂 ja som si narobila take placicky, tie sa aj rychlejsie rozmrazia 😉 len poriadne uzavriet 🙂

majamat
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
majamat
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
vierka0
25. júl 2012

@majamat ani tu ich nemaju v kazdom tescu, napriklad tu pri nas na sidlisku ich nemaju, ale v meste hej..je to taka ruzova krabicka z tej rady mums care..ach tie mnozstva ti zavidim 😉 ja som mavala tak do 800ml, tiez som aj mrazila a este som aj do nemocnice davala - moja mala je predcasniatko, vzdy pila menej, nez som ja vytiahla, tak sa tie zasoby narobili..no a teraz, ked uz neodsavam, stale jej jeden 250m sacok otvorim (na jeden den) aby mala materske mliecko 🙂 no ale uz sa nam minaju, uz mam tusim iba poslednych sest kusov a potom idem konecne rozmrazit a vycistit mrazak 😀

majamat
Autor odpoveď zmazal
Zobraz