Nekojím, ale odsávam, preto prosím o vaše skúsenosti

perla200
6. aug 2009

ahojte babenky, sú tu také, ktoré od začiatku nekoja, ale odsávajú mliečko malinkým a tak ich krmia? sú preto rôzne príčiny, a ktoré to trápi velmi?

mona777
26. jan 2011

@aninka30 kolko má tvoj malý že vypije 1000 ml denne?

virivka
26. jan 2011

@mona777 odsavam uz 6 mesiacov🙂keby sa mi znizila tvorba o 10 ml, tak by to bolo v pohode. Uvidim, asi vyskusam vynechat to jedno odsavanie.

mona777
26. jan 2011

@virivka ako to zvládaš? ja odsávam mesiac a mam z toho nervy na dranc. Kolko odsajes za den? ja mam pocit že už viac neodsajem a malý by asi vypil aj viac. Normálne odsajem tak 850-930 ml

ivana2301
26. jan 2011

@virivka AHOJ,ja tiež odsávam a riešila si či hned vynechať jedno kojenie..Môj názor je taký že vynechať naraz by sa nemal.....Však aj mamičky ktoré koja a začínajú prikrmovať tak najprv dajú príkrm a potom ešte dokoja a postupne sa príkrm zvyšuje a dieťatko si tým pádom menej a menej mliečka vytiahne až nakoniec sa tá dávka nahradí úplne príkrmom mamička jednu dávku - nekojí... 😉

gretkab
26. jan 2011

@martinka1981 Aj podla mna bolo rozmrazene mlieko humus, moj starsi syn (ked bol babatko) to vobec nechcel, ale zato moja mladsia dcerka ho bez problemov pila 😉.

Ja som odsavala stale rovnako aj po prikrmoch, ale ja som odsavala len 4x denne (=po 6 hodinach), lebo som zistila, ze toho mlieka mam celkovo zhruba rovnako, ako ked som odsavala po 3 hodinach. Jedine, ked sa mi zdalo, ze je menej, tak som presla na 3-hodinovy interval + vinea, melta, homeopatika (netusim, co pomohlo, ale vzdy sa to vratilo spat a ja som sa vratila k 6-hodinovemu intervalu).

aninka30
26. jan 2011
mona777
27. jan 2011

baby aj ste mali to mliečko viacej ako rástlo bábo? - lebo mam pocit že mne to zastalo na max 960 ml a potrebujem viac - nepomáha ani vinea , senovka grecka

gretkab
27. jan 2011

@mona777 Ja ked som sa dostala k cca litru, tak uz som viac nemala, ale kedze ja som aj z toho litra cast vylievala, tak som sa ani nesnazila sa k viac dopracovat, takze netusim.

virivka
27. jan 2011

@ivana2301 Dakujem
@mona777 teraz nemam prehlad kolko odsajem - nepocitam to, pre malu mi staci, ale tipuje, ze okolo 800 ml. Ked som potrebovala zvysit tvorbu tak okrem vinei a caju na podporu mlieka som odsavala castejsie - kazdu hodinu a pol az dve. Ale len cez den(v noci sa mi nechcelo🙂) a po troch dnoch sa mi zvysila tvorba. Zo zaciatku som aj ja bola z toho vynervacena a aj teraz niekedy, ked pomaly tecie🙂 Treba najst system, ja casto ked odsavam tak sedim pri pocitaci a kukam daco na nete.

mona777
27. jan 2011

@virivka ja budem musieť vynechať odsávanie cez den lebo po materskej idem do práce, mam ešte dovolenku 2 mesiace - takže začiatok 9 mesiaca mojho malého začnem pracovať. Rada by som vedela či naozaj sa nezníži tvorba mlieka takto. Odsávať budem v noci a vecer a ráno, tak neviem

ajkalc
27. jan 2011

@mona777 fu.ta obdivujem.chces v noci odsavat.... a kedy sa vyspis do tej prace? treba aj spat.ja idem tiez hned po materskej do prace.tiez nemozem byt doma.nie som ziadny spachtos.staci mi 6-7 hod spanku denne.ale ty ked chces v noci odsavat,tak neviem ci sa vyspis.

mona777
27. jan 2011

@ajkalc len aby som mala co odsavat 😒 A vtedy už bude začínať 9-ty mesiac, tak dúfam, že nebude velakrát hore v noci. Mne stačí dvakrkát v noci odsať - tak okol 22.30 a cca o 3 hod. a potom ráno cca o 7 hod. - tak to nebude až také hrozné

ajkalc
27. jan 2011

@mona777 tak drzim palce.ja by som taku trpezlivost nemala 😉

mona777
27. jan 2011

@ajkalc a čo narobím - vieš dnes som mu už nadávala že je zastran - ked nechce piť z prsa 😉

lenka0283
28. jan 2011

caute baby nam sa narodila pred siestimi dnami mala vanesska...mam velmi vela mlieka a vyteka mi a chcela by som odsavat...ako to prosim funguje? kolko mliecko vydrzi ked ho odsajem...a chcem sa opytat ked ideme nieco vybavit na dlhsiu dobu a malu musim nehat doma varovat moze jej mama dat odsate mliecko? nezvikne si na cumel?? dakujem

e.l.i.e.n.k.a
28. jan 2011

@mona777 ja odsavam asi ako ty, okolo desiatej, raz v noci, ked sa maly zobudi a potom, ked vstavame..denne odsajem asi 900ml, maly papa 5x denne, takze mu to rozdelim po 180ml na jedno papanie..dnes bol po papani nespokojny a plakal, tak som mu dala este z cerstveho odstriekaneho, aby som neprihrievala a on vypil este 60 a stale krik..neviem, ci 10tt babetko ma pit 240ml a viacej..podla jeho vahy by mal pit tak okolo 170ml..prosim ta, kolko vypil tvoj drobcek do 3 mesiacov? maly ma 5700g a 60 cm..odsavam tiez mesiac, robim si z toho zarty, ale veru nie je mi vzdy do smiechu..

gretkab
28. jan 2011

@lenka0283 Lenka, mne mala vypila aj odsate z flase, aj sa kojila, ale teda testovala som to za 9-mesacny cas kojenia len asi 2x 😉. Odsate mliecko mozes skladovat v chladnicke max. 24 hodin, v mraznicke max 1 mesiac (a tusim niekde sa aj 3 mesiace udavali, ale mari sa mi, ze mesiac bol vhodnejsi, mozno ma niekto opravi). Ak ho uz raz prihrejes a nevypije, mala by si ho vyliat a nezohrievat 2. krat.

mona777
28. jan 2011

@e.l.i.e.n.k.a t to ti neviem povedať lebo moje dieta pilo z prsa do vianoc - teda do polky decembra z oboch prs a ako mi rezali absces na jednom tak do vianoc len z jeného - ale predpokladám že vypil tak 650 - 700 ml za den. Ale fakt neviem presne kolko. No bol aj menší ako tvoj. Ty odsávaš už teraz 900 - to ja odsávam teraz ked ma malý 4 mesiace. ja nerozdelujem na 180 ml - ale dávam pit ako on chce takže odsávam 7 az 12 krát za den - na nervy. Nenaučila som ho na to aby pil podla mojich podmienok ☹ Ale myslím si že mu dávaš viac než dosť. Každé dieta sa potrebuje uspokojiť nenutrične - ak kedže pije z flaše tak tahá flašu (nie prso) - preto si mamičky myslia že potrebuje viac mliečka - lenže to je len potreba sania na prázdno. Toto mam od jednej velmi dobrej poradkyni - inak tu je pod nickom "annag" - tušim

lenka0283
28. jan 2011

@gretkab dakujem ti velmi pekne...to som potrebovala vediet lebo je to nase prve babo tak sa este vela veci musime naucit 🙂)

mona777
28. jan 2011

@gretkab ona celý čas pila z prsa aj z flaše? ako je to možné? prečo moje dieta nechce piť z prsa 😠

gretkab
29. jan 2011

@mona777 Nie, ona za 9 mesiacov kojenia pila z flase 2x (ale v pohode vypila z flase tie 2 razy). Ak by ta to potesilo, tak maly (starsi) pil z flase 12 mesiacov (odsate) a z prso si len tak vtipne obzeral, ked som sa pokusila si ho prilozit 😉.

mona777
29. jan 2011

@gretkab - to znamená že od začiatku narodenia pil z flase však? vačsinou ak su deticky v inkubátore a chovajú ich flašou pijú už len z flase . Je to aj tvoj prípad? Ja sa len snažím pochopiť to moje dieta prečo zrazu po cca 3 mesiacoch prestal piť z prsa - tie moje abscesy na prse - tym to pripisujem ale este som to nepočula ze k voli tomu by zacal odmietat. Je pravda ze som bola skoro každy den v nemocke a manzel daval pit z flase ale nebolo to tolko krát aby maly prestal chciet prso

gretkab
29. jan 2011

@mona777 V case, ked som mu davala ja jest len raz denne a dalsich 7x dostal sondou, tak si aj nieco vytiahol, ale akonahle mal sam jest 8x denne, tak on si nevladal vytiahnut ani z flase, nieto este z prsa, takze ja som ho moc netrapila a v case, ked uz by to bol zvladol, tak mal z toho len ohromnu zabavu. (mozno keby som ho bola par dni potrapila, tak by sa bol naucil, ale na to som nemala silu a vo vseobecnosti si myslim, ze vzhladom na jeho nezaujem jest by bol mal MM podstatne kratsie, ako ked pil z flase).

mona777
29. jan 2011

@gretkab tak to bol reálny dôvod na pitie z flase. Moj David nebol v inkubátore - od začiatku pil z prsa - hoci niekedy strajkoval - ale vzdy to nejak preslo. Ja som mala aj mikozu a kojila som a kolko mastičiek som použila len aby som kojila. A ten moj malý ma takto po troch mesiacoch "odstrčil" - ach jaj

mona777
29. jan 2011

@gretkab a to pises o Marekovi - čo ma teraz 4 roky? dobehol váhu a výšku ostatných za ten čas?

gretkab
29. jan 2011

@mona777 On je taka spageta, skor drobnejsi, ale zodpoveda mensim standardne narodenym detom v jeho veku (aj ked rovno vsetky nase kamosky su o hlavu vacsie od neho 😉).

ivana2301
29. jan 2011

@lenka0283 Ahoj, ja som sa priklonila 3 x ku fľaške a odvtedy odsávam...malá mi nechcela už vôbec prso iba fľašu-takže je to na zváženie--tá nešťastná fľaška..Existujú radšej cievky-to je najvhodnejší spôsob ako nadalej kojiť..A presne môžeš skladovať mliečko 24 hod ako sa tu spomínalo..Ja stále prihrievam aj viac krát..nevylievam mliečko...To by už muselo byť aby som vyliala...I ked veľa názorov je takých že by sa už nemalo prihrieť-lenže kukni aj dozadu-staré odsávačky prihrievajú a detičky sú úplne v poriadku.takže,je to na mamičke aký spôsob si zvolí pre to svoje dietko-aby ste sa nemuseli prikloniť k UM...Žienky ja som z toho prekvapená koľko tu píšet že koľko Vám vypijú detičky....Chcem len dodať:nealo by sa porovnávať napr. že 2 mesačné bábo by malo vypiť napr 100ml umelého mliečka na jednu dávku.(podľa návodu na krabici) A že by malo aj vypiť tak isto 100 ml materské mliečka.Lebo tá nutričná hodnota je úplne iná... neporovnateľná...Moja dcérka bola do roka iba na mojom mliečku a to pila na jednu dávku v 11 mesiacoch 120,130,150 viac nie..(ževraj mám tučné mliečko) takže jej to stačilo...

e.l.i.e.n.k.a
30. jan 2011

@ivana2301 nas valibuk vypije kazde 4 hodiny 180 materskeho a posledne dni sa nam zdal nepokojny po papani..tak som mu zohriala tradicnych 180 a urobila pokus, ze kolko este vypije z cerstveho a on krpec stiahol 60 a to som mu to musela vyrvat z pusy, lebo fakt nechapem, ci moze take male dieta vypit 240!!! a to este plakal az zaspal na rukach za 4 hodiny zase hlad a vypil dalsiu 200ku!!!
vraj neexistuje slabsie a tucnejsie mlieko, hovotil lekar na novorodeneckom..dieta si samo urcuje intervaly papania

ivana2301
30. jan 2011

@e.l.i.e.n.k.a áno..áno... tiež som o tom počula... že je tučnejšie mliečko a..To Ti drobec riadne vypije...Vieš, ale aj mne Natalka vypila ako 2 mesačná 120 a som sa strachovala že bude bucka......a potom to sekla a pila mi 80ml,na jednu dávku asi každé 3 hodinky a to jej stačilo.mala som z toho stres-bála som si či to není málo ale krásne priberá takže je to fakt že každé mliečko je iné...Zatiaľ sa z toho teš že koľko moc ti papá-nech muto vydrží...a eby si aj ty mala dosť mliečka pre drobčeka....A ešte dieťatko si vypije toľko mliečka koľko potrebuje... Ja mám v chladničke 5 dávok dopredu-lebo pri našej ročnej Natálii nikdy nevieš kedy si zmyslí papať.Ale ja sa musím pochváliť aby som neuriekla už 3 dni papáme ovocný príkrm trochu obedu a po obede druhý príkrm-čoo ešte pred týždnom bolaibana mliečku 😀 😀 😀 klop klop aby som neuriekla....

lenka0283
30. jan 2011

caute chcem si kupit rucku odsavacku NUK....prosim vas pocula som ze odsavanie velmi boli..je to pravda? dakujem:🙂