Je v poriadku, že sa mi mlieko tvorí už v 21. týždni tehotenstva?

Zodpovedané
7. nov 2022

Dobrý deň,

som v 21. týždni tehotenstva a už nejaký týždeň sa mi začína tvoriť mlieko. Zatiaľ je to skôr taká priesvitná tekutina. Keď si stlačím prsník, tak mi z neho trochu vytečie. Čakám dvojičky.

Je to normálne, aby sa mi už mliečko tvorilo?

Nemôžem dostať zápal?

Mám si ho nejako vytláčať?

Budem mať dosť mlieka, keď sa deti narodia?

Ďakujem

Dobrý deň,

áno, prsia sa pripravujú na dojčenie už od skorých týždňov tehotenstva. Všetko je v poriadku.

Nemusíte nič odsávať, mlieka budete mať toľko, koľko bude treba. Zápal v tejto chvíli nehrozí.

Gratulujem a držím palce.

Prajem Vám pekný deň,
Radka Jakubová