Nekojím, ale odsávam, preto prosím o vaše skúsenosti

perla200
6. aug 2009

ahojte babenky, sú tu také, ktoré od začiatku nekoja, ale odsávajú mliečko malinkým a tak ich krmia? sú preto rôzne príčiny, a ktoré to trápi velmi?

keminek
16. aug 2010

Ahoj, prosím o radu.. Jak zvyšujete tvorbu mléka, když je potřeba..?

Ubylo mi mléko (retencí a pak přikládání k oboum při snaze o navýšení mléka v postiženém prsu, a to proto, že malá tolik ještě nepila, takže jsem tím v konečném efektu snížila produkci i u zdravého prsa, stres.. ten mi také zablokuje nalévání prsou, ačkoliv spouštěcí reflex funguje bez problému). Ač jsem v šestinedělí, tak se mi prsa nenalévají jako minule při prvním dítěti. Nalévala se první týden a pak spadla obě a já se je teď snažím nahodit tak, aby mléko malé stačilo.

Různě jsem to pytlíkovala, 2 týdny tím ztratila. Až odsáváním těchto splasklých prsou po cca 2 hod. do úplného vyšťavení se to začalo lepšit. Kojila jsem první den po 2 až 2,5 hod. a potom odsávala obě prsa dohromady 10-15 min. Odsála jsem z obou jen 5-20 ml a pak už jen vzduch. Přitom malá se extra nenapila. Vycucla je úplně na doraz, o jídlo se hlásila dřív, plíny žádná sláva. Pak ke konci kojení jsem je vždy už střídala, přehazovala jí sem tam, ona pořád tahala, ale nebylo moc co polykat. Poté jsem šla odsávat.

Druhý den jsem jednou v noci nechala pauzu 4 hod. Prsa vypadala o to lépe, malá se krásně napila a já pak ještě odsála zbytek. Druhý den se prsa nalila stejně jako před touto odsávací akcí po 4-6 hod., takže to byl úspěch. Přes den ale kojím častěji a prsa se nenalévají tak dobře jako večer, takže potřebuji tu tvorbu ještě zvýšit. Přes den kojím po 2,5 hod. Někdy dřív, jindy později.. Ona u toho taky někdy blbe a místo sání spí nebo kaká.. 😅 Jindy by mě zas sežrala, většinou jak naschvál je to 2 hodiny od odsávání, kdy jsou prsa víc vyšťavená.. Další den jsem začala odsávat ob kojení.. Mléka celkově přibylo, ale potřebuju ještě víc. Příbytek se vždy projeví po natažení intervalu nebo po vynechání odsávačky.

Navýším tvorbu tak, že udělám OBČAS delší interval, o to více odsaju a tělo dostane signál, že má více vyrábět..? Nebo tím, že nechám 3 hod. intervaly, v prsou se vytvoří více mléka než po 2 nebo 2,5 hod. a já po kojení odsaju o to víc? Nebo mám i přes zlepšení znovu přistoupit k odsávání po 2 hod. a byť odsaju míň a v prsech bude tou dobou méně mléka, projeví se to po vynechání odsávačky nebo prodloužení intervalu ještě vyšší produkcí?
Zajímavé je, že po 2 hod. odsaju třeba 20 ml a po 4 hod. 40 ml, což je to samé množstevně, ale mléko se mi zvedlo při častějším odsávání (byť jen vzduchu).. Je to tak? Nebo toho lze dosáhnout i pohodovější cestou..?
Nerada bych se připravila o to, co se mi teď povedlo zvýšit..

keminek
16. aug 2010

oprava.. má tam být, že 2. den se prsa nalévala po 2 - 2,5 hod. stejně jako před touto akcí po 4-6 hod., což je úspěch

keminek
16. aug 2010

ještě doplním, že když odložím odsávačku, tak mlíčka bude hodně... jenže jak nebude odběr, zas mi to během 2 dnů spadne.. tudíž já ji odložit můžu tak na den, pak třeba odsát o to víc.. nebo jí odložit na půl den apod. Ale pak zas budu muset začít.. v šestinedělí to prvně fungovalo tak, že prsa se přelévaly vlivem hormonů, byť mimčo tolik nevypilo.. Tak to teď nemám. Když vynechám odsávačku, malá bude mít mléka dost, ale jak dlouho? Já to jednak potřebuju nahodit, jednak zvýšit a jednak hlavně udržet! 😒

ivkaivka
17. aug 2010

@katarina822 no ja teraz odsavam 3x a od zajtra chcem 2x. Ja som miesala um s Mm od narodenia, tak bola pauza asi 4 mes,ked som davala len MM. Teraz tiez miesam. Prechadzam na UM - Nutrilon HA, pretoze mala je ekzematicka, cize este aspon rok. Aj doteraz som davala to mlieko

katarina822
17. aug 2010

@ivkaivka ahoj ja som zo zaciatku asi len 2-3tyz.musela sem tam dat nutrilin HA, a asi od 11a pol mes.som sem tam davala sunar a asi rok budeme na sunare.
@keminek skus do temy https://www.modrykonik.sk/forum/laktacna-poradna/vsetko-o-dojceni/ alebo klikni http://dojcenie.wordpress.com/
ja si myslim ze kolko mala ti mliecka vytaha tolko sa ti vytvori.skor castejsie kojenie bude viac mliecka ako ked si das vedsiu pauzu teda aj po hod.a pol.mozes kojit ak mas malo mliecka trebars 2-3dni potom skus znova tak ako mala ti pije ci po 2hod. v noci sa tvori viac mliecka lebo telo odychuje. hlavne bud v pohode pi cajiky mineralky a prikladaj malu odsavacka po kojeni je dalsia moznost ako zvysit tvorbu mliecka a najlepsia odsavacka je tvoje dieta. no skus pozriet tie linky 🙂 😉 🙂

keminek
17. aug 2010

@katarina822 díky. Já minule odsávala několik měsíců.. teda kojila a odsávala.. protože kdybych odsávat přestala, tak mi za pár dní klesne mlíko pod míru.. vlastně na minimum (např. náhlý pokles na 20 ml v prsu - bez kojení!). Fungovalo to prvně první měsíce.. to se to po porodu nalévalo víc, než je spotřeba vlivem vyšších hladin prolaktinu, ale pak jsem dostala retenci a šup, během 2 hod. bylo po mlíku. No a pak se to nějak rozhodilo a nastaly výkyvy a bez odsávačky to už nešlo.. Jen jsem zapomněla, jak jsem to pak udržela.. Když odsávám často, po každém nebo skoro každém kojení, tak ta prsa vyšťavím.. Teda ona už vyšťavená jsou, protože jedu na doraz už při kojení, malá je komplet vyžahne (protože to fakt pokleslo, ne že se mi to jen zdá) a pak ještě odsávám 15 min obě dohromady.. a vytáhnu 2-50 ml (na 50 se mi to povedlo zvýšit a vytáhnu to jen někdy - např. v noci). No a když nic neteče, tak odsávám vzduch. Po vynechání odsávačky by se měla prsa přelít. Takže ona to nevypije. Ale protože mi to nefunguje a nenalévá se to dostatečně, protože je to rozhozený, tak to během pár dnů zas klesne na minimum. Můj problém je teď v tom, že když to nahodím, co mám udělat jako další krok.. Já to potřebuju navýšit a pak udržet.. odsávačkou pochopitelně.. Ale teď jsem to zvedla na urč. úroveň a nějak se moc nehýbu z místa. Portřebuju udělat ještě víc a pak ještě víc odsát, aby se zas o to víc udělalo a tak furt, dokud to nebude OK.
Takže mě vyloženě zajímají postupy těch, co odsávají.. jak jste zvedaly odsáváním tvorbu mléka, když mimčo chtělo víc pít? Nebo jak jste zvedly produkci z pár ml na přelitá prsa, měly jste nějaké postupy, fígle..? Jestli si vzpomenete..

katarina822
17. aug 2010

@keminek ked som odsavala a chcela som viac mliecka odsavala som castejsie a na max.ja som pila viac vody a napoj z DM Hipp na potporu tvorby mliecka. ak bolo viac tak som aj namrazila v pouzila v pripade laktacnej krizy.
su aj homoopatika a cajiky. alebo proste tvoje prsia za den vyprodukuju 500ml mliecka a treba ti povedzme 700ml. tak docasne daj jednu dve davku UM. aspon my sme to tak riesili.
skus pozriet tu http://dojcenie.wordpress.com/ako-dojcit/ako-po...

keminek
18. aug 2010

@katarina822 díky 🙂
mohla bych se ještě zeptat..
když jsi chtěla víc a odsávala častěji, znamenalo to, že jsi po kratším intervalu odsála menší množství, prsa víc vycucla, takto jsi to dělala dejme tomu 1-3 dny a
a) pak jsi intervaly natáhla a tehdy bylo teprve znát, že se ti začalo dělat více mléka, protože jsi odsála víc než předtím (Např. odsála jsi 100, potřebovala 120, zkrátila intervaly, při zkrácených jsi odsála třeba jen 70, ale jak jsi je zas prodloužila, nalilo se to na potřebných 120)
nebo
b) začalo se ti dělat více mléka rovnou v těch zkrácených intervalech? (např. zkrátila jsi interval ze 3 na 2 hod. po dobu 3 dní a třeba hned druhý den jsi po 2 hod. měla více mléka než dřív..)

Já totiž když odsávám častěji, tak mám ta prsa hodně vycuclá a nestíhá se to dotvářet.. Kdybych udělala delší pauzu (např. v noci), tak by byla nalitější než dřív... resp. měla by být.. snad..

katarina822
18. aug 2010

@keminek tak za a , to u mna fungovalo. v noci kojis alebo odsavas.alebo prespite celu noc?

keminek
18. aug 2010

@katarina822 kojím 8-9x denně a odsávám ob kojení nebo skoro každé kojení 😝 😅
teď když to chci zvýšit 😉
díky moc za info!!!

keminek
18. aug 2010

v noci tak po 3 hod. to vychází (zhruba)

katarinka2010
22. aug 2010

Ja sa tiež pridam do diskusie, kedže sa taktiež dennodenne pasujem s odsavačkou...ja som kojila asi mesiac a pol...potom som dostala herpes, to som este ale kojila...no ale po herpese silnu anginu...vtedy som si zacala odsavat na radu lekara...ale po piatich dnoch antibiotik sa malinky naučil na flašku...tak som mesiac odsavala...bola som z toho vyčerpana tak som mu skusila ponuknut prsnik..krasne som kojila asi tyžden..no ale prišli horka a ja hlopa som mu dala čajik z flašky a bolo po kojeni...neskor som maĺa zapal priedušiek a ešte 2x zapal vonkajšieho zvukovodu...to menujem choroby do 3 mesiaca..uf...teraz ma maly 5 mesiacov aj 3dni a stale si odsavam....do 4,5 mesiaca bol plne krmeny len odsavanym mliekom...potom sa mi tvorba znižila a tak ho už prikrmujem UM...tak 30%UM a 70%MM. Viem že takto to dlho nevydržim už..lebo je to velmi vyčerpavajuce ale som odhodlana aspon do 6-7mesiaca...aj keby to malo byt 50:50...držim palce mamičkam s podobnym problemom

ivkaivka
22. aug 2010

katarinka, drzim palce, nech sa Ti podari, aspon do 7.mes. mes.
No ja som s tym dnes chcela seknut, kedze mala ma 1 rok, ale mam viac mlieka,ako pred 2 tyzdnami. Ked to neodsajem vsetko, tak sa mi robia na prsiach hrcky. je to normalne? Nemala by som skocit k lekarke nech mi nieco pichne?

katarinka2010
23. aug 2010

ivkaivka...ked mas stale mlieko tak odsavaj...je to skoda...su na to tabletky, len na predpis, na zastavenie laktacie...

keminek
23. aug 2010

@katarina822 ještě bych se tě ráda zeptala na to navýšené množství.. Když jsi intervaly zkrátila, pak prodloužila a bylo v těchto delších intervalech následně víc mléka, tak jak dlouho ti tento navýšený stav vydržel? Musela jsi za nějakou dobu zas zkrátit intervaly a nahodit to nahoru znovu nebo to už tak nějak zůstalo při vyšším množství po delší dobu? Díky.. 🙂

lussy666
23. aug 2010

no, pridam sa aj ja 🙂
ja odsavam len tri tyzdne, mam rucnu odsavacku, obycajnu medelu, a nebolia ma ruky, bradavky, nic....klop klop🙂

uplne na zaciatku som mala strasne vela mliecka, teraz sa mi zda, ze sa to ustalilo a je ho presne tolko, kolko potrebujem..niekedy trosku viac...odsavam cca 7x denne, vratane noci, mala sa budi pocas noci len raz...
zatial sa mi zda, ze to vydrzime....ale mozno to nie je take lahke, ako sa mi to zda teraz po cely cas....aj ked dufam, ze ano:D

takze....drzim palce vsetkym🙂

katarina822
24. aug 2010

@keminek odpisane do ip...
@lussy666 ak ti mozem poradit nejake MM si namraz v pripade laktacnej krizi sa ti zide a niekedy kolo 6tyz.babetka chcu viac pit mliecka no nie vsetky ale pre istotu aby si mala prajem ti aby si vydrzal co najdlhsie a dostatok MM po pol roku uz budes menej odsavat mozno ti bude stacit cca 3krat za den . 🙂 😉 🙂
@ivkaivka a vy sa ako mate mne sa hrcky nerobili ale to asi preto ze ja uz som malo pri konci malo MM. len som citila a este citim ze mam mliecko a obcas mi aj vytecie ale co uz doktor mi vravel ze este asi 3mes.mozem mat mliecko .a ze niektore zeny maju aj dlhsioe tak neviem.

keminek
24. aug 2010

@ivkaivka já minule odsávala tak 7-8 x denně, pak jsem rušila jednotlivá odsávání a po nich jednotlivá kojení (kojila jsem a pak hned odsávala zbytky nedopité nebo všechno, když se z prsa vůbec nepilo). Takže jsem si vybrala odsávání a v tu dobu jsem odsála míň a další den ještě míň atd. a co zbylo, jsem tam prostě nechala. Pak jsem si vybrala další odsávání, které bylo ob.. vždy, aby mi to během těch 24 hodin vyšlo v nějakých rozumných intervalech od sebe (ob odsávání, ob 2, ob 3, ob 4.. např. 4x za den po 6 hod.). Prsa se mi pochopitelně začala přelévat, byť jsem to rušila postupně. Poté jsem rušila zbylá kojení. Nějakou dobu jsem měla prsa hodně nalitá a musela jsem si je i tak poodsát, ale pak se to snižovalo, že už nebyly přelitý moc a zanedlouho, když už jsem kojila 2x - 3x denně bez odsávání, tak ta prsa už byla nenalitá a mrňavá a malý je vyžahl za minutku.. Tehdy jsem dostala MS 😀 To už bylo o ničem.. když jsem je nechala, tak bylo za chvíli po mlíku. Podobně splasklý je mám teď, tak se to snažím navýšit.
Když nechám v noci delší pauzu, tak je vidět, že jsem to nastartovala, ale já pak jdu odsát a přes den zas kojím a následně odsávám, takže to navýšení zas není vidět. Kdybych to nechala být a přestala odsávat, tak to zas poletí dolů.. Měla jsem to tak se synem a mám to tak i teď.

keminek
24. aug 2010

Akorát mám problém.. minule jsem furt dostávala retence.. ale nejsem si dodnes jistá, zda to vůbec retence byly.. Skutečné retence jsem také zažila, to když jsem ještě neměla rozhozený kojení při prvním dítěti.. v prvních měsících, kdy se mlíko drželo furt nahoře a v pohodě jsem si kojila. Jednou jsme dýl spali a já měla hodně přelité prso a druhý den flek a bolest na dotek a zvýšená teplota a pokles mléka na 10-20 ml 😒 Pak se problém objevil i na druhém prsu a já jsem začala odsávat. No a od té doby mi to lítá nahoru a dolů, pokud neodsávám (nahodím to, ale už nesmím odložit odsávačku, aby to zas nespadlo). Jenže od té doby jsem často měla bolest v prsu, ač prsa vůbec nebyla nalitá.. jako kdyby retence.. ale žádné mléko se tam hromadit prostě nemohlo a nehromadilo.
No a teď zrovna mě bolí bradavka při začátku sání a odsávání a bolest pokračuje jako mlékovodem (nebo co to je) dovnitř do prsa. A od včera to mám už na obou prsech. Když to pomačkám, tak ta v té žlázce uvnitř prsa cítím takovou bodavou bolest. Ale retence to fakt není. A na pohled nevidím na bradavkách ani prsu žádné poranění, zčervenání.. prostě nic.

Měly jste při odsávání nějaké problémy s bradavkou nebo nějaké bolesti? Mám elektrickou odsávačku, ona to vcucává dovnitř, no však víte..

ivkaivka
24. aug 2010

@atarinka2010 , lenže ja už odsavam rok, už stačí, protilátky už určite niesú, je to už len o tuku a kedže sa malá neprisáva, tak u nas to nie je ani o pute...
Ja sa každým dnom snazím odsat menej, no prsia ma zacinaju bolieť, ked ich nevyprázdnim
☹ Dnes som volala lekárovi, ci mi nieco pichnu, lebo rano ma neskutočne bolel prsník, tak povedal, že si mam zviazat prsia obväzom a malo piť, resp.nepiť. Ak to nepojde, tak mam o 2 dni dojst.

keminek
24. aug 2010

@ivkaivka hm.. a co odsát třeba 3-5x denně (podle tvých pocitů) po troškách.. do úlevy, aby to byly jen takový jako cucy..? s tím zavinování nevím, aby se to tam netěsnilo a nebolelo to ještě víc..
http://www.kojeni.net/databaze.php?mc=21

monikamzm
24. aug 2010

Ahojte a pekný večer všetkým, som tu dnes prvýkrát, tak moc neviem ako to tu chodí, ale chcela by som sa tiež niečo opýtať, ak má niektorá z vás s tým čo mä trápi skúsenosť... rodila som teraz 13.8., mám krásneho synčeka, ale problémy s kojením tiež riadne.. ešte v pôrodnici mi donivočil bradavky oplanisko malinký 🙂 , ale kojila som napriek tomu že pri každom saní som videla všetky hviezdičky... prišli sme domov a v stredu sa mi zapálili oba prsníky, ale až tak, že ešte aj bradavky boli tak opuchnuté, že si ich nemal ako chytiť, tak som mu dávala cez tie klobúčiky, aj keď sa jedoval, ale papal... lenže do piatku sa mi ten zápal tak zhoršil, že sa nedalo už ani cez klobúčiky, lekár mi nasadil antibiotiká, tak som si odsávala mliečko, z jedného išlo celkom dobre, z druhého takmer nič asi dva dni... musela som mu nasadiť Nutrilon podľa rady jeho detskej lekárky, ale teraz mám veľký problém s tým, že si vôbec ale vôbec nevie chytiť prsník, z fľašky cez dudel mu to lepšie tieklo a hoci mi zápal už ako tak prešiel, odsávam si mliečko ďalej, aj ho prikladám, ale kým chytí prsník, vyjeduje sa, unaví a potom mi zaspí od únavy, nevytiahne koľko by mal a takto narábame takmer 24 hodín denne, len je stále hladný... chcem sa spýtať či má niektorá z vás skúsenosť s tým, že a hlavne ako naučiť bábätko aby sa zase naspäť naučilo iba na prsník.... ďakujem za hociakú radu 🙂 ..... Monika

katarina822
24. aug 2010

@monikamzm nesmies mu davat pit cez flasu len prikladaj nech taha boli to trapite sa ale pokial sa prisava a taha tak si myslim ze budete kojit dalej len ho nedokrmuj cez flasu skus kliknut tu https://www.modrykonik.sk/forum/laktacna-poradna/vsetko-o-dojceni/ baby ti poradia alebo priamo annag je laktacna poradkina alebo pozri tu ako dokrmovat prechodne http://dojcenie.wordpress.com/som-zufala/musim-... alebo http://dojcenie.wordpress.com/category/bolave-p... alebo http://dojcenie.wordpress.com/som-zufala/odmiet... http://dojcenie.wordpress.com/category/ako-mam-... a http://dojcenie.wordpress.com/2010/01/02/upchat... k odsavaniu http://dojcenie.wordpress.com/ako-dojcit/odsava... ak nieco napis len to nevzavaj UM je posledna moznost.

firstbaby
24. aug 2010

@monikamzm
Boze,akoby som o sebe citala...taktiez som si presla zapalom prsnika a doteraz bojujem s upchavanim mliekovodov,nejak som si na to zvykla...nevzdavaj to...maly je najlepsia odsavacka,bojuj,plac do vankusa ale zapal najlepsie vytiahne babatko...uplne odloz flasku a ponukaj mu prsnik,raz jeden,raz druhy,to nevadi,ze beries atb...aj ja som brala,dokonca som mala mliecko slane!!! a mala vsetko vytahala....doteraz je pre mna este kojenie neuspokojive,mala sa vrti ale pije...pi feniklovy cajik a cajiky pre kojace maminy a ja si skoro vzdy vecer,ked mala zaspi dam nealkoholicke pivko,do troch hodin mam prsia naliate...a hlavne jedz vela vela bielkovin....neboj,nevzdavaj,dodavam ti silu aspon takto....ver mi,ze potom si povies ake to bolo zadostucinenie,ked si mohla kojit a plne kojit..prec s Nutrilonom...fuuuuuj... 🙂 veeeelmi drzim palce....

katarina822
24. aug 2010

@ivkaivka suhlasim s keminek aj ja si myslim ze obvazovanie boli skus odsavat ak odsavas 3krat denne odsavaj este aspon 5,6dni 3krat denne ale po menej priklad odsajes na 1krat 100ml odsaj len 70ml. a postupne po menej a ked uz znizis na 2krat denne po 50ml. tak skus odsat 1krat 50ml aj 2,3dni a potom vobec neodsaj ak by ta velmi bolelo odsaj trebars len 20ml. este potom ked nebudes odsavat budes citit napetie aj ze mas mliecko a bude ti mozno nejaky cas asi 2,3tyz.vytekat/.asi tak ako pocas tehotenstva. /a skus sa opytat annag myslim ze baby ak ukoncuju kojenie piju aj nejaky caj ale neviem z jakej bylinky.
ale este si myslim ze kojenie ma vyznam po roku viem pises my sme odsavali o pute.mas pravdu rok odsavat vieme o com hovorime kolko je to namahy sterlizovania atd. ale chceli sme chceli sme co najlepsie pre svoje deti.lebo kazde dieta ma pravo byt kojene pit MM. a pokial mamicka moze a ma mliecko tak preco mu nedat.to ale to som odbocila chcela som ze MM ma vyznam aj po roku obsahuje napríklad laktoferín a lyzozým, ktoré zastavujú rast baktérii, či biele krvinky. Materské mlieko je z 87 % tvorené vodou, v ktorej sú rozpustené všetky dôležité živiny. Najpodstatnejšie sú bielkoviny, ktoré tvoria základný stavebný prvok mladého organizmu. Tuky, ktoré prijíma bábätko z materského mlieka, tvoria polovicu jeho energetického výdaja. Zdrojom energie je aj mliecny cukor – laktóza, ktorá je zástupcom dalších dôležitých látok – sacharidov. Materské mlieko obsahuje aj minerálne látky a stopové prvky, ako sú sodík, železo, zinok, horcík alebo vápnik. a aj vitamíny, enzýmy a protilátky, dôležité ako ochrana proti infekcii. Znižuje riziko crevných, mocových a dýchacích infekcií, zápalu stredného ucha, astmy, cukrovky, ale aj alergií na jedlo. atd..

ivkaivka
25. aug 2010

lenze ja uz tyzden odsavam len 2x denne, vcera som sa obviazala arano som uz nepotrebovala odsat. Este mam na sebe obväz, tak vecer asi troska odsajem, opat sa obviazem a uvidime, ako bude zajtra. Zatial mam pocit, ze to zacina fungovat.

lussy666
26. aug 2010

a ja trosku od veci prispejem🙂) dnes som strcila odsavacku do sterilizatora do mikrovlnky, prvy krat...a vytiahla som ju nepouzitelnu....🙂)

chytila som mensi hystericky zachvat, nastastie nic velke:D a zacala obvolavat lekarne na okoli.....a az v piatej, samozrejme najdalej od domu ju mali, takze kriza zazehnana a mozeme odsavat veselo dalej🙂
tot moj trosku od veci vesely pribeh🙂
pekny den

katarina822
26. aug 2010

@lussy666 ahoj a vies ze som ti chcela napisat aby si si kupila este jednu odsavacku v pripade ze sa ti daco pokazi .
tak super ze mozes odsavat dalej.

mikulas612
26. aug 2010

ahojte :D ja som tu nova len od vcera a som velmi rada ze existuje nieco take ako damska poradna zo zivota!!!
chcela by som poradit mam 7tyzdnovu dcerku,a od 4 tyzdna odsavam a davam jej MM z flase nakolko ked pila z prsnika si nenatahala tolko kolko potrbovala unavila sa a zaspala po20min. zaspala asi na pol hodinky a uz vyvadzala od hladu zase,takze sme boli nonstop prisate s polhodinovymi prestavkami.zacala som jej odsavat 130ml na kazde pitie ale rano a vecer pred spanim jej dam aj nutrilon1,lebo jej asi ani moje mliecko nestaci!
ale ocividne jej asi ani to jej nestaci 😖 pokial jej nedame papat hned ako si zmysli tak sa mame po chlebe vsetci 😝 prosim o radu co mam robit? papa co 3-2 hodinky ako kedy a v noci vydrzi spat aj 4-5hod v kuse. vopred dakujem za radu
🙂

katarina822
26. aug 2010

@mikulas612 ahoj neskusala si pomoc laktacnej poradkine avolat ju domov a skus klik sem https://www.modrykonik.sk/forum/laktacna-poradna/vsetko-o-dojceni/ odsavas po 130ml na jednu davku a mala ti chce vypit viac viac odsaj alebo castejsie odsavaj pokial mas dostatok svojho mliecka nedavaj jej nutrilon davaj jej castejsie svoje mliecko aj po hod.a pol . 2 niektore deti kolo 6tyz.chcu viac mliecka.potom sa to ustali.
my sme mali problem ze chcela byt stale na prsniku kus potiahla pustila a aj v noci aj kazdu hod.hod.a pol proste nejak nam to neslo a uz jak sa naucila s flase tak uz som ju na prsnik nedostala.
tak drzim palce