Neustále plačúce dieťa. Čím to môže byť?

zuzana
10. aug 2008

Baby ja už som bezradná čo sa týka mojej dcety. Má 8.týždňov. Budí sa každú 1,5 -2 hod. ale hned s takým nenormálnym plačom doslova až chrči. Ked ju kojím tak papa hrozne pahltno a potom velmi vraciame.Zrejme máme reflux na ktorý sme davali aj Nutrilon pre grckajuce deti , prestala vrackať no s toho ju bolelo bruško.a mala krče.tak sme ho museli vymenit za Nutrilon pre citlive bruška.Papala ho pekne a aj pekne začala spinkavat.Prespala po nom aj 5 hod. No v poslednej dobe vracia častejšie malo spí je hladná ale s mliečka si potiahne pár krát vypluje flašu a velmi plače.Popri tom dudlík tahá riadne že je hladná.Tak jej striedam dudel a ked sa ukludni dam jej rýchlo flašu nech potiahne aspon niečo.Ale stiahne možmo 40. Jasné že potom nevydrži 3 hod.medzi krmenim ako by sa malo.Je to tak že? Za noc sme 5-6 krat hore.Bojím sa že jej pokazím žalúdok. Už som uvažovala vymenit Nutrilon za Bebu alebo niečo iné /Francúzke sme skúšali nesadlo./ alebo či nie je alergicka na mlieko.PROSIM PORADTE. DIK. Zuzana

majaaita
10. aug 2008

Zuzano, určitě bych jí nechala udělat testy, jestli nemá nesnášenlivost laktozy.
Při kojení zkus nechat jí sát třeba pět minut, nechat odkrknout, zase sát, zase odkrknout, aby se mlíko uvnitř líp porovnalo.

gabrielad
12. aug 2008

Určitě zkus co radí majaaita s tím kojením. Rozhodně jí nenechávej 5 hodin bez jídla. Musí míň a častěji pokud má reflux.
A tady máš zodpovězený dotaz k refluxu a jak na to, snad ti to trošku pomůže.
http://www.rodina.cz/dotaz20190.htm

junovka
12. aug 2008

zuzana, len nechapem, ked kojis, preco davas aj Nutrilon AR???????????? 😕

danu
12. aug 2008

zuzana v prvom rade chod na sono ci dcerka ma naozaj reflux. Ak hej tak ti predpisu mliecko a ak jej nerobi dobre Nutrilon AR skus Bebu AR u nas to bolo rovnako bolelo nas brusko s Nutrilonu. Ale vsetko samozrejme konzultuj najprv s lekarkou.
Ak ma reflux popmoze vyvysenie postielky aby sa jej mliecko nevracalo spat mozno aj z toho sa ti budi lebo ju to drazdi, cez pomoze aj polohovacie lehatko.
Ale ako pisala junovka ak kojis nedavaj UM

mata78
12. aug 2008

ahoj zuzka.
ak kojiš tak malej nedavaj umele mlieko, ale kup si v lekarni nutriton. odsaj si trosku mlieka ( podla navodu) a zarob v nom nutriton a pred kazdým kojenim jej ho daj. ja som to malej davala striekačkou. a tiež nam pomohlo kojiť častejsie menej. priznam sa že prve tri mesiace som malu krmila kažku pol hodinku. bolo to veľmi namáhavé a vyčerpávajuce, lebo som nemala na nič iné cas a bola som na všetko sama, ale stalo to zato, lebo malá zvrackala len veľmi malo. a ked spala tak som ju mala vo vyvýšenej polohe. v postieľke pod matrac som dala do rolky stocenu deku, takže vždy bola vo vyvysenej polohe. držim palce 🙂