"Odstavenie" bábätka. Ako ste to zvládli vy?

bertica.h
3. dec 2006

ahojte.naša Viktoka má 14 mesiacov...ešte to snád tak skoro nebude ked zacne odmietat moju cicu,ale...chcela by som nás pripravit na to,aby to bolo co najsetrnejsie a najjemnejsie ..kojim ju len z jedneho prsnika vyse roka,ten druhy..no,akosi sa mu do toho nechcelo.. 😒 .dá sa predist tym hrozostrasnym veciam o zapale prsnikov,bolestiach,dokonca teplotách a urobit to krásnym osamostatnovaním dietatka?ako ste to zvládli vy?dakujem. 😵

petra_rjabinin
28. jún 2015

ahojte. my sme sa po takmer 10. mesiacoch rozhodli odstaviť. od začiatku som mala málo mlieka, skúšala som dojčiť nonstop, brať rôzne bylinky a čaje, mala som dve laktačné poradkyne a skúšala som všetky rady, ale nič. tak som do 7. mesiaca dokrmovala cievkou na prsníku. o tom, aké to bolo náročné vysvetlovať asi nikomu nemusím. teraz malej rastú zúbky a neuveriteľne silno ma začala kúsať, tak som si povedala, že už toho bolo dosť a že to už ďalej akosi nezvládam. včera s ňou spal manžel a vôbec som netušila, že odstavenie (predčasné) je taká veda... keď sa o 6 ráno malá zobudila a uvidela ma, ako zarábam umelé mliečko, mala úplne hysterický plač a ešte nikdy sa na mňa tak vyčítavo nepozerala. tak teraz neviem, ako ďalej. ufff.