4-mesačná dcérka odmieta mlieko

12. feb 2024

Ahojte, moja 4 mesačná dcérka odmieta piť mlieko, akékoľvek. Do 2 mesiacov bola kojená, potom pila už len z fľaše moje odsaté mlieko. Vyše mesiaca však odmieta piť aj z fľaše. Podarí sa mi ju nakŕmiť len keď zaspí. Vyskúšala som už rôzne typy fliaš, cumlov. Skúšala som už aj UM, nechce však ani to. Niekedy sa mi ju nepodarí nakŕmiť ani v tom spánku. Za celých 24 hodín vypije len okolo 600 ml mlieka.
Prosím nemali s tým niektorá podobný problém, pripadne ako dlho to trvalo. Som už z toho úplne zúfalá.

autor
12. feb 2024

Ešte dodám, že už viac než týždeň dávam aj prikrmy na odporučenie doktorky, nechce však papať ani tie zatiaľ.

anjelicek26
12. feb 2024

Tak problem je, ze nechce ani variantu 1,2,3... mne syn odmietal od 4 mesiacov mlieko (napil sa len v spanku), ale za to prikrmy isiel od zaciatku strasne vela... proste si to vykompenzoval, pekne priberal... od 9 mesiacov nedal uz ani hlt mlieka, hryzol zurivo v noci, ked mlieko len videl... ries to urcite s doktorkou, mozno vam idu len zuby... u nas to bola laktozova intolerancia...

autor
12. feb 2024

@anjelicek26 a ta laktozova intolerancia sa aj nejako inak prejavovala okrem toho že nechcel mlieko? Lebo aj naša Dr. začína mat take podozrenie. Da sa to nejako otestovať už v tomto veku?
Zuby zatiaľ nevyzerá že by sli.

anjelicek26
12. feb 2024

Okrem toho, ze bol vrestadlo, tak nie... nemal ziadne typicke priznaky, priberal, nemal vysyp, ziadne prehnane naduvanie... len to odmietanie mlieka... bol mudrejsi proste ako my... laktozovu intoleranciu ma silnu, na diagnostike sme boli az ked mal dva roky, vyslovene kvoli skolke, aby mu tam s tym dali pokoj... tym, ze sa odstavil, si problem vyriesil sam...

lija22
12. feb 2024

ach citim az sem ako sa bojis. Velmi drzim palce nech sa malicka rozpapa

rurutiax
13. feb 2024

A pediatrička ti čo povedala? Vyšetrila ju? Možno sa jedná o chorobu, je chrípkové obdobie. Výtery jej robila? Naša vždy keď bola chorá tak to neprejavovala, iba tak, že nechcela papať. Vždy keď nechcela papať, tak sme hneď vedeli, že je chorá a tak aj bolo.

martina_11
13. feb 2024

Áno, všetky 4 deti takto - od cca 3 mesiaca minimálne do 6, kŕmenie fakt že všelijakým saskovanim, všetky fľaše a cumle,v spánku, po troškach, no na nervy úplne hnusne fuj obdobie, vždy pri ďalšom som dúfala, že aspoň jedno bude jesť normálne, ale ne. Skús mu dať studené, nie teplé, posledný syn vypije od bábätka len studené.
Pokračuj v prikrmoch, my sme od ukončeného 4. Dávali zeleninu, od ukončeného 5 ovocie a na obed zelenina mäso, od ukončeného 6 kašu na večeru - koľko zjedli, toľko bolo, za tým mlieko v spánku napr., od takého 7-8 mesiaca to začalo byť lepšie. Takže rob,najlepšie ako vieš, prajem pevné nervy, bude to lepšie.

martina_11
13. feb 2024

Ešte doplním, že najlepšia fľaša pre nás bola MAM s tým odsrobovacim dnom a tiež cumel MAM - nie príliš rýchly - cca 2 (dobre sa ním kŕmi aj spiace dieťa) a mlieko , ak chces vyskúšať, či príčinou nie je trávenie - Nutrilon digestive care

lija22
13. feb 2024

ako pokracujete? daka zmena k lepsiemu dufam

autor
13. feb 2024

@rurutiax o chorobu sa nejedna, mlieko odmieta už od decembra. Mimo toho je spokojná, vysmiata, prosperuje. Výter jej robila v decembri, bol v poriadku.

autor
13. feb 2024

@lija22 rovnako, mlieko vypije len v spánku

autor
13. feb 2024

@martina_11 a potom od toho 7 - 8 mesiaci vypili mlieko aj mimo spánku? Ja som z toho na nervy už, nemozeme poriadne ani nikam ísť. 😞

martina_11
13. feb 2024

Áno, už potom to bolo celkom ok, ale inak o nervy, jak dieťa zaspalo, som ležala pri ňom s fľaškou , niekdy veru aj dve hodiny, kým tu fľašu (120 ml!!!) dopili. Mala som denný cieľ, že aspoň 5x 120 ml musím do nich narvat v Tom veku, ako bola to výrazna úľava, keď už jedli prikrmy, po roku totálna zmena, aj ten 3a pol ročný aj 20 mesačný teraz pijú mlieko aj 2-3 krát denne s nadšením 🤣
Držím palce

autor
13. feb 2024

@martina_11 to ako keby som o sebe písala, pomaly cely deň len uspávam a ked sa jej podarí vypiť niečo väčšinou sa zobudí a môžem uspavat zas. Len dúfam že ju toto rýchlo prejde

martina_11
14. feb 2024

No ešte niekedy dobre fungovali rôzne podnety - kŕmenie postojačky pri okne, pod stropným ventilátorom, vonku v záhrade pod stromom, pod hrazdickou, v inej izbe, atd, proste kde to Deco malo iné podnety a chvíľu asi zabudlo, že je kŕmené - takto napr vypili pol fľaše a potom na spánok som mala len 60 ml, huraaa 🤣🤣 nobna zblaznenie to bolo a teda rucala som sa z toho, lebo všetci, že dieťa najlepšie vie, či je hladné, nenutit, od hladu neumre, bla bla bla, bola to makacka hnusná a nekonečná.