Nekojím, ale odsávam, preto prosím o vaše skúsenosti

perla200
6. aug 2009

ahojte babenky, sú tu také, ktoré od začiatku nekoja, ale odsávajú mliečko malinkým a tak ich krmia? sú preto rôzne príčiny, a ktoré to trápi velmi?

vierka0
7. jún 2012

@katrenka111 to je velmi individualne, zavisi od toho po kolkych hodinach odsavas..ja som mala cca. 30ml na hodinu, teda napr. po piatich hodinach som odsala asi 150ml (plus minus) a to kolko babo vypije je tiez velmi individualne..moja ma pol roka a pije tak 600ml denne ak ma dobry den..

majamat
7. jún 2012

@ladybirds tak to je super, ked ti to ide, aj ked z toho tiez bolia ruky. ja som na zaciatku odsala 200ml za 5 min a na konci po 12 hod horko- tazko 100ml.
@norcima ja som mala ten modry kruzok na jednej flaske, ale ta co je k odsavacke nemala nic. to som nasrobovala priamo na telo odsavacky. inak ten tesniaci kruzok sa mi vobec nepacil. vsak mi z tej flasky tieklo.

priadka
7. jún 2012

@majamat prosim ta mas este mliecko? Myslim, ci ho citis, alebo sa sem tam objavi nejaka kvapka, aj ked neodsavas.
Kamoska mi hovori, vraj ma aj pol roka po tom co prestala dojcit nejake mliecne kvapky. Tak toto by ma provokovalo, ja asi s tym odsavanim neskoncim, kym tam budu aspon tie kvapky 😀
Uz treti den odsavam len raz vecer a vypotim nejakych 60 ml. Mozno sa to niekomu zda zbytocne, ale ja to dcerke stale s laskou doprajem 🙂

norcima
7. jún 2012

@majamat ta flaska tecie, ked tam ten kruzok nie je, a preto tam byt musi, vtedy flasky netecu. Ak si mala pri odsavacke tu flasku do zlta sfarbenu, tak tie nemaju kruzok, tie sa montuju priamo, ale ked odsavas do bielych, tak tam vzdy kruzok musi byt, inak zle taha odsavacka, nema dobry tlak...predsa len neodsavam len do tej jednej flasky z odsavacky, ale do tej, ktora je prave prazdna a vysterelizovana 🙂

majamat
8. jún 2012

@priadka ano, este stale mam kvapky na tricku, ale uz by mlieka nebolo vela, aj ked by som este mozno rozbehla laktaciu. uz nebolo poriadne ani na 1 davku pre malu za cely den. navyse mi ho mala odmieta, tak to nema vyznam.
@norcima mam obe a ked bolo vela, odsavala som do bielej. ta je vacsia. a napisala som to prave preto, lebo tiekla ta flaska aj s tym kruzkom a poznam dalsie 2 maminy, ktore maju rovnaku skusenost. doma mi vacsinou nevytiekla, ale ked som ju niekam niesla a viac sa s nou hybalo.

katrenka111
8. jún 2012

@majamat cožeee tolko mlieka??? no stastna žena 😎

katrenka111
8. jún 2012

@vierka0 No tak moj drobec vypije za každým 150ml a to skoro každe 2hodky niekedy aj skor, ciže za den papa aj 7x niekedy takže to je vyse 1Liter denne pomaly.... a ja si odsajem tak 200ml rano asi za 30min. a potom musim znova ale to už trva dlhsie a horko ťažko je 150ml...

vierka0
8. jún 2012

@katrenka111 tak to ti papa krasne 🙂 co ja viem, tak by malo dieta jest cca. 150ml na kilo na den..my pijeme ledva 120ml na kilo na den 🙂

katrenka111
8. jún 2012

@vierka0 no ja mam hladoska už od narodenia a taaak dokáže plackat ked je hladný, on musi mat už aj a hned, včera sa dokonca napapal 2x aj z prs.... no neverím.... 😎
ale večer už napr. nechcel cicik... ☹

vierka0
8. jún 2012

@katrenka111 ale je super, ze aspon sa vie prisat, mate este sancu 😉

majamat
8. jún 2012

@katrenka111 ja som mala velmi vela mlieka. moja pila dost, ale aj tak by som vyzivila este jedno. mala som do 2l za den a mala mi vypila do 1200ml za den v obdobi, ked bola len na mlieku.

@vierka0 raz som niekde citala, ze 100-150ml na kg a den, ale je to individualne. mam susedu, ktora ma dceru o 4m starsiu a ta pila tolko mlieka ako moja. vsak to na mojej bolo aj vidiet. bola riadna buchta, ale uz sa vytiahla a uz nepribera.

vierka0
8. jún 2012

@majamat tak to potom pijeme celkom dobre 🙂 ach poviem vam kocky, dnes som vyliala 1,8litra mrazeneho materskeho mlieka z februara 🙄 uz bolo stare, nechcela som riskovat dat to malej pit..

vierka0
8. jún 2012

@majamat inak, dva litre? do macky, ja som mala tak max 800ml 🙂

majamat
8. jún 2012

@vierka0 vsak si so mna srandu robili, ze somokresna dojka 😀 v tom obdobi mi islo odsavanie lahko a rychlo a ked som nahodou potrebovala urobit davku mlieka pre malu, lebo sme isli von, tak som odsala aj po 2 hodinach 180ml. ma to aj svoje nevyhody. ked sme idsli na nakupy do PD, alebo v noci, tak sme sa museli ponahlat, lebo mi islo prsia roztrhnut.

vierka0
8. jún 2012

@majamat ale aj tak super..urcite aj preto si tak dlho vydrzala, ze mliecko sa ti dobre tvorilo..ja som dnes odsala zase, mi zacalo kvapkat z jedneho prsa, tak 120ml som odsala - po nejakych 18-20 hodinach 😅

norcima
8. jún 2012

@vierka0 http://dojcenie.wordpress.com/ako-dojcit/odsava... Vierka tu pisu, ze mlicko v mraziaku vydrzi v mraznicke kludne aj 6 mesiacov, aj my mame v mraziaku este februarove .

vierka0
8. jún 2012

@norcima ja neviem, vsade pisu 3mesiace, dalsia vec je, ze musi to byt v -18stupnoch, ja som asi pred dvoma mesiacmi merala teplotu v mrazaku a mala som len okolo -12, tak som to dala na vyssi stupen ale predsa, to stare mlieko tam uz bolo v tej nizsej teplote..

vierka0
8. jún 2012

@norcima ty mas kolko stupnov v mrazaku?

katrenka111
9. jún 2012

@majamat bože zavidim, ako to je možné že niektore ženy maju tolko mlieka aj pre dve deti pomaly a niektore horko ťažko pre jedno....

katrenka111
9. jún 2012

@vierka0 no ja som na tej davke tak nejak podobne, až na to že moj vypije viac ako tvoja....

katrenka111
9. jún 2012

baby normalne vám zavidim, že este mate aj mliecko v mrazaku, to u mna nehrozí teda....

vierka0
9. jún 2012

@katrenka111 tak to len kvoli tomu, ze mi malo papala - narodila sa velmi malinka, uz z nemocnice sme po siestich tyzdnoch isli s dvoma litrami zamrazeneho mliecka ..neviem ci som ti povedala, ale som darovala aj nejakych 7litrov do nemocnice 😉

katrenka111
9. jún 2012

@vierka0 no to je super, no a stale tak menej papka???
Mna už strasne bolia prsia z toho odsavania, vždy ked zacnem tak až mi zimomriavky idu až sa zvijam pomaly ale už ked odsavam dlhsie už to tak neboli, ja už budem asi len fakt 4x denne odsavat

vierka0
9. jún 2012

@katrenka111 momentalne spapa tak 600ml denne, plus minus..aj uz dokrmujeme, aj ked to je silne slovo pre to, co ona vlastne z tych prikrmov zje 🙂 vobec mi nechce papat zeleninku..

anetkaadamko
9. jún 2012

ja tiež cez deň odsávam a v noci odomňa normálne papa..teda iba 1x......a už dávam zeleninu aj ovocie....s ovocím nie je problém.......ale zeleninu vyplúva...napína ho......mal včera polroka

adelii
9. jún 2012

Baby,mate niektora skusenost s odsavanim a zaroven aj s prilezitostnym kojenim?
Maly ma 5 tt,v porodnici sa nevedel pricucnut na jeden prsnik,tak som to striedala,raz dala z prsa,raz z flase.
Mame uz celkom pekny rezim,papa kazde 3 hodky,v noci spinka,budi sa len raz,som spokojna,lebo som aj oddychnuta...
Tym,ze som z problemoveho prsa odsavala,tak sa mi sformovala bradavka tak,ze ju maly uz teraz vie chytit...
Tak a teraz mam dilemu,neviem,co robit...skusala som teda davat pit z oboch prs,no pil pol hodku,potom po tristvrte hodinky chcel zase...bol stale taky mrzuty,nespokojny...navyse uz pozorujem,ze obcas to prisatie nie je spravne,pri piti cmuka a tiez ma zacali svrbit bradavky...jeden prsnik ma dnes boli ako modrina 😢 uz ma raz bolel,aj som mala zvysenu teplotu,no dala som si ibalgin a prestalo to...moze ist o zapal?
Moze to takto fungovat? Ze mu odsajem mliecko,viem kolko spapa a ked sa chce pritulit,tak dam z prsa?
Alebo tym,ze je zvyknuty na flasu mi postupne hrozi nejaky zapal alebo mykoza?
Fungujete niektora na takomto systeme?
Odsavam tak kazde tri-styri hodky,v noci vydrzim aj sest...myslite,ze to takto staci?
Dakujem 😉

katrenka111
9. jún 2012

@vierka0 a kedy ste vlastne zacali papat príkrmy??? Ja sa už na to tesim, ja zacnem asi od 5mesiaca...
len vobec netusim, že ako, co, viem že najprv sa ma zeleninka, mäsko, potom ovocie..no musim si to nastudovat... 😉

katrenka111
9. jún 2012

@adelii ahoj, ja to takto kombinujem tiež, odsavam, davam z flasky a ked nemam dostatok odsateho mliecka tak skusame z prs...niekedy sa aj 2x za den pekne kojime....zo zaciatku to bolo tiež tak že napapal sa a hned bol hladný alebo plackal po chvili...proste bol lenivý sat....teraz to je tiež tak podobne ked mu dam prso, niekedy papa pekne a inokedy je nervnýa place...
No myslím že by si mala odsavat castejsie, ja som na zaciatku tusim aj každe 2hodky aby bolo mliecko....potom som to pomaly zredukovala.....v noci možes mat tu 6hodinovu pauzu.
No a s tým zapalom prsnika neviem, to by ta fakt velmi bolelo a mala by si ho asi celý cervený, neviem... ta bolest može byt aj s odsavania, jedno z druhým,kým si na to zvyknu....mna tiež bolia ale už nie až tak jak na zaciatku vtedy som ich mala skoro až krvave....kedže malý dokázal niekedy vtedy na nich stravit aj hodinu....

norcima
9. jún 2012

@vierka0 no vraj by mal mat tych - 18, ale nemerala som. My mame taky ten obrovsky box v garazi, ja do neho popravde ani nechodim, ale asi to pojdem premerat 🙂

adelii
9. jún 2012

@katrenka111 Dakujem za odpoved... a nepozorujes,ze by sa maly zle prisaval?Ja sa obavam aj toho,ze ked sa bude nespravne prisavat,bude ho boliet brusko...preto zvazujem jeden alebo druhy sposob...flasa ma svoje vyhody,no zase by som sa tiez nerada zbavila kojenia,lebo najma vecer maly vyzaduje pritulenie...tak som z toho nestastna 😒