Prečo mám stále mlieko aj po 6 mesiacoch nekojenia?

crapula
10. jan 2012

ked si stlacim prsnik, vytecie mi par kvapiek mlieka aj pol roka po kojeni, je to normalne?

anjelicek26
10. jan 2012

@crapula - ja som mala mlieko cely cas... dokial som otehotnela s Maxom... aj cele tehu...vzdy som vytlacila par kvapiek, teda viac nez par kvapiek... aj teraz nekojim 7 mesiacov a aj tak...mlieko ak si odstriekam je v kazdom este 50ml... neviem ako na co tam je, ale je 😕 Neboli to, tak ma to netrapi.

Ono to bolo strasne fajn v porodnici, ked sa maly narodil, rovno sa prisal. hned bolo mliecko, ziaden problem s laktaciou (pri dcerke nabehlo az na konci 3.dna)..

kuko7
10. jan 2012

No mne vytecie aj tri roky po kojeni,,,,minuly rok som to uz nemala ale niekedy sa mi to este stane,,,,niekto vravi, ze je to ok, poznam maminku ktora mala takto kvapocky mlieka 10 rokov po kojeni a nic jej nenasli,,,,,ale pre istotu sa spytaj lekara,,,,niekedy sa to vyskytne ak berie zena nejake lieky, napr. antidepresiva,,vtedy je to bezne, ze ma aj po dlhej dobe kvapky mliecka,,,,ale radsej sa spytaj,,,ja idem tiez o mesiac na cito a ak stale bude kvapka,,,len taka mini, mini,,tak si dam zastavit laktaciu,,,ja som mala strasne vela mliecka,,,a kym som prestala mat aspon ako tak mlieko presiel rok a pol,,,ale to bol moj pripad, kazdda sme individualna,,,a preto radsej bez ku gynde a over si to sama na sebe 🙂

rolak
10. jan 2012

aj ja to mám,kojila som len 5 mesiacov, doma nenosím podprdu a dosť často mám fľakaté tričko, niekedy až premočené....kočky mi na to radili nejaké čaje,ale zabudla som aké... ak mi to bude nejako výrazne prekážať, tak poriešim 🙂

tweetinkapp
10. jan 2012

ja som to mala tiež...ak je to dlhodobe tak moze ist o zvysenie hormonu laktaicin ci ako sa vola 😅 . nie som odbornik. nazyva sa tiez "stresovy hormon" a aspon u mna sa to mliecko znovu objavovalo v obdobi ked som prezivala viac stresu. môže ísť aj o prejav poruchy štítnej žľazy, takže ak to pretrváva skoč za doktorom 😉

soffia81
29. jan 2013

chcem sa opýtať: ...asi mesiac po kojeni mi odišlo mlieko, teraz už pol roka nekojim a mlieko sa mi vratilo??? je to normalne???

eveenka
8. feb 2013

Na zastavenie laktacie je dobra aj salvia teda odvar v podobe cajiku...

domushka20
17. júl 2013

ja som presne vcera ties zistila ze mam stale mlieko a to uz malu nekojim 8mes. je to ok?