Nekojím, ale odsávam, preto prosím o vaše skúsenosti

perla200
6. aug 2009

ahojte babenky, sú tu také, ktoré od začiatku nekoja, ale odsávajú mliečko malinkým a tak ich krmia? sú preto rôzne príčiny, a ktoré to trápi velmi?

maruskaaaa
22. júl 2013

@zarabono Tak to máš super, ja som uvažovala, že kúpime ešte jeden mrazák, ale to ešte zvažujeme 😉 Ja som nakúpila tie VIA poháriky od Aventu - 180ml + 240ml. Už mám toľko pohárikov, že môžem usporadúvať aj párty 😉

zarabono
22. júl 2013

@maruskaaaa tak to by som sa na poharikoch nedoplatila...ja som pri tych 3 mrazakoch rozmyslala,ze este jeden kupime...sme v mrazaku nemohli ani jedlo mat,co tam bolo len mlieko 🙂

maruskaaaa
22. júl 2013

@zarabono No to ti verím, ja som už dosť minula na tie poháriky a to mám zamrazených len niečo cez 12 litrov. Teraz to pomaly striedam raz mrazené, raz čerstvé, aby som to mrazené nemala dlho, lebo tuším len 3 mesiace to vydrží v mrazáku 😉

zarabono
22. júl 2013

@maruskaaaa presne tak som to aj ja robila,postupne vzdy obmienala...

ladybirdie
22. júl 2013

ahojte, odsavam mlieko uz 4.mesiac. Doteraz som mala tiez tolko mlieka, ze som nevedela co s nim. No minuly tyzden som mala pokazeny zaludok alebo skor nejaku otravu a odvtedy mam cim dalej, tym menej mlieka. Dnes vecer som uz musela malej dat Nutrilon. Vcera aj dnes som odsavala kazdu 1,5-2 hodiny, ale nevidim, ze by som mala viac. Pijem caj na podporu tvorby mlieka, co doteraz aj pomahal. Ma niekto take skusenosti, ze zo dna na den mala malo mlieka? Mohli to sposobit tie zaludocne problemy? Co mam robit, aby som mala zase tolko,kolko som mala doteraz?

maruskaaaa
23. júl 2013

@zarabono No teraz odsávam častejšie, lebo sa mi zdá, že už nemám toľko mliečka, dúfam, že neprídem o mliečko 😉

maruskaaaa
23. júl 2013

@ladybirdie Ahoj, asi mám podobný problém. Ja som na začiatku mala veľmi veľa mliečka, našťastie som si aj mrazila. No posledné dni badám, že sa mi tvorí menej mliečka. Odsávala som každé 3 hodiny, teraz aj častejšie, malý vypije na jedno krmenie 150 ml a ja ledva odsajem 150 ml. Vraj bývajú laktačné krízy, tak neviem. Začala som pre istotu piť čaje na podporu laktácie, mám aj také vitamíny - mather love. Asi musíme len vydržať a piť tieto čaje, ešte vinea pomáha a nealko pivo, tak vyskúšam všetko.

canama
23. júl 2013

@dada7701 a ake mas stare babatko? dieta do 3-4 mesiacov sa dojci aj 45 minut, cize ked sa dojci kratko, moze byt stale hladna a casto si pytat. cim bude starsia, tym bude vediet silnejsie a efektivnejsie sat a dlzka dojcenia sa bude skracovat na cca 10 minut. odsavanim mlieka a podavanim z flase si narobis viac starosti nez uzitku. pokial vam ide dojcenie je to to najjednoduchsie riesenie, z casoveho, financneho aj hygienickeho hladiska.

zarabono
23. júl 2013

@maruskaaaa skus caj na podporu dojcenia od welledy.ja som vdaka nemu ani po operacii o mliecko neprisla 😉

maruskaaaa
23. júl 2013

@zarabono Ďakujem,určite vyskúšam 😉

zarabono
23. júl 2013

@maruskaaaa menej mliecka mas,lebo si v obdobi laktacnej krizy,to sa upravi tak za tyzden.je dobre pit aj vela cara a melty
@ladybirdie urcite to mnozstvo mlieka moze a aj suvisi s tymi zaludocnymi problemami...

dada7701
23. júl 2013

baby, koľko vypilo vaše 5-týždňové bábo z fľaše ? ..moja pije 110 a niekedy sa tvári,že ma málo...teraz vypila 120 a ešte ako by chcela....neviem či ma tých 110 málo .....

maruskaaaa
23. júl 2013

@zarabono Verím, že sa to upraví, lebo by som chcela odsávať čo najdlhšie 🙂

maruskaaaa
23. júl 2013

@dada7701 je to individuálne koľko vypije. Ak si pýta, tak mu zvýš dávku, ak nevygrcia, tak je to v pohode. Môj v tom období pil tiež tak podobne a postupne si sám vypýtal viac, taraz papá 150ml 😉

gilmorka
25. júl 2013

@martina.hedmegova ahoj. Precitala som si tu v teme ze mas rucnu Medelu aj swing. Chcem sa spytat, ked si odsavas swingom, ten podtlak ktory odsavacka spravi citis tak isto ako s rucnou? ja odsavam rucnou a teraz som si kupila z bazara swing ale nic moc. Ked sa mi spusti mlieko, rucnou mi strieka mliecko ale swingom ledva trosku a v podstate len vyteka. Som z toho dost sklamana, dufala som ze mi to zjednodusi odsavanie :(

dada7701
1. aug 2013

baby, aj ja patrím medzi odsávačky...moja malá má dnes ešte len 1,5 mesiaca....je to náročné, ale pre naše bábätka urobíme všetko....prosím Vás stíhate vôbec chodiť na prechádzky ?...my našťastie bývame v rodinnom dome u rodičov, tak malú šupnem vonku (teraz je leto,ale čo v zime ?), ale aj tak je potrebné pri nej byť, pretože sa stále pučí, potom sa na to zobudí....obdivujem všetky, ktoré vydržali dlho odsávať...

veronikam
1. aug 2013

Ja som odsavala skoro rok. Kazde 3 hodiny, v noci nie, to som postupne zrusila a odsala pred spanim a potom az rano. Prechadzky medzi odsavanim, alebo som chodila kamoskam a tak aj s odsavackou 😒 . Bolo to narocne a myslim ze medailu by sme si za to zasluzili ;))).

gabriela69111984
2. aug 2013

ahojte babenky, uz sice neodsavam, ale idem vam vsetkym ktore odsavate mliecko, zazelat pevne nervy, a hlavne verte si, zvladnete to , pre tie male uzlicky sa to oplati, a aj tie prebdene noci. Ja som odsavala 14 mesiacov, bolo to narocne,ale vytvorila som si po case akysi rytmus, a potom to uz islo, pc bol moj najlepsi kamarat po nociach, tolko filmov som popritom napozerala.
Takze nevzdavajte sa , a vydrzte. Raz budete mat z toho dobry pocit 😀 a ked to nepojde, nestresujte sa , vase miminko vas i tak bude lubit.
este raz , pevne nervy vsetkym odsavajucim.

maruskaaaa
3. aug 2013

@dada7701 Ahoj, čo sa týka prechádzok, tak je to náročné si to načasovať, ale snažíme sa chodiť každý deň, nejako to zosúladiť, len tera v tých horúčavach moc nechodíme. Niekedy je to fakt náročné a totálne nestíham, ale stále si hovorím, že je to pre dobro malého. My sme v piatok mali presne 3 mesiace a som rada, že som prekonala prvotné ťažkosti čo sa týka odsávania. Teraz si prajem, aby som vydržala čo najdlhšie. 🙂

maruskaaaa
3. aug 2013

Ahojte baby, chcem sa spýtať ohľadom odsatého mliečka. Všimla som si, že keď si mliečko uložím do chladničky a idem ho potom zohriať na papanie, tak sa mi robí v mliečku akoby taká hustá smotana. Myslíte si, že je to OK, že je to tým, že odsávam aj zadné mliečko, ktoré je hustejšie ako predné. Mlieko v chlaničke nie je dlhšie ako 24 hodín, max pol dňa, ani nie toľko. Ďalšia vec, nestalo sa vám, že bábo nekakalo pár dni? cca 5 dní? Bruško ho nebolí, neplače. Môže to byť tým materským mliečkom, že je také hustejšie a tým pádom sýtejšie?Ďakujem za rady. 😉

norcima
3. aug 2013

Ahojte baby, ja uz dva dni neodsavam, koncime s materskym mliekom, lebo pomalicky odislo. No vydrzalo sme 17 mesiacov a 1 tyzden 🙂. Drzim vam palce vsetky, ktore odsavate a vela trpezlivosti 🙂

sehra78
3. aug 2013

@maruskaaaa je to normálne aj ja som malá také

sehra78
3. aug 2013

@maruskaaaa kojenec nemusí kakať aj 10 dní je to lekársky potvrdené, len nechci zažiť ten 10 deň ako ja , stierali sme to až z krku

maruskaaaa
3. aug 2013

@norcima No pekne si vydržala, obdivujem ťa 😉

maruskaaaa
3. aug 2013

@sehra78 To je super, tak nie som jediná...dnes sa konečne vykakal a bolo to kvalitné 😀

sehra78
3. aug 2013

@maruskaaaa tak vidíš, treba len sledovať či nemá veľmi tvrdé bruško keď dlhšie nekaká

maruskaaaa
3. aug 2013

@sehra78 Práveže nemal, len dosť prdkal, preventívne mu dávam espumisan. 😉

sehra78
3. aug 2013

mám bohaté skúsenosti s kojením, ja som síce kojila a kojím normálne ale sem tam prišlo aj k odsávaniu. Syna som odkojila takmer 3 roky ešte že nastúpil do škôlky - bol to statočný kojenec a malú kojím stále a v septembri má 2,5 roka a nastupuje do škôlky tak uvidíme

maruskaaaa
3. aug 2013

@sehra78 Tak to si pekne dlho vydržala 😉 Som zvedavá, dokedy sa podarí mne odsávať 🙂

stormie
25. aug 2013

Ahojte, chcela by som sa opytat kolko ste vydrzali odsavat a stacilo vam iba mm tak ze ste nemuseli dokrmovat? Ja odsavam uz 7,5 mesiaca ale odsavacka mi uz skoro dosluzila a rozmyslam ci sa mi oplati investovat do novej?