Nekojím, ale odsávam, preto prosím o vaše skúsenosti

perla200
6. aug 2009

ahojte babenky, sú tu také, ktoré od začiatku nekoja, ale odsávajú mliečko malinkým a tak ich krmia? sú preto rôzne príčiny, a ktoré to trápi velmi?

gretkab
18. feb 2011

@e.l.i.e.n.k.a Ja som vtedy presla na odsavanie kazde 3 hodiny (bezne som odsavala kazdych 6) + melta, vinea, homeopatika. Lenze kedze moje dieta jedlo katastrofalne, tak my sme v pripade krizy prisli len k tomu, ze zjedol co som odsala a nemusela som vylievat 😉. Drzim palce.

julienka
18. feb 2011

@gretkab a pomohlo to odsavanie kazde tri hodiny? navysila sa tvorba mliecka?

e.l.i.e.n.k.a
18. feb 2011

@gretkab lenze u nas moc nezostane, maly uz teraz vypije liter mliecka!!! Ja nedokrmujem, ale kedze teraz odsavam nieco cez liter, mam 3 zachrany v mraznicke, ale neviem, ci mi pomoze odsavat kazde 3 hodiny, aj v noci? Ja odsavam 5x denne..
@julienka pijem bielu vineu, melta kavu, 1-2x caj na podporu kojenia, plus homeopatika ricinus communis 5ch 2x denne..drzim palce. Kolko odsajes, ked ma malicka 6mesiacov? Ja chcem, ak bude mat drobcek 6mesiacov skoncit alebo obmedzit. Uz prikrmujes?

gretkab
18. feb 2011

@julienka Netusim, co pomohlo, ale vzdy sa to zas "utriaslo" a ja som sa vratila k 6-hodinovemu intervalu.

@e.l.i.e.n.k.a Ked som odsavala v krizach kazde tie 3 hodiny, tak som odsavala pravidelne, aj vnoci (ale ja som aj v tom 6-hodinovom intervale mala jedno odsavanie v noci). Vo vseobecnosti som inak mala pocit, ze za den celkovo odsajem rovnako, ci odsavam 4x alebo 8x denne (ale teda v krizovych obdobiach som prechadzala na 8x denne). Ja som ale zaroven mala plny mrazak mlieka aj jedni susedia mali, aj druhi susedia mali 😀 - a ked som ho raz odtestovala, moje dieta to odmietlo zjest (inak to bolo fakt hnusne, to rozmrazene mlieko 😉), takze potom som uz ani nemrazila, ale rovno vylievala a povedala som si, ze ked bude malo, tak dostane umele 😉) - ale napr. moja mladsia s rozmrazenym nemala ziadny problem, pekne vypila tu moju jedinu zamrazenu davku (ked je uz "koncila zaruka") - ale ona bola kojena.

julienka
18. feb 2011

@e.l.i.e.n.k.a aj ja pijem vineu, meltu, cajik na podporu kojenia, momentalne aj motherlove more milk plus... a odsajem tak 360-390 ml denne... v podstate nam to aj staci, pretoze robim nemliecne kasicky do mojho mliecka. Ked urobim kasicku mliecnu, ze nedam svoje mliecko, vystaci mi aj do druheho dna. No ked urobim nemliecnu kasu s mojim mlieckom, musim urobit 1x denne nutrilon.. preto by som chcela zvysit produkciu aspon o tych 80 ml, to by mi uplne pokrylo malej potreby 😉 my uz desiatujeme, obedujeme a na vecer tu kasicku papame a v noci uz nepapame vobec. Takze mliecko mame na ranajky a na olovrat 😉 popripade na tu vecernu kasicku.

julienka
18. feb 2011

@gretkab no mrazene som uz skusala aj ja, ale absolutne nemalo uspech.... heh, ze ja, moja mala 😉))

e.l.i.e.n.k.a
18. feb 2011

@julienka ale ved to je super, dala si jej super zaklad, teraz uz mozes viacej kombinovat papanie a uzivat si, ze odsavas menej 🙂 strasne sa tesim na taketo obdobie, bude teplo a ja sa nebudem musiet nahlit na odsavanie. Kolko si prosim ta odsala, ked mala malinka asi 3 mesiace? Odkedy si zacala s prikrmami? Ja sa bojim, ze mu casom nebudem stacit a este ma "len" 3 mesiace..inak skus pridat odsavanie, aj ked zo zaciatku nepojde, myslim, ze 80 by si mohla dosiahnut..ja som kedysi odsavala do malych avent flasticiek a teraz odsajem aj 270ml na 1x!!!

julienka
18. feb 2011

@e.l.i.e.n.k.a dakujem 😉 zaklad sme mali, to nevravim, len si hovorim, ze ked mam mliecko, tak by som bola rada, keby nam stacilo uplne.. ale tak co uz.. asi to tak ma byt.
Ja som zacala odsavat len pred mesiacom a pol, dovtedy malicka papala krasne z cicika, len nastali okolnosti, ktore sposobili, ze som presla na tento sposob krmenia. Prestali sme priberat, mala mi zacala strasne kratko papat na prsniku, vymyslala, krutila sa, dr. radila dokrmovat a ja som si povedala, ze ked mam dokrmovat,tak budem radsej dokrmovat svojim, tak som zacala odsavat. Hoci sme robili na striedacku aj nutrilon. Lebo vtedy som zalostne zistila, ze ani nebolo poriadne co odsat, ale potom sa to zlepsilo. Dokonca, ako vravis, zo zaciatku som rano odsala 260 ml.. teraz uz tolko ale nedam... :-/ a netusim preco to tak kleslo. No nastastie v noci uz (a dufam, ze to tak uz ostane) 😉 nepapame a tak moje mliecko aj ako tak staci 😉
Prikrmujeme uz v podstate od piateho mesiaca.

zebra41
18. feb 2011

ahojte, som rada,ze som nasla tuto temu. nam sa narodil malicky koncom januara. kedze sa narodil predcasne a mal zdravotne problemy,tak ostal v inkubatore.potom po vsetkej liecbe sa nevladal prisat. odsavala som od zaciatku a velmi ma prekvapilo kolko maminiek takto funguje...momentalne ma uz vyse 3 tyzdne a ja na jedenkrat odsajem asi 60 az 70ml. odsavam kazde 3 hodiny - vlastne ako maly papa. teraz mu to staci, obavam sa vsak,ze ked sa rozpapa,tak to bude malo...mate skusenosti,ze ste neskor odsali viacej? ci proste je toho mlieka malo a casom prejdeme na nutrilon? inak,odsavacku mam manualnu medelu a teda uz teraz mam pocit,ze je to straaasne vela prace odsavat. myslite,ze elektrickou by to slo lahsie?

majamat
18. feb 2011

@zebra41 asi by bola lepsia elektricka, ale osobnu skusenost nemam. ja odsavam tiez kazde 3 hod, ale zvladnem minimalne 2,5dcl a viac. minule som potrebovala do zasoby, ale odsavala som po 5 hod. a bolo toho 4dcl. skus odsavat kazde 2 hod. na zvysenie tvorby mliecka treba stimulaciu. asi by bolo najlepsie, keby si sa ti podarilo odsat viac. najskor aspon tych 70ml, potom po case 80ml. skus ak to pojde. mne sa mliecko dost rozbehlo este v porodnici, ale tiez sa mi to zacalo zhorsovat a tak som sa snazila odsavat castejsie. vyplatilo sa, aj ked neviem ci to zaberie u kazdej mamicky.

gretkab
18. feb 2011

@zebra41 Ja som odsavala postupne viac a viac, od par kvapiek prvy den po cca liter denne (ale viac som sa ani nesnazilo, kedze Marek nikdy nevypil ani tolko).
Odsavacka - kazdemu vyhovuje nieco ine, niekto viac odsaje tou a niekto inou - ja som rok odsavala rucnou Avent a mali sme mlieka v pohode. (Ale keby som bola tusila, ze maly prezije, nebudeme kojit a vydrzim odsavat rok, urcite by som si bola kupila elektricky Avent 😉 - ale v pohode sme prezili aj s tou rucnou).

m.i.r.i
18. feb 2011

@zebra41 ja som zacala odsavat ked mal maly 1 mesiac..mala som zial malo mliecka, mesiac som sa urputne branila UM a inym praktikam, len som davala na cicik a ked uz bol na prse hadam aj cely den a stale plakal, zistili sme ze od hladu..tak som mu dala UM a dieta konecne spalo..vtedy som si povedala stop aj na cicik, lebo on strasne malo vysal,len to predne mlieko, zadne mu uz tazsie slo..tak som najprv po jeho vycuckani predneho mlieka doodsavala to zadne..ale potom to bolo nepohodlne..tak som prso zrusila uplne a iba sme odsavali...odsavala som asi 6x den/noc.. Fungovali sme tak, ze cely den dostaval moje odsate mliecko a v noci UM..v noci som pritom najviac odsala, tak bolo na den..ja som nepouzivala odsavacku, ziadna mi nevyhovovovala, ja som to robila rucne, stlacanim prsnika..tak v noci napriklad ked sa maly zobudil, manzel mu daval mliecko z flase a ja som odsavala aby bolo na druhy den..to mi vychadzalo tak, ze som za den odsala asi 500 ml a v noci mal to UM..to nam stacilo, len casom to malemu nebolo dost, museli sme pridavat viac UM aj cez den a ja som tiez odsala coraz menej..ked mal 6 mesiacov, tak sa mi podarilo odsat uz len asi 100 ml za den, co som mu vlastne zozbierala z 2 dni na 200 ml, aby mal aspon 1 flasu ob den s mojim mlieckom..ale uz mu prestavalo chutit..tak smeto nakoniec prestali...ale mne sa vlastne 5 mesiacov odsavania osvedcilo..vzhladom na to, ze som mala malo mlieka to bolo to najlepsie co som mohla spravit

julienka
18. feb 2011

@m.i.r.i Urcite, spravila si pre svojho drobca maximum! Niektore maminy to vzdaju, ani sa nesnazia odsavat a davat svoje mliecko. Jednoducho prejdu na UM. Je to pre dietatko obeta a snaha dat mu len to najlepsie 😵

gretkab
18. feb 2011

@m.i.r.i Super si to zvladla!

m.i.r.i
18. feb 2011

ste zlate...ja som si vravela, ze kazda kvapka sa ceni..tak aj ked dostane jednu flasu za den, tak aj aspon no..no len zial normalne mi to potom uz odmietal..akoby mu nechutilo..UM vypil celu flasu a moje uz som len tak do neho tlacila..tak uz to nemalo taky vyznam, ale aspon do pol roka mal aj moje mliecko 🙂 ono sa to da, len tym odsavanim asi fakt trosku mliecka ubuda, predsa to nie je sanie ako saje babatko a ma produkovat tvorbu..ale ked to moje salo este menej ako som ja odsala🙂 no maly lenivcek to bol od narodenia..aj teraz ma uz rok a do chodenia daleko..a len teraz zacal lozit..on len ma posadte a ja kral..ale buciacik je to riadny 🙂

shira_
18. feb 2011

@zebra41 mne išlo ľahšie a rýchlejšie elektrickou,asi ako komu, je to individuálne. s ručnou je vela roboty, elektrickú len držíš 😉 moj tiež tak papal- najprv 60-70 potom hned dvojtýždňový vyše 100, bála som sa či tolko budem mať, tak som častejšie odsávala(aj po hodine, samozrejme len cez deň, v noci za 3-4hod) a potom sa zvýšila tvorba tak, že som mu na jeden krát odsala minimálne na jedno pitie. Ale on veľa pil v noci, cez deň menej, tak mi zase zostávalo na poobedie a večer do zásoby, keby som tolko nemala.

e.l.i.e.n.k.a
18. feb 2011

@zebra41 mala som rucnu avent, ale ked som presla na elektricku nedam na nu dopustit..malicky nema este ani jeden mesiac, urcite sa to rozbehne, ja som odsala mozno, ako ty, teraz ma maly 3mesiace a odsajem viacej ako liter, zlepsi sa to!!! 😉

petah82
19. feb 2011

@zebra41 urcite to s elektrickou pojde lahsie a hlavne rychlejsie, ja som sa 2 tyzdne trapila s rucnou, potom kupila elektricku a velka spokojnost.

zebra41
19. feb 2011

vdaka za rady. poskusam teda odsavat castejsie a dufam,ze sa to rozbehne. zvazim teda aj tu elektricku. momentalne si totiz neviem predstavit, ze budem takto odsavat pol roka..ale vidim,ze sa to da zvladnut 🙂

zebra41
21. feb 2011

baby a tiez vam deticky papali rozne mnozstva? myslite, ze je normalne, ze jedno papanie spapa 60 ml, potom 80ml a dalsie 120ml?

virivka
21. feb 2011

@zebra41 u nas to je normalne, mala mi papala par dni 160-180 ml a potom zrazu ani nie 100ml. Ale pribera dobre, tak sa s tym nezatazujem. A aj behom dna papa rozne. Ved aj mi dakedy zjeme viac, inokedy menej.

zebra41
21. feb 2011

@virivka tak to som rada. maly totiz doteraz papal presne kazde 3 hodiny presne 70 ml a potom v piatok sa to zmenilo...tak ma prekvapil.uvidime teda co povie doktorka na poradni. ale vyzera,ze pribera celkom slusne - teda podla oblecenia 🙂

happy8051
21. feb 2011

baby potrebujem poradit... zatial som nikdy neodsavala, malu plne kojim. momentalne mam privela mliecka a chcela by som skusit odsavat a mrazit. ake nadoby su na to najlepsie? viem, ze mrazit mozem max tri mesiace. nemam tusenie, kolko sa mi podari naraz odsat. mozem mliecko postupne zbierat pocas dna a potom zliat dokopy, a zamrazit? ako dlho moze byt odsate mliecko v chladnicke? a po rozmrazeni ako dlho moze stat kym ho podam malej? dakujem za rady

skippy7
21. feb 2011

@happy8051 ahoj, ja som zatiaľ nemrazila, viem, že su na to take sačky alebo kelimky, neviem, čo je lepšie...
mliečko možeš zlievať dokopy, ale v chladničke može byť max. 24hodin, potom ho treba zmraziť ked tak....hej, v mrazaku može byť max. 3 mesiace a po vybratí- po rozmrazení by sa malo zase do 24h zužitkovať....

happy8051
21. feb 2011

@skippy7 dakujem za radu... a myslis ze by som tie kelimky mohla kupit v lekarni? alebo ak nie, tak kde?

skippy7
21. feb 2011

ano v lekarni, ja som prave na ne pozerala dnes- od Aventu...len neviem, či taketo veci maju v každej lekarni, treba popozerať 🙂 , alebo potom v špec. obchodoch pre babätká a mamičky....

zebra41
21. feb 2011

@happy8051 ahoj, my mrazime do flasiek od vyzivy...mne mrazili mliecko uz v nemocnici. vzdy zliali cely den dokopy a zamrazili. doma mi povedali rozmrazit bud pri izbovej teplote alebo vo vodnom kupeli - no dat pozor,aby nezovrelo. nikdy nie v mikrovlnke.v nemocnici tiez mrazili do flasticiek s uzaverom.

virivka
21. feb 2011

@happy8051 ja mrazim do zavaraninovych poharov. Bud nazbieram behom dna mliecko o celeho pohara, alebo dam zmrazit to co mam v pohari a potom k nemu prilejem mliecko schladene v ladnicke.

shira_
21. feb 2011

@zebra41 mne papal napríklad v noci 100-120ml, potom sa cickal doobeda po 10-30ml ale časové intervaly podobné. poobede a večer zase papal okolo 60-80. dosť velké výkyvy. ale stále bol spokojný a priberal pekne. teraz už len kojím a tiež niekedy len cuc a niekedy vypije oba prsníky.
@happy8051 ja tiež mám zamrazené v pohárikoch od výživy, zbierala som kým nebol pohár do 3/4 a potom zamrazila, to bolo tak po 2-3odsávaniach. ešte som neskúšala rozmraziť, sama som zvedavá...

happy8051
21. feb 2011

@virivka a nepraskne ti ten pohar? ja neviem preco mam pocit ze mrazi sa len v umelej hmote 🙂