Piercing počas dojčenia. Čo si o tom myslíte?

tanja61
17. máj 2008

ahojte ja by som rada vedela vase nazory ohladom piercingov co si o tom myslite?mna by skor zaujimalo ci je zo zdravotneho hladiska vhodne si dat piercing do nosa pocas kojenia?napadlo ma to teraz lebo uz skor sme sa s kamoskou rozhodli ze by sme si dali piercing ale ja este stale kojim a neviem ci by som mohla teraz 😅

zulok
17. máj 2008

Tanja, viem, ze do ajzyka rozhodne nie. Aj s nostekom by som radsej asi pockala, ak by sa ti to zapalilo..., ale ono si telo robi voci piercingu protilatky, i ked sa to nejak neorejavi, ale na krvicke sa to podla mna odrazi.
No neviem, ale na druhej strane je to ako ked sa porezes..., ale ono mas zas tu nausnicku tam pootm stale. tak neviem, ale ono este chvilu radsej pockaj, ved Danielik ma uz 9 mesiacov, neviem, ci planujes kojit rok, ci aj dlhsie, ale ked si vydrzala uz tolkoto, chvilku este vydrz a mas to bez rizika, 😉

tanja61
autor
17. máj 2008

zulok,planujem kojit rok a rozhodne kvoli tomu by som neprestala 😉 aj mna napadlo vlastne co ked bude ranka v nose hnisat alebo sa tam dostane nejaka infekcia a dostane sa to do tela?jednoznacne asi radsej pockam len som chcela vediet nazory ci sa take nieco vobec moze pocas dojcenia,dakujem 😉

cicushka
17. máj 2008

som myslela ze do bradavky 😀 😀

tanja61
autor
17. máj 2008

😀 😀 😀 no neviem ci do bradavky by som to zvladla ani ma to nejak nelaka 😅

sylvie
18. máj 2008

tak neviem, ci je to vhodne pocas kojenia.. kamoska mala v uchu (nie na beznom mieste, ale tam vyssie) a dr. jej vynadal, ze to ma dat okamzite dole..
neviem ale presne v co je problem.. ja som mala pocas kojenia zapaleny palec na nohe a dr. povedala, ze to vobec nevadi, lebo ze mne sa tvoria protilatky, kt. dostava aj moje dieta..

luciar79
18. máj 2008

ahotje.ja mám piercing v pupku a hnisala mi to skoro pol roka.keď som bola tehotná musela som ho vybrať lebo zavadzal.počítala som s tým že mi dierka zarastie ale nezarástla.tak som si ho tam nasadila späť.ale teraz už to nehnisalo.myslím že kojeniu by piercing v nose nemal vadiť.podľa mňa je horšie keď zješ polievku zo sáčku 🙂

gangulienka
18. máj 2008

luci tebe nezarastla pocas tehu dierka v pupku ? ja som mala nausnicu v pupku 6 rokov a vybrala ju pocas tehu a teraz mam pocit ze nausnicu tam uz nedam ☹

luciar79
20. máj 2008

nie nezarástla.len bola plná /mne to pripadalo ako mydlo/tak som ju najprv vyčistila liehom.a potom prevliekla.skús to čo najskôr.ja som to urobila už v 6 nedelí.

tanja61
autor
21. máj 2008

hmm neviete mi nikto poradit ci sa take nieco smie pocas kojenia?dik

bihan
22. máj 2008

Tanja, ja mám piercing v nose a zahojilo sa mi to hrozne rýchlo a myslím, že ak si to dáš urobiť v salóne, riziko infekcie je minimálne. Jediný problém by som videla v tom, že je to piercing na sliznici, čo znamená, že tvoje telo ho vždy bude brať ako cudzí objekt a bude naň reagovať zvýšenou tvorbou bielych krviniek (to mi povedala doktorka, keď som chcela darovať krv)... či to môže ovplyvniť dojčenie? Podľa môjho názoru a hlavne s ohľadom na vek tvojho drobca nie, ale jednoznačnú odpoveď by ti dali v salóne...
Myslím, že všeobecne a "pre istotu" sa neodporúča veľmi veľa vecí a piercing asi bude patriť medzi ne.

tanja61
autor
22. máj 2008

bihan:dakujem za tvoj nazor... 😉

tanja61
autor
22. máj 2008

tak uz viem preco sa nesmie davat piercing pocas kojenia...pretoze je tam riziko vzniku hepatitidyC takze zvlast pocas kojenia radsej nie 😉

kikaabed
27. máj 2012

@luciar79 ..............................ani mne nezarastla dierka,mam ho naspat....................aj v oboci som mala vybraty asi pol roka a tiez nestihlo zarast......................