Nekojím, ale odsávam, preto prosím o vaše skúsenosti

perla200
6. aug 2009

ahojte babenky, sú tu také, ktoré od začiatku nekoja, ale odsávajú mliečko malinkým a tak ich krmia? sú preto rôzne príčiny, a ktoré to trápi velmi?

deina
22. jan 2010

Miau, ja mlieko do termosky nedavam, teraz je zima, takze ho len tak supnem do kocika, vsak to je ako v chladnicke a v termoske si beriem horucu vodu, v tej ho potom ohrejem.

Tak sa mi zda, ze dnes je toho mlieka trosku vela, ale dost s trapenim, rano som hodinu odsavala ani nie 200ml. 😨

janulka182
22. jan 2010

Babule vedeli by ste mi poradit? Tiez mojej dcerke musim odsavat mliecko. Chcela by som sa opytat, ci mi poradite ako zvysit produkciu mliecka a ako casto odsavat, aby bolo mliecka viac. Dakujem moc.

evikg__2
22. jan 2010

janulka, najlepsie odsavat kazde 2 hodiny, aby sa produkcia zvysila. A co pomaha? Byt v pohode, aj si odpocinut, syto jest a dostatocne pit. A okrem toho kazdemu zabera nieco ine- caje, homeopatika, More Milk Plus, vinea,..... Je to velmi individualne. 😉

janulka182
22. jan 2010

Dakujem evikg. A treba aj v noci kazde dve hodinky odsavat? 😕

katarina822
22. jan 2010

ahojte janulka ja v noci odsavam kazde druhe krmenie kedze papame cez noc kazde 3hod.cez den velmi papat nechce.ja som v noci odsavala zo zaciatku po kazdom krmeni .a cez den nepocitala som presne po 2hod.ci po 3.po kazdom krmeni nasledovalo odsavanie.

janulka182
22. jan 2010

Hmmm, tak to musis mat dost mliecka. Ja ho mam tak pomenej. Ja ked odsajem po 3 hodinkach 100 ml, tak je dobre. A mala nam papa cca kazde dve hodky po 110 ml.

miau
22. jan 2010

janulka,

ja odsavam kazde 3 hodiny cez den aspon 30minut, v noci neodsavam vobec - mne sa to osvedcilo, cez noc sa naplnia prsniky a rano mma potom za 30 minut odsatych 260ml 🙂 mne osobne pomaha najma vinea, akonahle som ju prestala pit bolo mliecka menej...

katarina,

sterilizujem malej vsetko kazdy den aspon raz, potom uz ked dopapa (papame zo striekacok) tak ich iba oplachnem horucou vodou...

catrine
22. jan 2010

miau a mozem sa spytat preco malinka papka zo striekaciek

evikg__2
22. jan 2010

janulka, no to by bolo asi dost drsne v noci odsavat kazde 2 hodiny, ale v noci je produkcia mliecka najvyssia. Takze by som odsavala aj v noci, kolko sa da. Napr. ked sa ti mala zobudi, tak si odsaj pripadne ked sa sama zobudis. Ja osobne som aj v noci odsavala kazde 3-4 hodiny.

petka035
22. jan 2010

Ja som tiež odsávala aj v noci,proste celý den v 3hodinových intervaloch,a ked už mala malá 3mesiace tak pred spaním a v noci len raz a potom zas ráno,no a teraz mi stačilo odsávať 4krat denne,ale ja som musela aj v noci lebo inak sa mi nedalo pre naliate prsia spať 🙂

ivkaivka
22. jan 2010

deina, ja do termosky davam, len v pripadoch, ked nemam kde ohriat, napr. u lekara.
Ja teraz sterilizujem malo. Teda neviem co za sterilizovanie povazujete, niekto priamo v sterilizatore a niekto vyvaranie vo vriacej vode. Ja som najprv pouzivala stroj, teraz ked si robim caffe, tak flasku zlejem vriacou vodou a t.j.vsetko.

sisulka7
23. jan 2010

babulky, tak ja odsajem za 3-4 hodky max. 70-80ml, ale som vdacna aj za to. Inak ak mi mliecko nedopije tak ho aj znova ohrejem, robim o tak od narodenia a ziadny problem nebol a sterilizujem v parnom sterilizatore do mikrovlnky kazdy 2 den. Drzim palce, inak nemate skusenosti s emullips, vraj su to nejake kvapky na chudnutie a pritom aj zvysuju produkciu mliecka, sa mi zda, ze ono si to dost odporuje 🙂

katarina822
23. jan 2010

janulka ja som tiez zo zaciatku mala menej mliecka ale ona sa ti bude tvorit viac len sa snaz co najviac odychovat chodit von na prechadzky.

ivkaivka
24. jan 2010

no vcera som musela vyliat takmer 90 ml, asi mi praskla bradavaka a ked som odsavala, vsimla som si, ze do odsavacky ide aj krv. Takze som musela prestat, osetrit a odsavala som az teraz okolo obeda...no prsia ma neskutocne boleli, mlieko kvapkalo,teda sa lialo...nastastie je to uz o.k. Len ta predstava, ze by som si nevsimla tu krv...joj az mi je zle, co som mohla dat malej pit...boze.

miau
24. jan 2010

catrine, davam jej zo striekaciek, lebo mne sa sice prisaje ale minimum spapa ale stale to nevzdavam..nech ma aspon ten kontakt...a bojim sa ze ked prejdem na flasu uz z klasickeho kojenia nebude vobec nic 😒

ivkaivka
24. jan 2010

baby, chcem sa opytat, kolko ml vypiju vase deti denne? Moja tak v rozmedzi 600-800 ml. ma 6 kg.-neviem, nemala by vypit viac??? NIekedy ma dokonca dni, ked vypije len 400ml.

miau
24. jan 2010

moja vypije denne okolo 550ml, ale ma zatial iba mesiac...podla mna ked sa ti nejak casto nebudi a nepalce ze je hladna tak jej asi staci...podla mna je najlepsie sa riadit samotnym babom a ked pribera tak neni co riesit 😉

ivkaivka
24. jan 2010

miau, ja mam pocit,ze na tych 6kg stojime uz asi 2tyzdne. Obvodna sice vravela ze do 6.mes. ma mat dvoj-nasobok porodnej hmotnosti, nam chyba 200g, no zda sa mi,ze to asi nie je o.k. ze stojime na vahe.

miau
25. jan 2010

ivkaivka, kukla som aj tvoje foto a podla mna malicka posobi ako zdrave prosperujuce babatko - taka chutna vesela kopka 😉
ked ti aj obvodna povedala ze je to ok tak sa neboj ved malicka by ti dala najavo ze jej je malo a nasilu do nej tlacit viac ked sa jej neziada podla mna nema zmysel...vsak o chvilku tipujem zacnbete aj s prikrmami tak sa to zas zmeni, neboj 😉
moja 2 tyzdne skoro nic nechcela a aj menej priberala ako by mala a potom sa rozjedĺa a teraz kolkokrat za 3 dni priberie aj 200g co je mozno aj vela ale riadim sa tym kolko ona chce aby bola spokojna 😉

katarina822
25. jan 2010

ivkaivka ahoj moja mala porodnu vahu 3990gr na 6mes. by mala mat 7980. a ma 6530gr ako 5mes. je to len orientacne ze polocne babo ma mat 2nasobnu vahu ako pri porode a rocne 3nasobnu vahu.a este nieje ani tak dolezite priberania ale rast to som niekde citala.

katarina822
25. jan 2010

miu moja este ako aj 4mes.pila v priemere 400-500ml.teraz pije kolo 600-700ml.a mas pravdu ked je babo spokojne a rastie a pribera nie co riesit keby sme kojili neriesili by sme kolko vypiju.

catrine
25. jan 2010

Ahojte babule tak od včera som sa aj ja zaradila medzi vas. Mala bude mat tri mesiace a už pred dvomi tyždnami začala vymyšlat pri kojení, lebo som mala asi malo mlieka a jej sa nechcelo tahat vytiahla si len to predne čo jej lahko tieklo a potom sa začala jedovat, odtrhat od prsníka až mi doničila bradavky, takto sme sa trapili skoro dva tyždne až som si povedala že jej budem mliečko odsavat a davat z flaše, no spočiatku nevedela čo ma s tou flašou robit vytlačala ju s jazykom, ale včera z nej papala už celkom pekne, nechcem to zakriknut. Rano ju ešte kojím ked prespi takych 6 hodin tak mam prsia naliate a vtedy jej to tečie skoro same, tak sa pri tom nenarobi, potvorka mala. Ked už tu spomínate kolko vaši drobci spapaju, tak ja som malu važila pred a po kojení tak som vedela kolko vypije a tak zhruba pred mesiacom vypila viacej ako teraz neviem či jej už tak nechuti. Je narodena o 3tt skor tak možno potrebovala dobehnut to čo zameškala v brušku, lebo teraz tolko nepapa a to sme hovorili aka hladoška je znej, stava sa to aj vam že vam detičky niekedy papaju menej? Dneska v noci napr. spapala 150 a rano len 100 už viacej nechcela vypluvala dudel. Ja odsavam len dva dni a je to riadna makačka musím si to nejako zorganizovat a najst si v tom nejaky system lebo včera som ine nerobila len odsavala potom chcela mala papat a takto dokola, nemožete mi dat nejaky typy ako to robite vy. Snažim sa odsavat každe tri hodiny, v noci neodsavam aby sa mi spravilo na rano viacej mlieka.

catrine
25. jan 2010

baby a ako casto sterilizujete, po kazdom krmeni a osavani?

katarina822
25. jan 2010

ahoj catrine skus napisat do temy dakujeme annag je laktacna poradkina.poradi ti co robit mozno by ti pomohla stacat prsnik pri kojeni nahriat ho teplym uterakom pred kojenim.lebo pokial rano pekne papa s prsnika bola by skoda zeby sa naucila s flase.je to makacka odsavat ale co vsetko my mami nespravime pre svoje babetka. 😉
ja sterlizujem uz raz dvakrat za tyz.ale denne umyvam saponatom vsetko komplet odsavacku flase.
a stava sa ze ma dni ked vypije viac mliecka a ked vypije menej mliecka rozdiel mam aj na dni 100-150ml.aj my niekedy mame chut jest a niekedy menej zjeme.

katarina822
25. jan 2010

sori namiesto stacat stlacat 🙂

ivkaivka
25. jan 2010

miau - vdaka, no ja to supnem do umyvacky a tak este zlievam vriacou vodou, no niekedy to len oplachnem v horucej vode.

catrine
25. jan 2010

katka s annag som sa uz radila, ale mam aj malo mlieka a malej sa nechce tahat, prsniky som si stlacala az som ich mala cele domagane 😒 , a nepomohlo to, mala je leniva tahat tak teraz odsavam. Baby uz dva dni odsavam a to davam malej papat, a tie dva dni ma taku inu stolicu, nie prazenicovu ako pred tym ale taku redsiu a tak kyslo pachne je to normalne, neviete nahodou, diky

petka035
25. jan 2010

catrine ono to asi nebude odsávaním ale normálne vekom,aj my sme mali najprv praženicovú a potom už takú redšiu a kyslý zápach môže byť ak si jedla mliečne výrobky alebo tak

catrine
25. jan 2010

Ahoj Petka no ja jem aj inokedy mliečne vyrobky a je pravda že v poslednej dobe asi viacej, tak to je možno z toho, takže to je asi v pohode, lebo som sa normalne zlakla aky zapach to malo. a ty ešte odsavaš, alebo si to už vzdala? Ja odsavam len dva dni a poviem ti je to makačka a zabera to strašne vela času, ale čo už ked to inak nejde, ty si mala aspom dost mlieka, ale ja odsajem ledva tolko aby to malej stačilo. Ale povedala som si že ked bude mliečka menej jednu alebo dve davky nahradim nutrilonom a bude, nechcem sa kvoli tomu stresovat lebo to mi aj tak nepomože, ty si kolko vydržala odsavat

ivkaivka
25. jan 2010

no mne vona stolice u malej pripomona slivovicu...nechapem, nic take nejem...zeby ona potajomky????
catrine, urcite to nie je odsavanim, ale stravou ako pise Petka.