Nekojím, ale odsávam, preto prosím o vaše skúsenosti

perla200
6. aug 2009

ahojte babenky, sú tu také, ktoré od začiatku nekoja, ale odsávajú mliečko malinkým a tak ich krmia? sú preto rôzne príčiny, a ktoré to trápi velmi?

aurra
2. okt 2010

@katarinka2010 este odsavam po troske, uz to riadne ubudlo, vyjde tak na jednu dve davky denne, ale ide to uz dolu vodou

katarinka2010
3. okt 2010

@aurra nevzdavaj to...začni každe 2 hodiny..aj keby len vzduch išiel...vysledok sa dostavi

katarina822
3. okt 2010

@ivkaivka moja pije v noci 2krat mliecko niekedy len raz a potom az rano ked vstane poviem ti co mne radili postupne znizovat davky ak vypije cca 150ml znizovat po 3dni po 30ml menej kazdu davku snazit sa aby viac pila cez den. este ak mozem neskusala si jej na ranajky davat pecivo alebo jogurtik neviem kolko to vypije za 24hod.mliecka ale malo by stacit cca 500ml. ak je to viac skus jej nedat mliecko ale papat a ak chce mliecko tak potom dat mliecko. a aj desiatu nejake ovocie.veis mozno ked bude viac papat cez den cez noc bude spinkat. my uz pijeme mliecko pred spanim v noci raz alebo dvakrat a rano. cez den vodicku alebo cajik minimum. a papa ranajky pecivo jogurtik desiatu ovocie obed polievocka alebo masko so zemiacikmi...... olovrant a vecer kasicku.tiez som dlho mixovala potom som zeleninku aj masko krajala na mensie kusky a teraz uz papa pekne papa kusku niekdy celkom pekne sa napapa a niekde su to 2,3lyz.co spapa..niektore deti sa skor naucia na kusky ine neskor.ale ako vravis hlavne aby papali oni sa naucia skor alebo neskor., 😉 😉 😉

ivkaivka
3. okt 2010

kati, ja cez den mlieko nedavam vôbec. Akurat rano, vecer pred spanim a ta noc.Desiatu nemame, pretoze by neobedovala, na obed maso, ked vstane polievka, tak nejake ovocie,alebo pecivo a vecer kasa,alebo rozok nadrobeny v mlieku. Ona cez den papa dost, no aj tak v noci pije vela. Cez den vypije plny pohar vody, niekedy aj flasu caju. Cize tekutin az-az. Skusala som na noc mlieko poriadne riedit, ze mozno ju to prejde, ked zisti, ze to nema zmysel,no nepreslo. Tak som davala normalne davky a pila este viac, aj kazde dve hodiny. Cize dopolnoci dostane 2x po tych 250ml a popolnoci do tej šiestej ma riedene.

katarinka2010
4. okt 2010

@ivkaivka a ake mas stare babo...ja som nevedela...my mame 6,5 mesiaca a s prikrmamy to nie je bohviečo

ivkaivka
4. okt 2010

katarinka - Olivia ma 13 mes.

ajka123
15. okt 2010

@katarinka2010
Ahoj Katarinka, vratila som sa tu po viac ako mesiaci odsavania a celkom sa to rozbehlo. Zacinala som na 30 ml a teraz mi moje mliecko staci na cely den iba jednu davku v noci davam umele. Poviem ti, vyskusala som vsetko. Tabletky MORE MILK PLUS za 22 EUR, Homeopatiu, Vineu, ale nic nezabralo iba odsavat, odsavat a odsavat a hlavne vela pit, to je jedno coho. Ja odsavam kazde dve - tri hodiny. Zo zaciatku som odsavala aj v noci, ale bola som hrozne unavena a tak som s tym sekla. Teraz odsavam vecer okolo jedenastej, to dam malemu hned vypit v spanku a potom odsavam az rano o siestej a rano mam mlieka najviac okolo 200 az 270 ml (ako kedy). Keby sa mi tvorba znizila, tak zacnem znova cez noc odsavat, ale fungujem takto uz dva tyzdne a stale rovnako (ani menej ani viac), stale sa tocim okolo 800 ml za den (6 - 8 odsavani).
Najviac ma pobavili rady od laktacnych poradkych, ze oddychovat (haha - pri dvoch detoch a obidvoch babkach vzdialenych 500km).

katarinka2010
15. okt 2010

@ajka123 ...Držim ti palce...aby si vydržala..kolko ma babenko?...kolko už odsavas?..my už mame 7 mesiačikov..za par dni a stale odsavam..ale už papame prikrmy...tak nam to stači..ešte potiahnem ale mesiac..ale ked bude cez den všetko papat tak planujem odstavit...najlepsia mama je predsa odychnuta mama..takže...

kablika
15. okt 2010

Ahojte,
maminy, co ste tu uz dlhsie a uz odsavate menej casto, resp davate mliecko len 1-2x denne. Ako ste znizovali tvorbu? Menej casto odsavanie? Neodsavat v noci?
Deti uz zacali papat prikrmy, maju 7m a ja zo zdravotnych dovodov musim pomaly, ale isto ukoncit odsavanie mliecka pre nich. Chcem ale postupne, aby si na UM a prikrmy postupne zvykli.....a poviem vam, robim to VELMI nerada. Chcela som davat MM co najdlhsie....ale aj ja budem mat na nich viac casu a hlavne potrebujem zdravie a teda zacat liecbu.
Zatial som predlzila interval z cca a 3hod cez den na a 4h, ale mlieka mam o to viac☹
Dakujem za rady!!
Drzim palce maminam, ktore odsavaju, viem, ake to je narocne......treba vydrzat! Zdravie deticiek za to stoji 😀

katarina822
16. okt 2010

@kablika neboj ona sa znizi pomaly predzuj cas medzi odsavaniami ak chces uplne prestat tak aj po menej odsavaj ale opatrne ako sa budes citit .aby si nedostala zapal ja som odsavala uz neskor pred spanim a az rano. ono sa ti zreguluje nie hned po 1dni ale trebars po tyz . kolko odsajes tolko sa vytvori a kolko ty potrebujes cca na den. to uz sama vies najlepsie.

gretkab
16. okt 2010

Ahojte,
ja som odsavala mliecko malemu do roka (mala som avent mechanicku odsavacku) - on bol predcasne narodeny a kojenie sme nejako nezvladli. Ja som si odsavala 4x denne (vratane noci), lebo som mala pocit, ze pri odsavani kazdych 6 hodin mam za den celkovo rovnako mlieka ako pri odsavani kazde 3 hodiny). Na kazde 3 hodiny som presla vzdy v case, ked som mala pocit, ze je menej (to som vtedy vzdy kombinovala s vineou, meltou a homeopatikami - netusim, co z toho zabralo 😉). Ja som si odsavala zhruba liter mlieka denne (prebytky som vylievala, lebo darovat som nemohla a mrazene mlieko po ochutnani som zistila, ze je vyslovene hnusne a Marek mi ho nevypil). Ked som ale v roku chcela skoncit, tak mi nepomahalo nic, mne sa to mlieko furt tvorilo - takze nakoniec zabrali az nejake lieky od gyndosa, potom to bolo ok do tyzdna.

ajka123
13. nov 2010

Ahojte, tak ja som tu znova po mesiaci so ziadostou o radu. Mliecko odchadza a rapidne, kazdy den o 100 ml menej. Robim vsetko mozne, homeopatika, vinea, melta, odsavam kazde dve tri hodiny a stale je toho menej a menej a to sa to pred tym uz celkom pekne rozbehlo. Viete poradit ako to zachranit?

katarina822
14. nov 2010

@ajka123 ahoj hlavne sa musis upokojit odychnut si v noci odsavas? mozno mas krizu nadalej odsavaj pravidelne.malo by sa to upravit skus pozriet tu http://dojcenie.wordpress.com/ako-dojcit/ako-po... ak mas malo MM pre babetko mozes dat podla potreby 1davku UM ak budes mat viac mozes si zamrazit a v pripade nudze pouzit...hlavne si ver nezufaj mne to tiez tak kolisalo boli dni co som odsala aj na davku o 30ml menej.ale nejak sme to zvladli rok. drzim palce... 😉 😉 😉 aj ked pozeram mas 2deticky a odychovat tak podla moznosti....

ajka123
14. nov 2010

@katarina822 Dakujem za povzbudenie, ale teoriu nastudovanu mam, ale akosi nezabera.
Je pravda, ze som prestala v noci odsavat, ale ked som videla, ze sa to znizuje, tak som zacala (aj ked niekde som citala, ze by si clovek mal dopriat 6 hodinovy spanok). Lenze u mna sa produkcia zmensila nie o 30 ale o 100 (pri jednom odsavani) a to behom tyzdna. Teraz nataham tak ako ked som zacinala po laktacnej krize.
A aka som bola hrda na to, ze ako som to rozbehla.
No a s tym oddychom to je nerealne, druhe dieta ma 2.5 roka a uz vobec cez den nechce spat (ak sa nahodou uspi, tak potom je plna energie do pol noci, takze ju radsej ani nenutim).

katarina822
15. nov 2010

@ajka123 ten 6hod. spanok neboj bude je kopu zien co koja v noci kazde 2- 3hod. ked uz budes mat dostatok mliecka moze odsavat trebars pred sapnim kolo 22hod. a potom rano ked sa ti budi babo na papanie okolo cca4-5hod. jak tebe vyhovuje ja som odsavala vecer cca pred spanim kolo 20hod. mala papala isty cas v noci kazde 3hod. cez vikend krmil manzel kolo 22hod. a potom okolo 1som krmila ja a odsavala a potom az rano som odsavala kolo 7hod. aj ked papat som jej davala cca o 5hod. da sa povedat ze cez noc som raz odsavala ak som mala dostatok mliecka aprisli prikrmy odsavala som o cca21hod. a potom az rano ale ked bolo menej tak som odsala znova kolo 1hod. som si regulovala podla potreby..aj ked uz som si zvykla rychlo nato ze v noci nemusim odsavat max.ohriat a sup do postele par dni som rano vstala take som prsia mala naliate kolkokrat som uz o 5odsavala lebo pre bolest som nemohla dlhsie spat ale ono sa to zregulovalo len treba pomaly aby neubudlo vela mliecka na 1odsatie myslim napr.ze zo zaciatku som odsavala pravidelne kazde 2hod. neskor kazde 3hod. potom cez den kazde 3hod. a v noci ako som pisala raz a neskor som cez noc tych 8hod.vobec neodsavala a niekedy kolo 10mes. som odsavala 3-4krat za 24hod. je to podla potreby...kolko vytiahnes na 1davku a kolko ti babo vypije .tak drzim palce a dostatok MM.

gretkab
15. nov 2010

@ajka123 Mozno ozaj len nejaka dalsia laktacna kriza, tak snad sa to zas samo utrasie. Drzim palce.

ajka123
18. nov 2010

Ahojte, no neviem ci sa to utrasie a ci je to laktacna kriza. Mliecko ubuda stale, kazdy o 10 az 20 ml. Uz sa mi ani rano prsia nenalievaju, mam ich ako handry. No uvidime, ked sa neda, tak sa neda, ja sa z toho nezblaznim.

kukulienka_
18. nov 2010

Caute! Vasa diskusia mi bola velkou oporou pocas odsavacieho obdobia, tak sa chcem podelit s mojou povzbudivou skusenostou: odsavala som od tretieho dna. Najprv sme dokrmovali cez hadicku po prste a snazila som sa vzdy prikladat, ale maly si coskoro vytvoril na prsnik averziu, reval, uz ked ho zazrel... tak sme to po 3 tyzdnoch s prikladanim vzdali a presli na krmenie cez flasu. No a po 2.5 mesiaci si ho svagrina (tiez koji) len tak pre srandu prilozila a maly sa prisal! Okamzite som to skusila aj ja a prisal sa tiez! Asi uz zabudol na svoju averziu po tej dobe🙂 Potom to bolo chvilu tazke, bradavky ma boleli "jak svina" a maly sa nechcel prisat vzdy, ale ked sa prisal, tak sa dobre napil a bol kludny, to ma velmi povzbudzovalo... nakoniec sa to po 2 tyzdnoch utriaslo a teraz sa uz 2 mesiace iba kojime a bradavky uz mam zo zeleza🙂 Tak vas chcem povzbudit, aby ste niekedy skusili "len tak" tie svoje dietky prilozit k prsniku, moznoze z motyky vystreli...🙂

liliana82
20. nov 2010

@odsavacka ahoj pisala si, ze sa ti mlieko pusta na "etapy", ja to mam podobne, ked sa spusti, tak mi strieka z prsnikov, neskor tecie lahucko a za takych 5min nic, tak prejdem na druhy prsnik, a po chvilke opet na prvy, chvilu tecie potom opet stop a ku koncu striedam prsia po par sekundach, prisla si na to , ako to vyriesit??? dakujem

martinka1981
21. nov 2010

Ahojte,tiež sa k vam pridavam. Chcela by som sa vas spytať,včera večer po odsati ma začalo bolieť prišerne cele telo,dokonca ma triasla zima a v noci som sa dosť potila. Rano mi bolo o niečo lepšie ale ked som si zase odsala mlieko zase prišla na mna hrozna unava 😒 boli ma cele telo. Nemali ste to niektora?

@liliana82 mne tak isto. Som z toho niekedy na nervy lebo si myslim že už nieje mlieko 😒

ivana2301
23. nov 2010

@martinka1981 ja tiež patrým ku starým odsávačkám...tak Ti poviem hlavne ked si odsávam večer (okolo19:30) väčšinou ma tiež chytí takár iadna zimnica že sa musím pozakrývať aj dvoma dekami alebo si dať horúcu sprchu.teplotu som si merala- ale nemala som...Cez den zimnicu nepociťujem- nakoľko si odsávam každé 3 hodiny..Ale celé telo ma nebolelo..Iba je človek unavený-ale to je normálne..A ty si nemala teplotu- ked Ta chytila tá teplota??No ja tiež neviem prečo takto telo reaguje..možno má ešte niekto tiež takéto skúseností..tak žienky sem s nimi.. 😉

martinka1981
23. nov 2010

@ivana2301 ahoj,dakujem za odpoved. Teplotu som nemala,ale už ma to prešlo,aj ta unava. Neviem čo ma to pochytilo 😒 Dala som si vitaminy a vit.C som zvyšila a asi to pomohlo. Telo oslabene a vyšťavene,doslova a do pismena 😉 No snad sa to už nebude opakovať.

odsavacka
27. nov 2010

@liliana82 ahoj, to sa asi riesit neda, to je prirodzeny proces, pokial striedas prsia je to v poriadku, pokracuj a drzim palce, prip. ak mas este nejaku otazku kludne mi napis🙂ahoj

mona777
28. dec 2010

Ahojte pridávam sa ku vám, už mesiac odsávam a dávam mlieko len cez flašu petože som mala absces a ten mi rezali a o 2 dni na to malý jednoducho prestal piť z prsa - do vianoc pil v noci ale už 3 dní nepije ani v noci. Citam že odsavate kazdé 3 hodiny vačšinou ale ja musim odavat kazdé dve hodiny cez cen lebo malý pije často a vela a nestíham - vačšinou dokrmujem tak dvakrát za den alebo raz za den UM. Prosím poradte ako to robit tak aby som z toho nezblbla - nestíham aj odsávať aj jeho na rukách nosiť - lebo si to vynucuje. Ako to robíte? Ako presvedčiť malého aby nepil v noci 4krát za noc ale len dvakrát - to osdávanie predlžuje čas a ja vôbec nespím

mona777
28. dec 2010

ozaj a neznižuje sa kvalita mlieka -ked mlieko dávam do chlaničky a potom ho prihrievam? ako to robíte vy - dávate čerstvé mliečko? neplače vam babo kým odsávate? je ochotné čakať pokým odsajete?

aurra
28. dec 2010

@mona777 ahoj ja som odsavala 8,5mesiaca, zo zaciatku kazde 3 hodiny, neskor pomenej, moja nastastie odmalicka prespala celu noc, a tvorbu asi zvysis, ked budes vela pit, a hlavne byt v pohode, teda mysliet pozitivne a tak, aspon u mna to najviac zabralo

suzieqiu
28. dec 2010

ahojte rada by som sa pridala k vam. tiez uz od 2 mesiaca odsavam.. raz som dala flasku a mala mi zlenivela.. v noci sa mi prisala,alebo sem tam ako mala naladu. stale som skusala. problem je v tom,ze vsetci na okoli do mna hucali.. ci ma to bavi a nech uz sa na to vykaslem. ze zbytocne trapim malu a aj seba. tak nejako som sa dopracovala k tomu,ze pravy prsnik mi uz neprodukuje mliecko a z laveho vytiahnem tak 30ml. myslite,ze sa to da este roztahat? co by mi pomohlo to zas rozbehnut? dakujem za rady..

virivka
28. dec 2010

@mona777 prve tyzdne som sa ani ja poriadne nevyspala, aj som si kolkokrat hovorila, ze s tym skoncim. Ale zvladla som to. Zakazdym ked maly v noci place je hladny? Ja som to spociatku robila tak, ze som vzdy ked mala zaplakala sla dat mliecko ohriat, ale potom som zistila ze staci len cumlik dat, ze nie vzdy pytala jest. Co sa tyka placu, tak sme si veru vela poplakali, kym som odsala. Na to si treba len zvyknut, ze babetko bude plakat kedze je hladne a musi cakat na mliecko.

martinka1981
28. dec 2010

Neviem ako vy ostatne ale ja odsavam 3x denne. Niekedy som aj 4x ale vytiahla som rovnake množstvo mlieka ako ked som odsavala iba 3x. Ja si odsajem z oboch prsnikov naraz a mam potom v chladničke čiže sa nestane že mala plače a ja musim odsavať. To by som asi nezvladla ☹ . A kedže mam doma ešte jednu ratolesť tak si to neviem ani predstaviť. ja od začiatku odsavam a našla som si takyto sposob. Už som si zvykla a dokonca mam niečo aj zamrazene. pri prvej dcerke som odsavala tiež ale len 3 tyždne ale mliečka bolo malo. Teraz som vdačna za to že Viktoria je na mojom mliečku a je to vdaka hlavne kvoli mojmu mužovi ktory mi pomahal na začiatku ked boli problemy s naliatymi a bolavymi prsiami a presvedčil ma že nech to vydržim a skusime to .Takže hlavne vdaka nemu 😵 ma Viktoria tolko mliečka.

mataaa
28. dec 2010

Ahojte, som rada, ze som natrafila na tuto temu. rada sa k Vam pridam. tiez iba odsavam - uz 5 mesiacov. Maly sa mi vobec neprisal a v nemocnici ho zacali hned prikrmovat z flase. a bolo po kojeni. Strasne ma deptali, hlavne laktacne, ze musim kojit, prikladat a prikladat. skusala som vsetko mozne, ale maly na prsnik vobec nereagoval a ja som mala akurat vysoky tlak a tvrde prsia. vraj takto do 2 tyzdnov stratim mlieko. Podotykam, ze mala asi 20 rokov a pochybujem ze niekedy kojila. Tak som zacala odsavat. zo zaciatku som musela 1x denne dokrmovat UM. Postupne sa tvorba MM zvysovala. zacinala som odsavat kazde 3 hodiny. Postupne som zlenivela a interval predlzila na 4 hod., teraz na 6 hodin. Mlieka mam stale rovnako, ca. 1200ml denne, niekedy aj viac. Maly vypije okol 800ml denne. Mlieko mam v chladnicke vzdy na min. 4 kojenia dopredu, v mraznicke v rezerve asi 8litrov. zbytok vylievam. chcela som ho aj darovat do nemocnice, ale brala som dopegyt. Raz som dostala aj mastitidu. Nastastie som bezala hned na pohotovost, nasadili mi antibiotika, tak to celkom rychlo preslo. ani na mlieko to nemalo vplyv. chcem este povedat, ze som prekvapena kolko zien takto riesi problemy s mlieckom, pretoze ja som v mojom okoli povazovana za ekzota. Vdaka bohu za odsavacky a ine vymozenosti.