10 mesačná dcérka odmieta tuhú stravu

stankaz33
7. jan 2017

Ahojte 🙂 dcerka bude mať 10 mesiacov, prikrmovana je od 6.mesiaca, ešte ju kojim. S papanim neboli problémy až v poslednej dobe úplne odmieta tuhú stravu, ak jej urobím kasu tak ochutná a hneď prvú lyžičku vypluje...momentálne fungujeme na polievkach s cestovinou...to bez problémov spapa...pred mesiacom jej vyšli prvé dva zúbky a teraz má opuchnuté vrchné ďasno...ja si myslím že to bude asi tými zubkami, ale rada si prečítam aj iné názory, ďakujem 🙂
Ešte som zabudla dodať že celkovo papa len také tekuté skupenstva, napr. jogurt, výživu.

sykorkauhliarka
7. jan 2017

aj nasa tak isto ..co jej nechuti do nej nedostanem

sykorkauhliarka
7. jan 2017

a o akej tuhej strave mas predstavu ? nasa spapa aj chrumky aj male kusky rozka vsetko ostatne vybera a skuma...ved si to nema ani cim pohryzt

stankaz33
autor
7. jan 2017

Asi som sa zle vyjadrila...napríklad uvarím zemiak a mrkvu a len popucim vidličkou, nič všetko vypluje...ale keď to isté rozmixujem a pridám cestovinu malú (písmenká) tak to uz spapa aj plnú naberačku... Pritom je to chuťovo to isté len redšie...preto je to také zaujímavé pre mňa :D

sykorkauhliarka
7. jan 2017

podla mna to je normalne tie kusy nevie spracovat aj ja vsetko mixujem..a mala ma viac zubov a o trochu je starsia

stankaz33
autor
7. jan 2017

Ja viem že dôležité je že papa, ale už jedla v pohode aj kúsky si vedela nejak pozut a teraz akoby sme sa vrátili o krok späť 🙂

sykorkauhliarka
7. jan 2017

tak ju bolia tie zuby ..asi..nasa tiez do vsetkeho iba hryzie tak som zvedava kedy sa objavia dalsie

sibalka21
7. jan 2017

Ja si myslim, ze v tych kuskoch problem nieje, kedze pises, ze uz tak papala.... Podla mna ju bolia dasna, preto ,,nepozuje,, tie kusky a preto papa len polievky.... Skus zmixovat, zeby nemusela zut, mozno tak spapa 🙂

stankaz33
autor
7. jan 2017

Tie zúbky to je hotová alchýmia :D keby sme vedeli čo tie naše deturence trápi 🙂

sykorkauhliarka
7. jan 2017

dnes nam odhryzla z postele farbu a este aj mna pohryzla ...a to este bude dokym vylezu vsetky

karkulka1976
7. jan 2017

Ahoj. Vôbec sa tým netráp. Aj moja dcéra odmietala, väčšinou bola do 1.roka len na materskom mlieku a teraz už mám z nej krásnu, zdravú puberťáčku. 🙂 🙂 🙂

maykaaa1122
9. jan 2017

podla mna to je normalne tie kusy nevie spracovat aj ja vsetko mixujem..a mala ma viac zubov a o trochu je starsia

sykorkauhliarka
9. jan 2017

@maykaaa1122 ta bavi kopirovat komenty ?