Nekojím, ale odsávam, preto prosím o vaše skúsenosti

perla200
6. aug 2009

ahojte babenky, sú tu také, ktoré od začiatku nekoja, ale odsávajú mliečko malinkým a tak ich krmia? sú preto rôzne príčiny, a ktoré to trápi velmi?

ivkaivka
14. jún 2010

martinka, nevadi, aj tak si super vydrzala. Drobec ma zaklad a to je hlavne.
Kocky, aj vam sa tak velmi nechce odsavat v tych horucavach? Kazde rano si vravim uz len dnes a koncim...no nejako to nemozem ukoncit...uvidime, kd pride jul-august...no definitivne to zabalim 23.8.-ked mala bude mat rok

ivana2301
14. jún 2010

ivkaivka,ty ako dlho odsávaš?Ale už teraz dávam pred Tebou klobúk dole-že malá ide mať rok a ty odsávaš..... 😅 .Noo ani mne sa fakt nechce odsávať..koľko rázi som vyčerpaná,ale...no ked maličkú taak strašne mooc ľúbim...tak budem odsávať koľko budem môcť....Boože by ste neverili,veľa ľudí v mojom okolí ešte aj rodina čo bola u nás na návšteve v nedeľu my stále hovoria dokedy chcem ešte odsávať....že aby som dala kravské mlieko..že oni by sa vykašľali odsávať.... 😠 Mám také nervy.) Čo sa starajú???Ja som totiž z dediny-tak preto hned každého napadne dávať kravské...Akože dosť ma to obmedzuje že nemôžem až tak chodiť kde chcem ...ale ja odsávať naozaj chcem...Aké máte vy skúseností s názormi okolia a rodiny na odsávanie???

katarina822
15. jún 2010

@ivkaivka moj datum je 10.8. odsavania potom ked bude mliecko tak uz len na noc by som chcela odsavat ked mala zaspi.lebo rano ked odsavam uz my lozi uz mi" neobsedi. "a odsavam este na obed tiez ked spi.
@ivana2301 nazor mojho okolia bol po pol roku ved uz mozem davat sunar. tu u nas to kravske tak po roku ale to lekarka povie odporucam vam co najdlhsie MM ak nie tak s UM do 3rokoch ale po roku uz mozete kravske plnotucne.

ivana2301
15. jún 2010

@martinka46 ešte ku tej chuti mliečka-noo možno sa my zdá trošku iné...ale moc veľký rozdiel to nie je..Ikeď čerstvé je čerstvé.....

katka.m
15. jún 2010

ivana: Kašli na názor iných 🙂 Ja som odsávala do dvoch rokov. Len jedna známa mi povedala, že mám sa na to vykašľať asi po 1 mesiaci. Ostatné kamarátky ma obdivovali. Manžel sa smial, ale pravdu povediac, ku koncu tiež vravel, že mám s tým prestať. Ale môj malý mal v novembri chrípku, 5 dní nič nejedol, ale moje mliečko vypil vždy, keď som mu ho dala. Keď už pre nič iné, tak pre toto sa mi oplatilo odsávať. Teraz už pijeme kravské a na odsávanie si ešte niekedy spomeniem. Trošku mi to chýba 🙂))))

ivana2301
16. jún 2010

katka.m. ďakujem....a ty 2roky odsávať to Ťa fakt obdivujem....no ale čoby sme neurobyli pre tie naše babatenka keď ich tak mooc ľubime....však?? 😉

ivkaivka
16. jún 2010

ivka, ja odsavam od narodenia malej-nechcela sa prisat

lucula73
16. jún 2010

@katka.m ,tak teba skutočne obdivujem,dva roky odávať,klobúk dolu...to určite nebudem...ja odsávam od narodenia,už 5 mesiacov a mám toho plné zuby,ale ešte by som chcela niečo vydržať,ale neviem ,neviem,teraz keď bolo tak horúco,tak som myslela,že praštím tú odsávačku dakde do kúta 🙂

ivana2301
16. jún 2010

....všetky žienky odsávačky to sme ale riadne maminy s veľkým M... 😉 ivkaivka ak sa môžem opýtať,ako sa Ti Olívia učila na príkrmy a od kedy si začala??Viem,že to do tejto témy nepatrí ale ...

janejane
16. jún 2010

ahojte, mojmu malemu som odsavala mlieko 7 mesiacov kazde tri hodky cez den aj v noci. 4 tyzdne sa kojil v pohode a potom prepukli silne koliky a reflux a potom uz sa kojit nechcel.....aj s odsatym mliekom cez flasku to bol boj, ked ho brusko bolelo a zaha palila.....uffff nechcem uz radsej nato pomysliet, skoncili sme az na kramaroch, ze ho chceli hospitalizovat ☹........porobili rozne vysetrenia, nic nezistili, len potvrdili silne koliky a reflux

katarina822
17. jún 2010

@janejane to ste si teda uzili.dobre ze tie koliky su davno prec.

svetlankat
17. jún 2010

Ahojte baby, chcem sa opytat kolko denne Vam asi vase babatka spapaju? mne posledny tazden malinka zacala velmi malo papat. Teraz vypila len 75ml pred 2,5 hodinami tiez len 75 ml. Neviem preco. Zvykli sme papat okolo 750 a teraz sme zisli ledva na 650 aj to musim do nej tlacit. Neviem ci to nechat na nu, lebo tiez mi nie je povoli ju stale nutit papat. u to boje. Koliky uz nemame.

nini78
17. jún 2010

Ahojte, mohli by ste mi poradiť aké odsávačky sú dobré, maly mi teraz málo papá a potrebujem to dostať von, ale ručne to nejde 😝

martina46
17. jún 2010

@svetlankat nechaj to na nu, mozno ma take obdobie 😉 hlavne nenut 🙂

denisocka
17. jún 2010

@martina46 čau maťa,jak sa máš ??? IP

svetlankat
17. jún 2010

@martina46 ok dikes

janejane
17. jún 2010

@nini78 ja som odsavala 7 mesiacov a bola som velmi spokojna s avent, mala som 2 aj manualnu aj elektricku. Manualnu som uz predala a idem predat aj tu elektricku...nechces?

ivana2301
17. jún 2010

svetlankat maličkej asi stačí toľko čo vypije..Aj ja som sa s tým trápila presne ako ty,že Natalka málo pije mliečka.Ale jednoducho babetko koľko potrebuje,toľko vypije....A aj boli veľké horúčavy takže aj mne strašne málo pila.Natalka má 6 mesiacov a na jednu dávku vypije po 4 hod. asi tak 80,inokedy100, 90 120 ako kedy..takže tiež nie veľa..A teraz ma priemerku za den tak 500ml...No ale babetku sa nedá nanútiť jedenie-lebo ked som aj ja nútila tak to už tobôž my nechcela jesť... a nini78- ja mám ručnú odsávačku medela harmony. a som s ňou celkom spokojná.Skúšala som aj elektrickú medelu minielektronic ale vôbec my to nešlo...

ivkaivka
20. jún 2010

Ivka, prikrmy som zacala davat asi 1-2 tyzdne pred 6,.mes. Cize asi by som uz na Tvojom mieste zacala. U nas to islo tazko, taky mesiac to bol bol-1-2 lyzicky, potom tyzdnova pauza, lebo nechcela vobec a tak sa to rozbehlo.
Kolko x piju vase deti mlieko? Moja rano, popoludni, vecer, pred polnocou a niekedy aj 2x v noci...-nie je to vela?..neviete, kedy by som mala zrusit mlieko popoludni? A cim by bolo vhodne ho nahradit?

ivana2301
20. jún 2010

@ivkaivka -aj ja sa snažím zaviesť príkrmy už skoro 2 týždne a je to proste katastrofa..Proste to máme to isté ako ty.Je to veľký boj.Spapá 2 lyžičky a koniec dá jazýček medzi zúbkyx zatne dasienka a koniec...Skúšala som jej dávať aj na malíček aby si cuckala.Stravu čo má papkať Natalka proste nechce.Ale čo mám ja na tanieri...všetko by chcela okoštovať..omáčky zmrzlinu no všetko...Som z toho zúfala,že nechce papať...Lebo čo mám kamarátky tak len vravia ako im babatka krásne papajú že im zjedia aj 150,200 príkrmu,že zedia celé jablko a pod..A ta naša natalienka nyšt.Ani jablčko... nyšt..Ale ako vravím o jedlo má veľký záujem len nie o svoje.. ☹ Noo ja Ti mooc neporadím s tým ako zrušiť mliečko popoludnmí,i ked veľmy rada by som,ale nie sme ešte tak ďaleko a nemám to naštudované..možno Ti poradia maminky čo majú tiež 9mm babatka... 😉

ivkaivka
20. jún 2010

neskusala si jej davat po leziacky? My sme mali obdobie,ked nechcela absolutne nic jest, dala som ju lahnut, nasilu otvorila usta a takto mi zbodla aj 100 ml. Samozrejme, zakazdym ked das do ust, tak ju nadvihni, nech prehltne, poprechadzaj sa s nou ked to drzi v pusine a ked prehltne opat lahnut a dat do ust. Super sa naposilujes, ale mozno to zaberie ako u nas. Drzim palce

katarina822
20. jún 2010

@ivkaivka moja pije 6-7krat denne mliecko rano pred spanim doobde pred spanim poobede vecer a raz dvakrat v noci pije tak od 50ml do 90ml.na jednu davku.
@ivana2301 neboj ze este nechce papat ona sa rozpapa .viac sa bude hybat a mliecko uz ju tak nezasyti bude papat co jej ponuknes.niektore babatka papaju pekne od zaciatku ine neskor o mes dva. a obcas maju babetka" svoje dni "ked odmietaju papkat.skus papat z nou

ivkaivka
21. jún 2010

kati, no moja niekedy v noci stiahne aj 250 ml, cize ja uz musim niekedy dat aj 2x nutrilon ☹ . Dnes sme boli u lekarky, tak vravela, ze optimum je davat MM do 6 mes., no ale aj tak chcem vydrzat do roka, hadam sa podari, teraz co je skaredo, tak sa mi aj viac chce odsavat

katarina822
21. jún 2010

@ivkaivka mne doktorka vravela ze by jej mali stacit 2-3davky MM denne.ale vravela som ze v noci chce pit tak ze max.2krat za noc jej mam dat pit ale tak aj pije 2krat cez.noc.tesim sa na noc ked celu prespi
a kolko ti vypije za 24hod.spolu mliecka. a aj ja chcem do roka vydrzat a potom uz len na noc odsavat alebo podla toho ako bude mliecka lebo teraz hlavne rano len odsavam a odsavam a strasne dlho my to trva. ☹

ivkaivka
21. jún 2010

no čo si značim tak niekedy sú dni ked vypije 400-500 ml, no ma take výkyvy, že aj 700 ml, no to sa stane raz za čas

katarina822
5. júl 2010

ahojte ako sa mate ? 😉

ivana2301
6. júl 2010

ahoj katarinka822 máme sa v celku dobre..Natalka stále nechce jesť príkrmi.....asi jej idú zubadlá...Odsávam stále....A ty ako? A Kačenka sa má ako?? 🙂

katarina822
6. júl 2010

@ivana2301 ahoj my odsavame 3krat denne tiez vsetko kuse slinta mame von 4zubky dalsie 2uz vidno ale nie su prerezane.minuly tyz.pila o 200ml MM viac tak vsetky zasoby posli z mrazaku aj som kupila Sunar od 10mes.ale este sme ho neotvorili lebo som len odsavala a MM boloo menej a menej .ale uz je dobre. ideme dnes ockovat a do poradne tak sa chcem opytat ako to je ked menej MM ci treba davat pit UM ci uz viac tie cajiky a vodicku a ci po roku ale neskor ak vobec nebude MM prejst na UM ale na Plnotucne kravske toto neviem

sabiatko
6. júl 2010

cavte baby 🙂 by ma zaujimalo, kolko ste mali mlieka do 6 mesiacov a potom po 6-tich, ked ste zacali davat prikrmy... znizuje sa po pol roku produkcia? moj maly ma 3 a pol mesiaca a za den mam asi 1000 ml mlieka, on je tak 5-6X denne po 180 ml. tak by som len chcela vediet , ci sa to znizi, alebo sa to bude zvysovat ako doteraz.
no inak mam na predaj elektricku medelu, keby bol zaujem, ja sama pouzivam medelu harmony...

ivkaivka
6. júl 2010

mame sa fajn, stale odavam-3x denne, UM davam kazdy 3. den a to asi len nejakych 50 ml.
Kati proti comu idete ockovat? Neockuje sa az po 1 roku?
Sabiatko, mala do 6 mesiacov pila cca 500-800ml, po pol roku, cize teraz je to okolo 400-500 ml....no zakazdym je to ine. Co sa tyka produkcie, ta sa Ti znizi, ked budes menej odsavat.