Odmietalo vaše dieťa tuhú stravu, keď mu išli zúbky?

veve39
22. sep 2011

Nasa dcerka mala nedavno rok, az teraz jej vychadzaju horne jednotky. Od minuleho tyzdna odmieta papat takmer vsetko, ako -tak vypije len svoju davku mlieka a na obed zeleninovo-masovu polievku.
Tuhe veci - rozok, chlebik, cestovina vypluva, kase ci vyzivy tiez nechce.
Ovocie niekedy ano, niekedy nie.
Slaby jedak bola vzdy, teraz uz to je katastrofa.
Mali ste podobnu situaciu ked isli detom zubky ?
Pomohlo vam nieco ?
Treba ist k Dr. dat ju vysetrit aby sa nieco nezanedbalo ?
Dakujem za kazdu radu

stelam
22. sep 2011

u nás je to bežné, aj ked nám momentálne nerastú zúbky, sem tam proste odmieta jesť tuhú stravu, ale trvá to tak max 2 dni a potom zase papá normálne.....ale myslím si, že ked jej idú zúbky, tak je to tým, proste ju bolia dasienka........ale ak by to trvalo dlhšie, tak sa radšej pýtaj lekára

andreaka11
22. sep 2011

mozno ju odmieta preto, lebo ju bolia dasna, ked hryze. aj moje deti odmietali jest tuhu stravu, ked im isli zubky.

pe
24. sep 2011

ano, u nas je to normalne, pri kazdom dalsom zubku, mame tyzden alebo aj dva pauzu, uplne prestane papat tuhu stravu, este tak nejake ovocie ak dobre trafim, na ktore ma chut, pije iba moje mliecko, aj to menej ako obycajne, ale potom to zo dna na den prejde a vsetko je zase normalne... ale myslim, ze ak by to bolo dlhsie ako tie 2 tyzdne asi by som s tym radsej isla k lekarovi, tak pre istotu...

lucia81
24. sep 2011

skús dať chamomilu vulgaris 15ch 3xdenne 5 guličiek, to mojim deťom vždy pomohlo pri zúbkoch a aj normálne jedli.