Nevadí röntgen pri dojčení?

mimma
27. mar 2007

ahojte dievčatá, chcem sa vás opýtať, môže sa dojčiť ak ste podstúpili rtg? Mne raz rontgenovali zub a zevraj môže, ale čítala som kdesi, že zase nie...Nevie mi niekto poradiť? diky

pipo1777
27. mar 2007

akurát som dnes pozerala na kramároch je prísny zákaz vstupu teh.ženám a kojacím matkám do dverí RTG.Tak si mysli čo chceš o tom..... 😵

mimma
autor
27. mar 2007

Áno, to viem, že to tam je, ale pokiaľ je to potrebné, tak to hádam nevadí...neviem, ak ti dajú vestu...

ivankaangel
28. mar 2007

Ja som bola na rtg, ked mala moja dcerka 5 mesiacov,inak sa nedalo, kojim dalej, ale bala som sa, snad z toho nic nebude, boze... 😒 , lebo mi "fotili" bedrove klby, nedali mi nijaku zabranu, nevie, neviem

sylvie
29. mar 2007

mimma, ja som bola minule s malym na RTG a nepustili ma tam, kvoli tomu, ze kojim.. bola som tam s nim sama, napriek tomu ma nepustili.. povedali, ze mam zavolat niekoho kto tam s nim pojde.. nakoniec sa ponukla jedna pani z cakarne..
ale nenapisala si, ze kedy si bola na tom RTG..

babulka
29. mar 2007

Aj mne zakazali na Kramaroch chodit s malym do miestnosti RTG, ked som este kojila, vsade to tam mali vylepene s vykricnikmi....

boska
29. mar 2007

ahojte napodobne s malym sme museli ist na rtg a musel ist mangel lebo som kojila.

boska
29. mar 2007

no sory az teraz som si precitala prvy prispevok , no zubny rtg robili aj mne zevraj to je ine.. a to nevadi...

hanka274
30. mar 2007

mne v stredu zubarka povedala, ze musim ist na rtg zubov hned AKO PRESTANEM KOJIT
takze radsej nie.

mimma
autor
30. mar 2007

tak vidíte baby, zase sa tie ich výroky rozchádzajú...A teraz čo si o tom myslieť: buď je to pre istotu, lebo nevedia, alebo isto, ale prečo potom niektorí tvrdia, že to nevadí? som z toho blbec...

hanka274
30. mar 2007

nie len v tomto sa rozchadzaju nazory dr....
co uz, ja by som nesla.

pietra
3. nov 2007

od marca uz uplynula nejaka doba. Nepribudli nejake nove skusenosti? Minuly tyzden som sa bola objednat k zubarovi a on ma poslal na rtg zubov. Az doma mi napadlo, ze by to vlastne mohlo vadit. Nemate nejake nove spravy o tom, ze ci mozem ist na rtg zubov, ked kojim?

baileysa
4. nov 2007

aj mna to zaujima, ja som mala ist na rtg zubov uz v tehotenstve, takze vtedy som samozrejme nesla, dr. povedala, ze sa mam ohlasit po porode, ja som sa jej vtedy pytala, ci mozem ist, aj ked budem kojit a ona vravela, ze ano... ale teraz, ked som tam bola, tak rtg nefungoval a ako to tu citam, tak asi nepojdem...

babulka
4. nov 2007

Ja som bola s malym v nemocnici ked mal 3 mesiace a museli ho zrentgenovat, a mna ani dnu nepustili, aj ked rtg robili len jemu. Takze kojenie a rtg je vylucene. vyslovne ma na to upozornili a napr. na Kramaroch v Detskej fakultnej je to aj na dverach napisane.

ivinecka
5. nov 2007

Mam skoro 5-mesacnu dcerku a takisto ju kojim. Pred dvomi tyzdnami som bola u zubara. Robil mi rengen celeho chrupu asi na 18-krat. Pytala som sa, ci je to bezpecne, ked kojim, a on povedal, ze ano.

mimoza
6. nov 2007

ahojte ja som musela na rongen ked mal maly 3,5mesiaca kvli silnym bolestiam a povedali ze mam prist ked ukoncim dojcenie strasne vtipni tak som povedala ze mam bolesti a musia mi zistit co mi je tak sa dohodli ze 48hod nesmiem dojcit..ale ja som mala aj kontrasnu latku takze to bolo ine..ale moj gynekolog kt.sa mi zda fakt dost dobry povedal ze len tu jednu davku si mam odstriekat a potom mozem kojit..

pietra
7. nov 2007

tak rtg zubov mam za sebou. Vraj ten zubny rtg nevadi. Kedze kojim, "vyzbrojili" ma vestou, vraj ju bezne nedavaju, ale mne hej.

kosicanka1
9. nov 2007

myslite, ze sa mohlo stat nieco vazne, ak som kojila aj po rtg? ☹

elri
9. nov 2007

Ja som bola pred par mesiacmi dvakrat na zubny rtg. Sestra na rtg pracovisku povedala, ze to nevadi, je to vraj len minimalna davka ziarenia. Tiez som kojila maleho, mala som z toho blby pocit a este do dnes som sa ho nezbavila. Moj maly sa kratko nato sam odstavil. Mal necely rok. Neviem ci to nejako suviselo s tym rtg 😒

kosicanka1 a ty si aky rtg absolvovala?

danu
30. sep 2009

monatko • 1d • Dnes o 13:23
prosim vas, viete mi niekto poradit, ci mozem ist na Rtg, aj ked kojim? dik 🙂

mamutka
30. sep 2009

no toto je vyborne, mna nahanali na rtg, nesla som lebo nemam kam dat maleho a sestricka bola po telefone nervna, ze tam mam cakat do radu a nebude ma brat prednostne len zato ze mam dieta so sebou a pritom to ze kojim a nemam tam preto lozit mi nikto nidky nespomenul.....esteze to odkladam.........
som zvedava co popisete!

dominikuska
30. sep 2009

ja mam za sebou stvrty rtg zubov, a nikto mi nic nezakazal a zubar co ma posiel na rtg tak vedel ze kojim

mamutka
30. sep 2009

ale vraj zubny nevadi, to je minimalna davka ziarenia, mne treba panvu a tak.........

monatko
30. sep 2009

aha, takze tak.. aj mne treba zubny, tak to snad nevadi

annag
30. sep 2009

netreba dojčenie prerušovať pri RTG, ani mamografe či podobných zariadeniach, dokonca ja CT je možné

ingulka
1. okt 2009

ahojte, ja som bola na RTG ked som kojila, mala som zlomenu nohu ☹

treba si len vypytat olovenu zasteru, ktorou vas skoro celu zakryju, takze je to v pohode... samozrejme, pokial nejdete na RTG s niecim v okoli prsnikov ;(

nkaps
6. máj 2010

potrebujem ísť na rontgen chrbtice a rozmýšľala som, že čo keby som si pred rontgenom odsala mlieko a to malému uschovala a po rontgene si tiež odsajem a to vylejem, myslíte, že je to blbosť? pýtala som sa na to detskej doktorky, či by som to tak mohla spraviť... povedala, že môžem.... ale ešte stále váham... 😒 skúste mi prosím poradiť 🙂

nkaps
6. máj 2010

ale inak zaújmavé bolo, že ked mal moj malý úraz, a musel ísť na rtg hlavičky, tak sa ma nikto nepýtal či kojím, ja som sa pýtala, že či vôbec môžem ísť s ním dnu ked kojím a ony, že nevedia, ale radšej som nešla, išla moja mamka... a na rtg zubov som bola včera, ale ževraj by to nemalo mať žiadny vplyv....

zuzkat1
7. máj 2010

ahojte no ja neviem, ked mi rentgenovali malu, mna dnu ani nepustili, isiel manzel a na dverach je napisane ze pre dojciace matky vstup zakazany

vie11
8. máj 2010

nkaps ja som ešte v pôrodnici musela ísť súrne na rtg pľúc a detská primárka mi povedala, že už teraz sú rtg na takej úrovni že neškodia a po rtg nech si odsajem mliečko a vylejem ho, po dlhom váhaní som to nakoniec podstúpila a malinký ani ja sme nemali žiadny problém. Neviem či ti táto skúsenosť pomôže, dúfam že áno. 😉

nkaps
9. máj 2010

vie11 aj ja nad tým uvažujem a zvažujem, že teda pôjdem 😀