Prečo sa mi nedarí odsávať mlieko?

ali27
16. sep 2009

ahojte mamicky. viete mi povedat preco sa mi nedari mliecko odsat? myslim v nejakom normalnom mnozstve. bezne odsajem maximalne 20 ml. rekord bol 50ml z jedneho prsnika. pricom mliecka mam asi dost, kedze malu dojcim uz vyse pol roka. moze to byt odsavackou? mam obycajnu pakovu odsavacku od Chicca.

smailinka
19. sep 2009

ahojte, ja riesim prave tento problem...pokracujem na vyske, a kedze maleho kojim a nechcem za ziadnu cenu prejst na UM, musim si odsavat. vecer je to najhorsie, vtedy je ale vraj malo mlieka, to odsajem max. 60ml, rano sa mi podari z jedneho 120ml a z druheho 40ml a nerozumiem preco. Odsavacku mam Avent rucnu, ale aj tak si myslim, ze jednoducho nie je kontakt s malym, tak to ide tak chabo. ked sa prisaje maly, tak sa mliecko spusti do minuty a pri odsavani niekedy vobec...

ali27
autor
20. sep 2009

smaillinka, ja som presne kvoli kojeniu odlozila skolu o rok... bolo by mi velmi luto keby som prestala kojit kvoli tomu. skola pocka, ale kojit mozem len teraz...

smailinka
20. sep 2009

ali, mala si denne? lebo ja mam externe, prednasky raz za tyzden a skolu blizko svokrovcov..takze mne sa celkom da.....no vcera som rano odisla, predtym som maleho nakojila a za hodinu a pol mi volala svokra, ze uz vypil vsetko, co som nechala...nechapem preco sa mi teraz poriadne neda odsavat, ked sme prisli z porodnice, v pohodicke som odsala z kazdeho 100ml. a teraz ledva polovicu 😢 😢

ali27
autor
20. sep 2009

chcela som externe, skola je v podstate tiez len jeden den, ale nemala som malu velmi u koho nechat, okrem toho je velmi naviazana na mna a manzela, kedze od mala sme pri nej povacsine iba my... no a nehovorim o tom, ze sa chce kojit dost casto... o rok snad uz nebude zavisla iba na mojom mlieku 😀
no a svokra mu ako dava to mlieko co odsajes? flasou? alebo nejako inak?
mozno preto si vedela odsat viac, lebo zo zaciatku ked nabehne mlieko, tak sa mlieka tvori ovela viac nejaku dobu a potom sa to ustali podla potrieb dietatka. si pametam, tiez som mala naliate prsniky...

smailinka
20. sep 2009

tak v tom mas pravdu, ze na zaciatku je mlieka viac...maly je sice velky papkac, ale papa tak kazde tri hodky, niekedy aj menej casto, tak asi kvoli tomu...ale stalo sa mi, ze som si rano odsala, maly sa zobudil a mlieka bolo dost, predsa je len ine, ked saje on, ako odsavacka...
svokra ho krmila flaskou, pochybujem, ze by ho vedela nachovat inak...

katkaking
21. sep 2009

No co Ali, je to lepsie? 🙂

gepetto
21. sep 2009

Ahojte🙂 Aj ja mam jednu otazocku ohladom odsavania - ked si mliecko odsajem a chcem ho dat zmrazit do mraznicky - to ho mozem odsavat napr. aj cely den, ked chcem mat, povedzme, plnu flasku a tak ho do tej mraznicky strcit, alebo len to, co odsajem na jeden krat?

katkaking
21. sep 2009

Zbierat a zlievat mozes mliecko max. 12 hodín. V chladnicke moze byt max. 24 hod. a v mraznicke 3 mesiace. Staci taka odpoved?

dididi30
21. sep 2009

ahojte
ani ja som neodsavala, aj ked bolo treba, proste mi to nebolo prijemne a strasne ma potom boleli prsia a kojim stale 😅 😉

dididi30
21. sep 2009

smalinka, babatko si vytiane viac, ako si myslis, odsavacka niekedy vobec nic 😖 u mna to tak bolo 😉

gepetto
21. sep 2009

katkaking, dakujem, staci mi taka odpoved 😉

petra1985
21. sep 2009

suhlasim s dididi.. mne odsaje odsavacka strasne malo.. pritom malu kojim uz 6 mesiacov a pribera perfektne.. vraj mam kopu mlieka ale neviem kde .. lebo ked chcem raz za cas odsat nic nevytiahnem ☹ babo asi vie ako na to 😀

rimmel
21. sep 2009

petra mliecko nieje len v nasich prsiach, pochadza zvnutra...a mas ho vzdy dostatok. take ze uz mi vyprazdnil prsnik, viac nemam nejestvuje, vzdy je tam mliecko 😉 lebo ide zo zadu..sice prsnik moze vyprazdnit ale mliecko tam stale je(vzadu)

ali27
autor
21. sep 2009

katkaking, no este som si novu odsavacku nekupila. stale zvazujem. lebo ked ju kupim, tak urcite nejaku kvalitnu. a ta nestoji 5 korun. uz som si vypozerala elektronicku od Avent, aby som sa netrapila 🙂

ali27
autor
21. sep 2009

mne laktacka poradkyna hovorila, ze mliecka sa najviac tvori pocas toho ako babatko saje. no a asi sa neda porovnavat prisatie odsavacky s prisatim babatka. telo velmi dobre vie ci je to odsavacka alebo babatko.

katkaking
21. sep 2009

ali, to mas pravdu...ale tiez je to o psychike. Ja som nemala inu moznost, jedine odsavat alebo davat UM. Akonahle som dva-tri krat potiahla odsavackou, mliecko sa zacalo nalievat a z jedneho prsnika som odsavala a na druhom mala plienku lebo asi by striekalo vsade 🙂 🙂 🙂

smailinka
21. sep 2009

dididi, to mne je jasne, ze babo vytiahne viac...urcite pusa babatka stimuluje ovela viac ako odsavacka...no ale ja musim odsavat, skolu uz nemozem nechat, lebo sa nedoplatim...co uz, budem kojit aj na chodbe, mne je to jedno 😀 😀 😀

katkaking,mne sa raz stalo, ze chvilu predtym, ako sa maly zobudil sa mi na tricku urobil flak od mliecka, lebo sa maly mrvil v postielke🙂 psychika ta nepusti 😀 😀 mamina je s babatkom velmi prepojena 😉 😉

ali27
autor
22. sep 2009

tak ja asi nie som s babatkom prepojena, lebo mne sa nic take nedeje.... ale tak mne mala musi dlhsie sat, aby sa vobec mliecko spustilo.
katkaking a ako dlho si vydrzala mliecko odsavat? ja za to velmi obdivujem mamicky. lebo je to drina a riedny zaber na cas.

katkaking
22. sep 2009

ali, spolu to trvalo mozno aj tri mesiace, vyse mesiaca som len odsavala a nekojila. Ale bola som nutena, nebola ina moznost ☹ ...teraz ma Dominika 8 mesiacov a uz sa len kojime 😀 ...a papame normalnu stravu samozrejme 🙂 bola to drina, v noci ked sa mala zobudila muz ju prebalil a nosil na rukach, kym som mliecko odsala...aby sa mohla napapat.

smailinka
22. sep 2009

katka, tak to ta obdivujem, ja som mala vela mliecka, tak som chcela, ze odlozit, ale bavilo ma to len dva dni..inak by som to nevydrzala...a konieckoncov, maly neznasal flasku...

katkaking
22. sep 2009

dik smailinka 🙂 uz je to nastastie za nami... niekedy som myslela ze hodim odsavacku do kuta a urobim malej Bebu...ale niet nad mm 🙂 🙂 🙂 tak som to vydrzala...

petra1985
22. sep 2009

rimmel ved ok to ja viem.. ale pride mi to divne, ze ked raz za cas chcem odsat tak odsajem sotva desiatku.. 😉

rimmel
22. sep 2009

petra ani som nikdy nevedela vela odstat takych 40-60 ml max 😀 a pritom maly pribera normalne

ali27
autor
23. sep 2009

tak som urobila konecne rozhodnutie. odsavacku nekupujem, kolko mlieka bude, tolko bude. rozpravala som s jednou kamoskou a ta mi povedala, ze odkedy jej mala papa prikrmy, tak sa jej poriadne odsat ani neda, mliecka ma ovela menej... nebudem sa teda trapit. obdobie vylucne na mlieku skoncilo, je cas papat nieco ine. aj ked moj poklad si mysli asi nieco ine, uz pomaly mesiac sa trapime so zeleninou a na moje pocudovanie aj kasu vcera odmietla... no bude to este boj 🙂

katkaking
23. sep 2009

ali, neboj sa, urcite to zvladnete...my uz dva mesiace papame prikrmy, zeleninku, masko, ovocie, kasu - vsetko postupne sme zavadzali...a este stale niekedy robi problem poriadne sa napapat...hlavne ze mala doteraz mliecko, to je najdôlezitejsie...je cas zacat papat vsetko 😉