Nekojím, ale odsávam, preto prosím o vaše skúsenosti

perla200
6. aug 2009

ahojte babenky, sú tu také, ktoré od začiatku nekoja, ale odsávajú mliečko malinkým a tak ich krmia? sú preto rôzne príčiny, a ktoré to trápi velmi?

majamat
5. nov 2012

@petka035 tak neviem, pre koho robia tie sterilizatory, lebo tusim vsetky su take velke. nam sa ten velky tiez nezmestil, ale ten cestovny je o polovicu mensi a ten vojde. zmestia sa tam zhruba 3 flasky, ale zavisi od velkosti. ten elektricky moze byt fajn, len keby cena bola prijatelnejsia a ja by som ho ani nemala kam dat v tej mojej mini kuchyni. no nastastie mi to uz netreba. ja som tak strasne rada, ze toto uz mame za sebou.

petka035
5. nov 2012

@majamat no neviem,ale žeby sme mali mini mikrovlnku mi nepríde 😅 a veru aj nám bude dosť zavadzať,ale tak je to teraz potrebná vec, lebo to vyváranie ma fakt nejak neberie-hlavne ten povlak a strašne sa z toho ničia veci a to ešte používam vodu len z brity na vyváranie

majamat
5. nov 2012

@petka035 inak ja som mala povlak aj zo sterilizatora do mikrovlnky a davala som prevarenu vodu. potom som to robila uz aj tak, ze som tam cvrkla trochu octu a pred pouzitim som to oplachla. vsak dokonale sterilne to byt nemusi. dolezite je znicit tie bakterie, co sa vyskytuju v pokazenom mlieku, lebo by mohlo mat babo hnackovu infekciu z nich. cim sme boli starsi, tym menej som sterilizovala. na konci po roku som sa snazila aspon 2x tyzdenne, ale niekedy som aj zabudla. na zaciatku 1x denne.

zuzkag2
13. nov 2012

@raszuz ahoj, no toto som sa sla presne opytat aj ja, ze ako zvysit produkciu mliecka. nas maly ma mesiac, najprv som kojila, ale mala som strasne malo mliecka, dokrmovala som UM, potom sa mliecko trochu rozbehlo, ale zas mam silny spustaci reflex, a maleho zalievalo, nechcel prsnik, tak som zacala odsavat...k tomu ma syncek tichy reflux, takze nejake oracie na prsniku si nemozeme dovolit, preto mu radsej davam MM z flasky, ale nestaci to co odsajem, dokrmujem stale UM. asi je to velky papac, lebo ma len mesiac, a chce tak 110ml na kazde kojenie, to je kazde 3 hodky ( on by aj castejsie ) , davam mu tak 60ml MM a zbytok UM, ale chcela by som sa toho UM zbavit, kedze dost pribral za mesiac ( viac ako kilo, aj ked sa narodil o 3 tt skor, a hovori sa ze to si deticky dobiehaju...ale mne to pride vela ) .
nevies ako casto mozem odsavat, aby som si uplne nedoriadila bradavky? mne je teraz dost aj tie kazde 3 hodky, ale tak vydrzala by som aj castejsie, ale ktosi mi povedal, ze to viac ako kazde 3-4 hodky nemam odsavat.
a inak, tiez mam taky problem, ze rano sa mi podari odsat najviac a s postupom casu k veceru uz neodsajem nic. tiez mi akoby jeden prsnik nefunguje, z neho dostanem vzdy tak maximalne 20ml, z druheho to dobieham.

raszuz
13. nov 2012

@zuzkag2 môj malý je tiež o mesiac skôr a priberal viac ako kilo za mesiac, ale doktorka to zatiaľ nejako neriešila, ja som zo začiatku odsávala každé 2-3 hodiny, teraz sa snažím každé 3 - 4 hod.,.nemám problém s bradavkami, občas ma boleli, tak som si dala pauzu nie 2 - 3 hod., ale 3 - 4 hod., ale také niečo, že popraskanie, krvácanie našťastie nepoznám. A presne sa mi deje, čo tebe, že k večeru produkcia mlieka klesá a pred spaním a v noci, či sa mi to páči alebo nie, malý dostáva Nutrilon, kúpila som mu protikolikový, lebo z normálneho bol na nervy. V noci niekedy odsajem, niekedy nie, ako sa zobudím. Teraz som mu už začala pomaly mrkvičku dávať.
Chcela som si kúpiť bylinky, čo mi tu kočky poradili a zohnala som iba benedikt, senovku nikde nezohnala, niečo ševelila v lekárni, že bola pozastavená na chvíľu distribúcia, tak uvidím. Dnes to chcem ísť vyskúšať znova.

zuzkag2
13. nov 2012

@raszuz takze aj tvoj malicky tak pribral? no nasa dokina tiez povedala ze je maximalne spokojna. ale ja mam niekedy pocit, ze to male by zjedlo aj flasku ...on sa budi po 2 hodkach, a place ze je hladny, hlada prsko, cuca si rukavy, vsetko na co narazi...tak mozno neviem definovat, kedy je hladny, ale mne pride ze uz je. tak sa ho snazim zabavat, nosit, cicikat, kym neprejdu aspon tie 3 hodky a az potom mu dam papat. a to potom keby mohol, tak aj celu flasu si da ddo pusky, je ako divy, co tak taha 😀
Tak myslis, ze sa to po tomto prvom mesiaci trochu ustali to priberanie? nemam stresovat? vies, prvorodicka ;-D
inak, ja ked si odsajem vecer, alebo v podvecer, ledva dostanem zo seba 60ml, to uz hypnotizujem to prso, ze pod pod, este 😀 ale nad ranom o tej 3 mam uz plne prsia, a vtedy dam tych 110, 120ml, ale to je moje denne maximum. ja by som potrebovala dat taky objem kazde 3 hodky, ale sak neviem to vycarovat ;-D
a co sa tyka tych bylilniek, ja som citala, ze sposobuju nadmerne potenie, dost ma to odradilo,lebo aj bez toho sa potim po porode ako dvere na mastali, je mi to neprijemne, tak to nechcem este vystupnovat. ale ine caje na podporu tvorby pijem.

raszuz
13. nov 2012

@zuzkag2 ja som tiež prvorodička 🙂 ... no môj mal pri narodení 2550 g a v 3 mesiacoch mal už 6020 g, teraz ho odhadujem tak na 7 - 7,5, možno 8, uvidíme, keď ho bude doktorka vážiť, v 4 ho nevážila, aj keď netuším prečo ... s tým nočným vstávaním si nerob starosti, náš tak robil zhruba do 3,5 mesiaca, teraz je to tak, že aká je konštelácia hviezd, každú noc inak 🙂 ... niekedy sa zobudí každé tri hodiny, niekedy potiahne 5 - 6 hodín ... takže trpezlivosť 🙂, rekord bol od 20,00 hod. do 5 rána, som sa vtedy tešila, že hurá super, že konečne hádam rozum dostal, ale bolo to iba 2x razy prvý a posledný 😀 ... k tým objemom odsatia, keď sa mi rozbehlo mlieko ja som dávala tých 120 - 150 každé odsatie, preto som aj mrazila, niekedy ráno sa mi podarilo dať 120 z jedného a 120 z druhého, ale počas prvého menzesu to kleslo a som rada, že mám pre malého vôbec cez deň MM tak, aby mu stačilo

sueh
13. nov 2012

Ahojte mamicky, ja uz neodsavam ale vela vela som sa naodsavala a mozem odporucit na zvysenie produkcie mliecka caj WELEDA na podporu dojcenia je sice drahy stoji asI 5 EUR ale zabera. Je to zmes tej senovky a benediktu a je naozaj super. Potit sa po nom vraj ma ale ja som nespozorovala. A s tym poklesom mliecka vecer je to vzdy tak a suvisi to s unavou takze ak chcete viac mliecka schrupnite si poobede s babom. A na zvysenie produkcie pomaha aj to nocne odsavanie, ja ked som prestala odsavat v noci produkcia mi viditelne klesla a to som odsavala len raz. Tak sa drzte a stoji to zato. Kazda mamicka co si odsava ma moj obdiv.

zarabono
15. nov 2012

ahojte kocky,nemate niektora skusenost,zeby ste pocas odsavania boli operovane?ako ste to riesili?mna caka v utorok operacia a dost sa bojim,ako to bude s odsavanim pred aj po.

sueh
15. nov 2012

Asi zalezi na druhu operacie a s tym spojenymi liekmi. Kamosky boli po porode cistene a kojili v pohode, jedna bola so zlcnikom a odsavala v nemocnici potoms a vratili ku kojeniu. Dolezite je podavat mliecko dietatu nie cez flasu ale napr. striekackou po prste alebo alternativnymi sposobmi.Zavisi aj od veku dietata, vacsim sa da v pohode podat mlieko aj poharom. Najlepsie je dohodnut sa s lekarom a porozpravat sa aj s laktacnou. Drzim prsty nech to dobre dopadne.

zarabono
15. nov 2012

@sueh tak ja odsavam od zaciatku.len mam sklon k castym zapalom,cize interval kazde 3 hod musim dodrzat a neviem ako to spravit.idu mi brat zlcnik

sueh
15. nov 2012

Ako som pisala kamoska to zvladla ale viem, ze vela konzultovala s lekarom aj s laktacnou poradkinou a zavisi aj od dlzky operacie ci si nebudes musiet nejako stlmit laktaciu aby si nechytila zapal, lebo tesne po operacii asi nebudes v stave schopna odsavat si mlieko.O tychto operaciach neviem nic takzi sa porad s lekarom a laktacnou.

zarabono
16. nov 2012

@sueh dakujem,skusim

petka035
25. nov 2012

Ahojte, prosím Vás ako ste to riešili ked ste niekam išli s mliečkom? Myslím napr.k lekárovi a podobne. Do čoho ste si vzali mlieko? Náš malý ked sa preberie,tak hned sa dožaduje mliečka,tak neviem ako to riešiť.
A ešte by som potrebovala poradiť-čím ste umývali flašky a odsávačku ...pred sterilizovaním. Ja teda zatial horúcou vodou,ale tie nádobky na mlieko,aj odsávačka mi zostávajú mastné 😒 Viem,že nuk má prostriedok na umývanie flašiek a cumlíkov-no zatial som ho nikde v obchode nevidela

xenicka13
25. nov 2012

@petka035 mlieko som bravala v termoobale, flasky a odsavacku som umyvala normalne jarou, nesterelizovala som vobec, nikdy deti nemali hnacky ani ine problemy

petka035
25. nov 2012

@xenicka13 termoobal taký ten klasický , čo je vlastne len z polystyrenu? lebo to nám teplotu moc neudrží 😖 a dakujem 😉

xenicka13
25. nov 2012

@petka035 to mas pravdu, vzdy som musela mlieko mooc zohriat 🙂

petka035
25. nov 2012

@xenicka13 ja som rozmýšlala nad termoskou a dať tam trošku teplejšie mlieko ako malý pije,ale tá teplota asi nikdy nebude ideálna 😅

xenicka13
25. nov 2012

@petka035 my sme mali len taku dvojlitrovu, ale dobry napad 🙂

petka035
25. nov 2012

@xenicka13 no my máme tiež len takú velkú,ale tak kúpila by som rovno takú malú čo sa dá na nu cumlík našrobovať 😉 a snád sa nejak naučím odhadnúť teplotu 😅

xenicka13
25. nov 2012

@petka035 no to su vymozenosti, ked casto chodis mimo domu, sa oplati kupit

petka035
25. nov 2012

@xenicka13 no hlavne ked pojdeme k nejakým dr a máme predčasniatko tak tých dr bude požehnane 😝

xenicka13
25. nov 2012

@petka035 tak drzim palce, nech je vsetko OK 🙂

petka035
25. nov 2012

@xenicka13 dakujeme 😵

zumasi
25. nov 2012

@petka035 pripojim sa k diskusii.. bude to zniet monzno zlozito, ale mozes si do termosky vriacu vodu zobrat, mliecko do normalnej nadobky, aby zas nemuselo byt prilis dlho udrziavane teple, a vziat si aj malu misku a v tom to ohriat, normalne vo vodnom kupeli 🙂 vriaca voda vydrzi v termoske dost tepla aby mliecko zohriala, hlavne ak budete dlhsie

radusiq
25. nov 2012

@zumasi presne takto to robime my 🙂 mliecko do flase s cumlom, do termisky vriaca voda a mala plastova miska, vydrzi hodiny..

petka035
25. nov 2012

@zumasi no aj to je riešenie,len je veru zdlhavejšie-ale tak čo už 😉 sa budú ale po mne niekde v čakárni pozerať,že čo to tam za operácie robím 😀

zumasi
25. nov 2012

@petka035 aspon sa nebudu pri cakani nudit :D

petka035
25. nov 2012

@zumasi 😀

caballoazul
25. nov 2012

@petka035

Ked som sla von a mlieko bolo spotrebovane do styroch hodin, tak som ho troooochu viac ako potrebne ohriala a dala do termotasky od aventu. Kym sa mlieko v ohrievaci hrialo, tak som do tej tasky dala flasku s teplou vodou, aby sa mlieko neschladilo hned po vlozeni do tasky (na to som prisla az neskor. Predtym sa mlieko tiez dalo pit.) Je OK, ak ma mlieko "len" izbovu teplotu, detom to vacsinou nevadi. Ak som sla von na pol prip. cely den, tak termoska s horucou vodou a mlieko v cooler taske. Plus prenosna odsavacka so mnou a davala som "cerstve" mlieko.
Odsavacku som sterilizovala raz denne. Po kazdom pouziti som ju umyla studenou vodou a potom teplou/horucou s eko saponatom. Preco ta studena a tepla voda? - lebo kazali v nemocnici a po case som nad tym nerozmyslala ;)