Prídavné mlečne žľazy

zuzanajamriskova
7. mar 2018

Dobry den. Chcela by som sa poradit s mamickami ktore maju podobnu skusenost. Cakam tretie dietatko. Som v 17 tt a uz teraz mam hrcky v podpazusi. Ide o pridavne mliecne zlazy. Pri prvych dvoch som vobec netusila oco ide ani my nikto nebol ochotny s tym pomoct..no po porode ked sa my prsia naliali tak sa tie hrcky velmi zvescili boli bolave a proste som mala s kojenim obrovsky problem a kojila som velmi kratko. Rada by som sa tomu tento krat vyhla a kojila co najdlhsie. Prosim poradte co robit ci uz teraz a aj hned po . Dakujem za kazdu raduporode

pininka
7. mar 2018

@zuzanajamriskova urcite by som uz teraz kontaktovala skusenu laktacnu poradkynu.

lili235111
7. mar 2018

Ja mám to iste.Po pôrode prvej mi dokonca z podpazušia z tých hrciek tieklo mlieko.Mala som na to len octanovu masť a lieh na dezinfekciu.Zial teraz už s tým nič nespravis ani ty ani ja keďže sme tehotné.Mna poporode a skončení dojčenia čaká operácia.Tiez nedávam ani ja ani dr po zdravotnej stránke veľkú šancu na dlhé dojčenie.Pri prvej to boli 3 mesiace.

paulinka_kovalcik
7. mar 2018

Ahoj ja mám tiež v podpazuší prídavnú žľazu, ktorá sa mi po pôrode bolestivo zväčšila a uz v pôrodnici mi požičali také to červené nahrievacie svetlo aby som si to viac krát cez deň nahriala a rozmasírovala a pomáhalo to doma som to už ani nepoužívala a už kojím 10 mesiacov a v pohode, ale je možné ze som to nemala až také vážne ako ty, ako stále ju tam cítim takú hrču ale už nebolí 👍

len_leninek
7. mar 2018

Mám pod pravou pazuchou, počas prvého tehotenstva sa zväčšila, aj po pôrode bola veľká, masírovala som spolu s prsiami ak boleli. Po ustálení kojenia to bolo lepšie a kojila som 2,5 roka. Teraz pri druhom tehotenstve je zas nabratá, občas premasírujem pod sprchou.

mijunik
11. mar 2018

@zuzanajamriskova ahoj, ja mám tiež prídavné mliečne žľazy pod oboma pazuchami. Pri dcérke mi počas kojenia automaticky išlo mlieko aj z ľavej prídavnej žľazy, ale až tak, že som počas kojenia musela mať pod pazuchou plienku, inak som si zamočila tričko. Pravá až taká aktívna nebola, ale tiež tam zo začiatku bolo mliečko. Pri synčekovi si ma dokonca prišla obzrieť sestrička na šestonedelí, že vraj vie, že také existuje, ale že to ešte nevidela. 🙂 Sprvu som si mlieko stade vytláčala, ale ďalšia sestrička hovorila, že keď to budem stále tlačiť, mliečko sa tam bude stále tvoriť, takže nech to nechám na pokoji. Iba ak to bolelo, trošku mliečka som vytlačila, uvoľnilo sa to a samo to nejako časom ustalo. 🙂 Ľubku som kojila presne 14 mesiacov, Branka takmer 15 mesiacov. 🙂 Držím Ti palce, aby išlo všetko bez problémov a aby si mohla kojiť tak dlho a tak príjemne, ako budete Ty a Tvoje dieťatko chcieť. 🙂

livka_
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
gagik
11. mar 2018

a ako vam prisli na to ze sa jedna o pridavnu prsnu zlazu?ja mam nieco podobne, sla som s tym na ultrazvuk ale tam povedali ze je to len tuk. preco je to problem pri kojeni? a vyoperovat vam to doporucili preco?

mijunik
11. mar 2018

@gagik Ja som si niekedy v mladosti 😃 všimla, že pod pazuchami mám také nejaké "vyrážky" a mamina, že "to tam máš od malička, to si nechaj tak". Príležitostne som sa na to opýtala kožnej doktorky a ona, že "to máte prsné bradavky"... 😀😀Keď som čakala synčeka, tak mi gynekológ vysvetlil, že táto anomália vzniká počas vnútromaternicového vývinu a keďže sme cicavce, mliečna lišta sa neukončuje na taktom mieste, ako väčšine žien, ale siaha až do podpazušia. Usudzujem podľa tohoto vysvetlenia, že takisto môžu byť mliečne žľazy aj na bruchu. 🙂 Pod pazuchami mi nevadia, ale na bruchu by som ich nechcela... 🙂

len_leninek
14. jan 2019

Už som sem raz písala, len sa chcem opýtať, je tu niekto, kto podstúpil operáciu? Mne ju odporúčal pôrodník (inak celoslovensky uznávaný mamológ) a pod oboma pazuchami.

guliver19
28. feb 2019

@len_leninek Ahoj mozes mi prosim napisat meno toho odbornika a kde ordinuje? Mam podobny problem a ti mi s tym nikto nedokaze pomoct.Dakujem.

len_leninek
28. feb 2019

@guliver19 píšem do správy

lenka155
19. aug 2022

@lili235111 ako to dopadlo..mam to iste..nemas foto pred a po?

lenka155
19. aug 2022

@len_leninek ako to dopadlo?

len_leninek
19. aug 2022

@lenka155 ešte nijako, zatiaľ som nebola na operácii... A tiež stále hľadám niekoho kto bol.

lenka155
20. aug 2022

@len_leninek nemas foto ake velke to mas ty a na obidvoch?

len_leninek
11. feb 2023

@lenka155 zabudla som odpovedat, poslem do spravy, ak zase nezabudnem... kludne sa pripomen

lenkakravcova
11. feb 2023

@mijunik Haha 🙂 ja som sa lekárky na kožnom pýtala, že či mi odstráni znamienko na bruchu pod prsníkom (keď som bola odstraňovať iné znamienka), ktoré mi ostávalo od tela a ona že to nie je znamienko, ale že je to prsná žľaza a musí sa to operovať, ak to chcem preč. 😀 Som na ňu pozerala, že či to myslí vážne. Myslela. V tehotenstve sa mi to trochu zväčšilo pár milimetrov, aj cez dojčenie, potom sa to zase zmenšuje po ukončení dojčenia.
Našťastie nemala som tam mlieko nikdy keď som dojčila. Možno tie na bruchu sú menej funkčné 🙂

mijunik
11. feb 2023

@lenkakravcova zas na druhu stranu - ak by boli na bruchu funkčné, žena môže kojiť aj viac detí naraz 😄😄