Odstavenie 7 mesačného syna od dojčenia

newmoomy
30. nov 2021

Chcela by som sa opýtať ako naučiť piť dieťa um z fľaše keď ho chcem odstaviť od dojčenia.. syn(7mes) mi odmieta um z fľaše skúšala som už viac druhov mlieka , iné typy fliaš.. no akonáhle si odsajem svoje a dám z hoc jakej fľaše to vypije.. neviem čo mám robiť v noci sa extrémne často budi a myslím si že nieje dostatočne sýty na to aby spal dlhšie ako hodinu a pól…

greta2017
30. nov 2021

neviem ci poradim ale u nas zabralo len skusat a skusat. Musela som ju odstavit na jej 7mes. a tak od 5 mesiaca som jej davala UM vo flasi. Flasu uplne odmietala tak sme jej UM davali po malych lyzickach....bol to boj veru. Ale nakoniec prisiel ten den (po 2 mesiacoch) ked zrazu z nicoho nic zacala pit z flase a odvtedy nie je ziaden problem. Odstavila som ju zo dna na den bez najmensieho problemu.

malicka_mysicka
30. nov 2021

@newmoomy ja mam 8 mesacnu ktora sa tiez extremne casto budi. Vecer jej dam obilninovu kasu ale aj tak je o 9 hore a chce dudlat. Tam ide skor o to ze chcu dudlat ako o to ze su hladni. V tomto veku je to caste. Podla mna aj ked ho odstavis, tak sa Ti bude budit. Odstavit je v tomto veku velmi tazke. Prveho som musela zo zdravotnych dovodov ked mal rok, a nepil mlieko niekolko tyzdnov, asi 3 mesiace. Skusila som vsetky typy flias aj mliek. Slo to dost do penazi 😀 davala som mu jogurty a myslim ze je okej. Niektore deticky proste tieto prechody na UM nezvladaju. ako ti papa prikrmy?

newmoomy
autor
30. nov 2021

@malicka_mysicka no ja skúša už na umelé tuším od 4 mesiaca lebo som mala problém s mojim mliekom .. a stále tu flasu odmietal a je to už 3 mesiace tak som úplne v ri.. najradšej by som bola keby sa mi to podari.. kojim ho do dňa niekedy aj 10x stále mu ponúkam .. máva obed to mi zje všetko po obecnom spánku mu zvyknem dať výživu a o 17/17:30 kašu je papkáč

ivka21
30. nov 2021

@newmoomy ja som najprv kojila a teraz dávam um ale budi sa stále rovnako🙂ma 6 mes. Prvý prespal celú noc az po roku a pol. A inak je pravda ze prvý nechcel po odstavení v 13 m vôbec žiadne mlieko dávala som len jogurty a tvaroh teraz v 2 r už pije aj mliečko kravské.

newmoomy
autor
30. nov 2021

@ivka21 no ja s tým už mám problém lebo aj počas menštruácie mám menej mlieka a je to katastrofa a zasa malému ešte mliečne nemôžem dať

ivonadusa
30. nov 2021

ahoj. ja som sa vsade docitala, ze dojcene deti sa budia v noci zo zvyku atd.. po vyse roku som dveru odstavila a budila sa stale akurat vedela byt hore aj 2 hodiny a jednoducho nevedela zaspat. takto to bolo / tyzdne, tak som jej zacala davat kravske mlieko (umele nechcela ani kvapku, kravske akceptovala az po odstaveni) a takto som jej az do vyse 2r ohrievala v noci mlieko lebo ho vyzadovala, nechcela bez neho zaspat a aj ho hltavo pila(zeby fakt vyhladla? vodu som jej na smad ponukala no dostala hysak) vecera syta.. takze ja len to. nezaruci odstavenie to ze prespi celu noc alebo ze sa bude menej budit..

mareri
20. dec 2021

kde mu cez fľašu davat pit čaj, alebo vodu, tak by to pre neho nemalo byt cudzie, akorat mu z flaše potečie mliečko

newmoomy
autor
20. dec 2021

@mareri skúšali sme už 6deuhov um, prevarené kravské mlieko, cez deň pije bez problémov čaj, vodu z fľaše no má problém vypiť umelé 😊