Nekojím, ale odsávam, preto prosím o vaše skúsenosti

perla200
6. aug 2009

ahojte babenky, sú tu také, ktoré od začiatku nekoja, ale odsávajú mliečko malinkým a tak ich krmia? sú preto rôzne príčiny, a ktoré to trápi velmi?

katrenka111
22. máj 2012

@majamat no tak aj moj je asi taký prípad už ma 5100g 🙂 asi UM je fakt sýtejsie... no ja ked tak pocitam tak neodsajem ani 1l denne, možno 900ml najviac a z toho ma aj na noc ked sa zobudi....najlepsie je to rano, ale cez den nic moc.... ☹

rorinka11
22. máj 2012

@katrenka111 a zabudla som napisat ze mi to stacilo aj preto ze cez noc som odstrekovala iba jeden krat a po troch mesiacoch vobec, lebo mi mala spinkala celu noc. to sa mi zatial pekne nazbieralo. pocitam ze aj dobry spanok tomu dost dopomohol 🙂

majamat
22. máj 2012

@priadka to poznam. ja som tiez takto koncila. mala som rovnake pocity.

majamat
22. máj 2012

@rorinka11 ja som odsavala v noci, len ked sa mi mala v noci budeila a to bolo tak do 3-4m a potom uz nie, ale kedze som mala strasne vela mlieka a do rana daleko, tak som naposledy odsavala o polnoci a niekedy aj neskor. to tiez nebolo dobre, ale co uz. moc som sa nevyspala, aj ked mala spavala v noci dobre. rano som odsavala az po tom, co som malu nakrmila a prebalila, takze casto aj po 8 hod. to bolo aj 500ml. som rada, ze to mam za sebou.

ladybirds
25. máj 2012

ahojte 😉 , pridavam sa k vam.. aj my odsavame. malinky ma 10dni a ani za svet nebude tahat cicinu.. ☹

neviete mi poradit kolko mliecka mu mam davat?? kedy zvysovat davku? teraz mu davam 60ml. v noci vydrzi aj 5hodim, cez den si ziada castejsie...

ako ste sa zosuladili s odsavanim?? odsavate z oboch prsnikov naraz, alebo jedno kojenie z jedneho a dalsie z druheho? tvorilo sa vam dost mliecka??

katrenka111
25. máj 2012

@ladybirds Ahoj, no možno mate zlu techniku ci??? musis skusat prikladat a ked bude plakat tak neporadim, moj bol tiež taký istý, proste sa mu nechcelo tahat, bol lenivý...
Ja som tiežzacinala 60ml, potom 90ml a tak dalej...
No ja odsavam vždy z oboch, zo zaciatku to boa hroza, odsavala som skoro stale, aby mal moje mliecko a este tie bolave prsia, ale už to preslo, tak teraz odsavam len 4x denne a sem-tam aj kojime, no nie vždy sa mu chce....

ladybirds
25. máj 2012

@katrenka111 ja mam vpadnute bradavky, a kvoli tomu sa nevie prisat.... skusam prikladat, ale stale to konci krikom..vcera u nas bola laktacna, ukazala nam polohy, ale maly len chyti a netaha... poradila nam tu laktacnu cievku, tak dnes vecer vyskusame. som zvedava..
po akom case si mu zvysovala davky mliecka??? my sme na 60, ale uz druhy den mi dost vela vyvracia... doteraz nezvracial vobec.. 😒

katrenka111
25. máj 2012

@ladybirds no neviem presne ale asi tak od 2tt tusim, neviem presne, no tie laktacne nepomožu vždy, ty a tvoje dieta sami najlepsie zistíte co vam obom vyhovuje a ako na to aby ste boli obaja spokojní 😉

ladybirds
25. máj 2012

@katrenka111 tak to mas super, ze sem-tam aj kojite. kiez by sa aj nam to podarilo. je to take otravne, ale radsej MM ako davat UM.
prepac za tolko otazok 😅 , ale este ich mam par.
ako skladujes a ohrievas mliecko?
ako casto sterelizujes flase?
aku odsavacku pouzivas?
co ak nevypije ohriate mliecko? predpokladam, ze to len vyliat....

katrenka111
25. máj 2012

@ladybirds No musis stale skusat, skusat, trpezlivost hlavne a ked to nepojde tak aj odsavaj....
No veru,MM je najlepsie, ja už musim davat na noc aj UM, niekedy aj cez den 1x, ked je menej mliecko, lebo mam velkeho papkaca a hladoska 😀
No skladujem v chladnicke, nemam tolko žeby som vedela odložit do mrazaku ☹
Mám ohrievac takže ohrievam tam...
Flasky sterilizujem každý večer a odsavacku mam Medelu Mini Elektrik, je fajn, neda sa to vobec porovnat s rucnou, mala som aj rucnu ale som sa riadne narobila s nou....
No ked nevypije tak vylievam ale ked popri papani že nechce už, tak mu o takých 10-15min.dam to iste..tomu sa hadam nic nestane...

majamat
25. máj 2012

@ladybirds ak ti dost grcka, moze mat reflux. u nas sa to tiez tak v tomto obdobi rozbiehalo, ale moja aj vela papala. uz aj v porodke mi vypila 100ml. tych 60ml je fajn. davku mozes zvysit, ked zistis, ze ti pyta velmi casto papat. ak by mal reflux, tak je lepsie, ked papa castejsie a pomenej. tak asi kazde 2 hodky, aj ked u nas to nefungovalo.

majamat
25. máj 2012

@ladybirds ozaj a ja som odsavala z oboch naraz. na zaciatku preto, aby sa rozbehlo mlieko a potom preto, lebo ho bolo vela a nevydrzala by som. ak by si mala aj menej mlieka, tak tiez budes musiet z oboch, aby si mala dost. ak sa ti bude dat, tak mozes najskor skusit prilozit. babo mas este malicke, mozno sa to casom rozbehne. drzim palce.

ladybirds
26. máj 2012

@katrenka111 dakujem za info. my ma mame tiez ohrievacku, ale niekedy to trva aj 5min, a maly sa dost zlosti. tak ho za ten cas prebalujem... 😉 tiez uz mame elektricku, lebo rucna nam po piatich dnoch odisla. a to veru bola makacka, este aj mm pomahal 😀 . ale rozmyslam nad nejakou lepsou, lebo sme kupili prvu co sme nasli.. ako si so svojou spokojna? nie je velmi hlucna?

@majamat negrcka po kazdom kojeni, tak dufam ze to reflux nebude. ja som odsavala z oboch, ale sa mi tvorilo privela mliecka, tak som zacala vcera predvcerom prsniky striedat a dnes uz opat odsavam z oboch, lebo som nemala ani tu 60tku 😒 dufam, ze sa mi naspat rozbehne...
mozem sa spytat? odsavala si cely cas alebo sa malinka aj prisavala? aku odsavacku pouzivas a ako si s nou spokojna?

vcera u nas bola laktacna poradkyna. malinky sa pekne predviedol, ukazal ako nema rad prsnik. poradila nam laktacnu cievku, ale zatial sa nedari. skusala som aj prstom, ale on vobec nesaje 😒 budeme skusat dalej...

majamat
27. máj 2012

@ladybirds ja som odsavala od 3t. tiez mam vpadnute bradavky a mala mala naopak silny saci reflex, tak mi ich uplne znicila. kojenie bolo pre mna mucenie, tak som jej prechodne davala flasku, ale zacali problemy s refluxom a ona strasne vela papala, co nie je dobre. grckala mi uplne prudom. ked som skusala normalne kojit, dusila sa mliekom a poloha, v ktorej sa vedela najlepsie prisat nebola dobra, lebo bola moc nizko a mlieko sa jej vracalo. nam to hlavne ten reflux skomplikoval. potom sme jej zacali davat do mlieka Nutriton vlakninu. ked som jej ju chcela dat mimo mlieka, nemala taky ucinok a ani mi ju nechcela. to grckanie po opatreniach uz nebolo prudom, len caste vygrcnutie a to aj dlho po jedle, co nebolo az take hrozne. najhorsie bolo, ze po jedle strasne revala, krcila a vystierala sa a tiez to, ze ked jej mlieko vybehlo hore, dusila sa s nim. vacsinou to zvladla, ale raz sa nam skoro zadusila a to sme spali. mm sa nastastie zobudil a rychlo sme jej odsavali nostek. no poriadne som sa vtedy zlakla. Nutriton nam nastastie vyborne zaberal. uz po prvom podani zlepsenie. ziaden rev po jedle, aj ked grckanie bolo aj tak.
odsavacku som mala najskor smejd Tesco, ale to som rychlo zavrhla. potom sme kupili manualnu Avent. bola dobra, ale dlhodobo denodenne odsavat je nanervy s manualnou dsavackou. no zakazdym som si hovorila, ze vsak uz to mozno nebude dlho trvat a nikdy som si elektricku nekupila. potom sa mi zlomila a kamoska mi elektricku Avent pozicala. ta je vyborna a vraj je najmenej hlucna. neviem porovnat, lebo inu som nemala. co je dobre, ked by si potrebovala v noci odsavat a zdalo by sa ti, ze je to moc pocut, mozes ju pouzit aj ako manualnu.
uvidis ako bude s grckanim. naam to zacalo nahle, takze som hned vedela, ze je to reflux. deticky bezne grckaju a nic to neznamena.

katrenka111
4. jún 2012

No caute babule, tak ako pokracujete s odsavaním?? Mne nejak posledne 2dni mliecko ubuda, aj ked odsavam tak trva to strasne dlho kým horko tažko na jednu davku vide a to nehovorím o tom jak musim strasne prsia stlacat a žmýkať... ☹ dufam že sa to rozbehne, lebo sa zblaznim.....

vierka0
4. jún 2012

@katrenka111 no ja mam to iste, ale uz sa nad tym nevzrusujem..pol roka mame, takze ked mlieko odide, bude prec..ako casto teraz odsavas?

katrenka111
4. jún 2012

@vierka0 teraz tak 4x denne, ale posledne 2dni to bolo dosť casto a aj tak skoro nic neslo... neviem cim to je... no ja keby som este aspon 2mesiace vydržala...ale neviem teda už som musela aj rano dokrmit lebo som nemala mlieko a mladý pan bol hladný už o 2:30h a potom o 5:30...

vierka0
4. jún 2012

@katrenka111 mne pomohlo zvysit frekvenciu odsavania..4x nie je vela, ja som tak zacala odsavat tusim az v piatom mesiaci malej..skus este jedno odsavanie pridat..a ze dokrmujes, to nevadi 🙂 hlavne ze ma aj mliecko od teba 😉 este jedna vec, mne najnovsie tiez uz mliecko ide veeeelmi tazko, tak na konci odsavania este rucne odstriekavam a este veru ide dost..

katrenka111
4. jún 2012

@vierka0 no ja som skusala aj rucne a nic neslo, už ma strasne prsia bolia, niekedy su uplne prázdne.... neviem, može to byt že už sa mi prestava tvorit alebo co???pritom aj pijem papam, aj caje vseliake pijem a toto....

katpetdo
4. jún 2012

@ladybirds mala som podobny problem...slaby saci reflex a uplny nezaujem o prsnik. Odsavala som 2 mesiace manualnou medela harmony a potom som sa nastvala a kupila elektricku swing (velka spokojnost)...no a tyzden na to sa krpec prisal a je uz plne dojceny (ma 4m), dokonca uplne odmietol flasu...tak drzim palce, aby si to aj tvoj rozmyslel. SOm vvravela, ze mu tu elektricku strhnem z buduceho vreckoveho 😉, kedze ju uz pouzijem len vynimocne.

anetkaadamko
4. jún 2012

ahojte, sa odsávam už 3 mesiac.........v noci kojim normálne, ale cez deň odomňa nechce....má polroka..........zo začiatku má bolela ruka,mám ručnu avent.........ale zvykla som si......

ladybirds
4. jún 2012

@katpetdo ahoj, ja som si objednala elektricku avent, da sa pouzivat aj ako rucna, tak som zvedava.. 😉
ako casto si si maleho prikladala k prsniku? pred kazdym papanim?

katrenka111
4. jún 2012

@katpetdo no to mas super, moj niekedy papa pekne aj prsnik ale nie vždy preto musim aj odsavat aby bolo mliecko do zasoby.... no tie detuse su zahadne a každe je ine.... co už...

ladybirds
4. jún 2012

maminky, cim prikrmujete babatka?? myslim znacku UM. ktore je naj? riadite sa davkovanim na baleni?? ja davam malemu 90ml, ale mam pocit, ze by vypil aj viac, lebo ked mu vytiahnem flasku, tak este hlada... ale vydrzi 2,5 az 3 hod. v noci aj dlhsie..

vierka0
4. jún 2012

@anetkaadamko neboj, ono sa ta bolest vrati 😖 😉 ja odsavam uz pol roka rucne a veru uz mi totalne trpnu ruky..
@ladybirds davam babylove mlieko z DM

katpetdo
4. jún 2012

@ladybirds najprv som to skusala pred kazdym kojenim, ale len sa este viac jedoval, potom som to uplne vzdala a zmierila sa s odsavanim a raz ked velmi plakal som uz bola zufala a skusila prilozit na prsnik a chytil ho a dokonca uplne vyprazdnil a potom som to uz skusala stale, flasku som vyradila postupne (ale vzdy som mala v chladnicke aj nieco odsate ak by prsnik odmietol), najrpv denne a potom sam odmietol nocne. Bol. predcasny s trochu horsim startom, tak nevladal sat. Doteraz ma vsak dost slaby tah, co mi aj laktacna potvrdila. Priznavam, ze som mala velke stastie, lebo po tych 2,5m som bola dost znicena, kedze maly bol trochu narocnejsi na zaciatku. Obdivujem vsetky, co vydrzali odsavat, tak dlho.

katrenka111
4. jún 2012

@vierka0 no mne tiež zacinaju nejak trpnut ruky a to mam elektricku medelu, lenže kebyže nestlacam a nežmýkam pritom prsia tak mi nic nevytecie... ☹

katrenka111
4. jún 2012

@katpetdo no ja skusam to iste ale nechce vždy prsia.... jeduje sa a zuri jak cert....

majamat
4. jún 2012

@katrenka111 ja som 4x odsavala tiez az tak po 6m. na zaciatku treba castejsie. to odsavanie musi nahradzat kojenie, aby si telo myslelo, ze kojis. aspon 5-6x by bolo dobre. na zaciatku som aj v noci, ked sa mala zobudila a neskor som chodila neskoro spavat, lebo som naposledy odsavala okolo polnoci, alebo aj neskor. teraz ked odsavas castejsie, tak by sa to mohlo rozbehnut, ale 2 dni su este malo. u kazdej mamicky je to ine. u mna sa to za tie 2-3 dni rozbehlo, ale viem, ze u niektorych to trvalo aj trosku dlhsie. vsak uvidis. drzim palceky, nech to ide ako po masle.

majamat
4. jún 2012

@anetkaadamko ja som bola len na rucnej aventke 11m a dalo sa, aj ked to bolo narocne.