Nekojím, ale odsávam, preto prosím o vaše skúsenosti

perla200
6. aug 2009

ahojte babenky, sú tu také, ktoré od začiatku nekoja, ale odsávajú mliečko malinkým a tak ich krmia? sú preto rôzne príčiny, a ktoré to trápi velmi?

gretkab
3. mar 2011

@julienka Na aventackej treba to biele tesnenie vymenit, ak vylietava - ja som menila za rok asi 4x (daju sa kupit osobitne, len ich treba nejako speci objednat a boli dost drahe - ale zas lacnejsie ako nova odsavacka - ja som si ich vtedy objednala asi 6 naraz a ked to vylietavalo casto, tak som vyhodila a vymenila za nove. Tak mozes skusit.
@ivana2301 Ja uz som to pisala, ale ja som mala uplne rovnako mlieka za den, ci som odsavala 4x denne alebo 8x denne 😉. Takze na 8 som prechadzala len ked som mala pocit, ze kriza, inak som v pohode ficala vacsinu roka na 4x denne. Ale fakt, ze moje dieta bolo hrozny jedak, takze my sme toho mlieka furt strasne vela vylievali, ja som viac ako liter nepotrebovala ani len nahodou (aj k tomu litru sme sa dopracovali ani neviem kedy, ale vacsinou nie - ako ze by tolko vypil).

martinka1981
3. mar 2011

@julienka ak ti vylietava to male koliečko v strede tak bude asi poškodene. Skus sa na neho poriadne pozrieť a rukami ho poskušaj.Ja som to nedavno menila lebo tiež mi to takto robilo a bolo pekne prasknute. Nahradne by si mala mať v krabici 😉.Tak dufam že som ti poradila.

julienka
3. mar 2011

@martinka1981 Ten maly cudlicek som uz menila, v podstate mi vylietava, ked sa tam vytvori velky podtlak.. ale uvazovala som, ze to vymenim znova.. len sa mi zda skoro po mesiaci... ale uvidime 😉

e.l.i.e.n.k.a
3. mar 2011

@ivana2301 akon si stihala odsavat 7x denne rok? ja som presla z 5x na 4x, pardni a bojim sa, ze sa tvorba mliecka znizi..uz teraz rano mam problem odsavat, ked drobcek spinka a budi sa..

virivka
3. mar 2011

@ivana2301 obdivujem ta odsavatr 7x denne. Ja som sa nesmierne tesila ked som znizila pocet odsavani z 5 na 4. Ale musim povedat ze mliecka je uz menej, hlavne z praveho odsajem velmi malo a dlho to trva a boli🙂

evina34
3. mar 2011

...moja dcerka uz bude mat 10 mesiacov a ja si kladiem otazku, ci sa este oplati pre nu odsavat...kedze uz davno ficime na prikrmoch...pocet odsavani som postupne zmensovala ...az som sa dostala na cislo 2x denne {na noc uz mesiac davam umele mlieko}...problem vsak nastal, ze zo zaciatku pri odsavani 2x denne som odsala z obidvoch prs na jedno odsatie viac ako 3dcl {zvycajne 3.5 dcl mlieka}...takyto stav trval nieco vysse tyzdna...teraz sa to vsak rapidne znizilo len na 1.5 dcl z obidvoch prs...neviem ci mam zaradit este jedno odsatie, alebo sa uz na to uplne vykaslat... co by ste robili na mojom mieste? dokedy to planujete tahat?{ ja si len kladiem otazku, mamicky ktore normalne koja {vraj niektore po zavedeni prikrmov u starsich dojciat koja len 2xdenne rano a vecer...ako si vedia pri takom mnozstve kojeni udrzat laktaciu...mystery}

e.l.i.e.n.k.a
3. mar 2011

@virivka dokedy si odsavala 5x? drobcek ma 3mesiace a 2tyzdne a ja som zacala odsavat 4x denne, bojim sa, ze sa to znizi, ale on je este malicky, aj ked teraz uz vazi skoro 7 kil 🙂

chrumen
3. mar 2011

ahojte baby, chcem sa spýtať aká je šanca pri odsávaní zvýšiť tvorbu mliečka? moja malá úplne odmieta prsník, dlho sme sa trápili kým som sa rozhodla že budem mlieko odsávať. Mám však pocit, že tvorba klesla - po 4 hodinách si odsajem cca 100 :( nič moc hlavne ked malá zje na jednu dávku 125 a viac ...

gretkab
3. mar 2011

@evina34 Ak uz davas umele na noc a nechce sa ti uz odsavat, ja by som postupne presla na umele komplet. Ja som pri malom mala "ciel" do roka, takze som "chcela vydrzat" do roka 😉. Pri druhorodenej ale napr. ktoru som kojila, tak som ju plne kojila do ukonceneho 8. mesiaca (akoze prikrmy normalne od 6. ale do toho 8 pila k tomu len MM) a potom sme postupne presli na UM a od ukonceneho 9. mesiaca mala komplet UM, lebo ona "nemala cas" sa kojit, ju vsetko ine zaujimalo cez den a tym padom samozrejme ta tvorba mlieka sla dole... ja viem, ze keby som bola velmi chcela, tak by sme to boli ustali, ale kedze aj ju som planovala kojit do roka, tak sa mi nechcelo najskor 3 mesiace bojovat s tym, aby sme kojili a potom dalsie 2 s tym, ako prestat, takze takto to bolo take jednoduchsie.
V podstate sa aj tak budes musiet rozhodnut sama, s tym ti nikto nepomoze 😉. Drzim palce.

gretkab
3. mar 2011

@chrumen Skus odsavat castejsie (+ vela pit, vinea, melta, homeopatika, senovka... ale to asi vsetko uz robis).

evina34
3. mar 2011

@gretkab dakujem za reakciu...este mam 2 otazky? pozorovala si zvysenu chorobnost, ked ste presli len na UM? Nenastal problem so zapchou? {toho sa velmi bojim, pretoze mala mi velmi malo pije ostatne tektiny ako caj, ci stavicky...doslova to do nej tlacim}

virivka
3. mar 2011

@e.l.i.e.n.k.a 5x denne som odsavala do 7. mesiaca malej - kym som jej nezacala davat prikrm

virivka
3. mar 2011

@evina34 to je aj pre mna zahada ako si mamicky, ktore normalne koja udrzia laktaciu

e.l.i.e.n.k.a
3. mar 2011

@virivka takze pocet papani = pocet odsati..asibudem musiet pridat aj to piate, ale zatial mliecka rovnako, ale 4x robim len tyzden..

ivana2301
3. mar 2011

@e.l.i.e.n.k.a noo neviem 4 x denne si myslím,že je málo odsávať u 3 mm bábatka..Ale u každého je to inak...ja by som radšej pristúpila ešte ku jednému odsávaniu a radšej mať mliečka navyše..Držím palce aby simala dosť mliečka...ja som odsávala tak dlho preto,lebo natália mi odmietala príkrmi až do roka..takže som bola nútená...Virivka aj ja mám niekedy problém s cicíkom,že mi nejde dobre vyprázdniť a aj bolí...treba riadne nahriať a snažiť saho vyprázdniť-aby si nedostala zápal - lebo koľko odsaješ toľko sa zase vytvorí však 😉 ...

gretkab
3. mar 2011

@evina34 Chorobnost - ziadny rozdiel (ale on este nemal ziadneho surodenca v skolke, krpana to mala potom uz tazsie 😉, ale choroby u nas na 90 % suvisia so skolkou a vo vseobecnosti (a silno klopem) su obaja malinko chori - speci Marek, na to, ze je predcasne narodeny, tak vlanajsi sk. rok sme u lekara neboli vobec, tyzden som ho nechala doma, ked viac soplil/kaslal a tento rok mal jedny atb, lebo mu vo vyteroch masivne nasli nejaku pliagu (ale aj to zistila v podstate nahodou imunologicka). Problemy so zapchou nemali ani jeden pri prechode na UM (trosku sme bojovali pri prechode na tuhu stravu = mrkva cista robila problem, ale vtedy este mali obaja MM).

Ja si vo vseobecnosti samozrejme myslim, ze MM je uzasne a najlepsie, co moze byt, ale chorobnost deti je podla mna viac/rovnako dana geneticky alebo inak, nie len kojenim/nekojenim, lebo poznam x deti, co boli kojene a furt su chore a dalsich x, ktore vyrastli na UM a su zdravsie ako niektore kojene.

virivka
4. mar 2011

@e.l.i.e.n.k.a presne, odsavam tolko kolkokrat papa mala, obcas ked je mliecka menej, tak tiez pridam jedno odsavanie.

mona777
4. mar 2011

@evina34 čítam že sa ti znížila tvorba mliečka zato že si odsávala menej - ma to prekvapilo - ja odsávam 10 krát denne aj viac - a mam pocit ze mam malo mlieka - nestačí to mojmu malému - v poslednej dobe odsajem len cca 910 ml - potrebujem viac ale nejde to. Teraz som z toho dosť nestastná čo pišeš ☹
Ale annag by vedela povedat prečo sa u žien ktoré koja tvorba mliečka udržuje a u "odsávačiek" nie - to by aj mna zaujímalo
Hoci si myslim že prirodzené pitie z prsa je úplne niečo iné ako odsávanie a kebyže kojím tak mam raz tak mliečka - už to tu myslím jedna baba písala - ze sa jej podarilo prisať babo a vtedy sa jej prsia zbláznili

evina34
4. mar 2011

...no cim viac odsavas, tym viacej mlieka sa ti tvori....ja som pred zavedenim prikrmov /teda ten 5 mesiac/ odsavala kazde 4 hodiny a mala som dost pre malu...za 24h som odsala 1.2l /mne hrozne pomohli tie homeopatika ricinus communis a hroz. stava /...ale ako sme zaviedli prikrmy tak som pocet odsavani znizovala...a znizovala ...az som sa nakoniec dostala na cislo 2x denne /cize kazdych 12h/...zo zaciatku to bolo super po 12h som mala prsia na prasknutie odsala som z nich 3.5 dcl /rekord mam tusim 4dcl na jedno odsatie /...aj kasicky som robila z mlieka ...proste super...a po takom tyzdni a pol ...prask..nic...mlieko sa stratilo...teraz sa uz vyslovene trapim...a uz to zrejme zabalim /urcite je to tym poctom odsavani/...mam kamaratku ktora koji len rano a vece /ma rovnako staru dcerku ako ja/ a mlieko stale ma...zrejme to teda funguje nejako inak

mona777
4. mar 2011

@evina34 a tvoje babo prečo nechcelo piť z prsa - či sa dozviem niečo nové 😀

julienka
4. mar 2011

@gretkab a skusala si pit aj benedikt?

mona777
4. mar 2011

@julienka to asi píšeš mne - áno pijem benedikt aj senovku, ja som mala na jednom prse 2 abscesy - a tam odsajem menej o polovicu oproti druhému prsu. Ale aj tak - už sa mi podarilo dávnejšie odsať aj liter a teraz nič

julienka
4. mar 2011

@mona777 a ako presne si pripravujes ten benedikt a senovku? kolko toho vypijes? ako casto? ja som si to teraz kupila... 3 dni pijem len benedikt, no mala mi uz druhy den hnackuje.. a neviem, ci to nahodou nie je tou bylinkou a jej ucinkom v mojom mliecku... :-/ alebo sa zacinaju ozyvat zubky, ale absolutne nema opuchnute dasienka... tak hladam pricinu. ci nahodou nesarapati benedikt... a zaujima ma aj priprava a davkovanie. dakujeeem 😵

mona777
4. mar 2011

@julienka pijem to hociako - ale vraj treba beneditk piť s tou senovkou - spolu to ma účinok - tak vypijem jeden a potom druhý čaj - hned za tým - dnes som napr. nepila až teraz mam pripravené v jednom pohariku benedikt a v durhom senovku - ja tú senovku pijem aj so zrniečkami - to treba a senovku si dolejem (precedím) do senovky - ked mi vojde do pohára 🙂 Ale malému nič nie je ta neviem - podla mna sú to zúbky čo sposobujú hnačku

julienka
4. mar 2011

@mona777 ja si práve varím senovku - mám mleté semeno. To ale netreba zjesť..či?
ináč, chutí to hroooooozzzneeee 😖 😖 😖 😖
jáj, ináč, tie hnačky ma už trápia.. síce len druhý deň, ale malá je tak vytrápená, chúďatko moje malé...

zebra41
4. mar 2011

myslite,ze mozem odsate MM ohriat a dat do termosky a dat babatku po niekolkych hodinach?

zebra41
4. mar 2011

a ako casto sterilizujete flasky? po kazdom papani?

julienka
4. mar 2011

@zebra41 kdeze, raz za den, dva... po kazdom papani umyvam ale jarou

virivka
4. mar 2011

@zebra41 Co sa tyka toho ohriatia MM, ja ked ideme do mesta, malej mliecko zohrejem co najviac a dam do termoobalu(ono tam trochu vychladne, ale nie uplne). Podla mna mozes dat do termosky. Ja som lenivejsia ako julienka, ja sterilizujem dvakrat do tyzdna, po kazdom papani umyvam teplou vodou a jarou raz za cas.

evina34
4. mar 2011

@mona777 ...urcite sa nic nove nedozvies....normalne som kojila 2.5 tyzdna a potom prisla laktacna kriza a bac...{na ten den si zivo spominam este dnes...v zivote mi mala tak strasne nerevala....bola hladna}...takze dali sme UM z flase... a kym mi mlieko znovu nabehlo { to sme zachranovali...homeopatikami, senovkou greckou, hroznov. stavou, zaprazenymi polievkami...investovala som do odsavacky...} mala uz bola naucena na flasu...Bola to moja chyba...nemala som byt pohodlna a krmit po lyzickach alebo striekackou...tak som si spravila robotu na dalsich 10 mesiacov...este som sa rozhodla ze potiahnem do 9. 3 a potom si mozem pripravit cca 40 eur mesacne na mlieko {moje prepocty na 3x denne mlieko, v noci mala mlieko nepije} ...A ty, preco odsavas?