Problém s kojením, odsávaním

limetka69
6. mar 2016

Ahojte zienky, mam zapal prsnika, skoncila som ba atb so 40.2 stupnovymi horúčkami. Dr kazal, odsavat, dojcit dalej, ale samozrejme mam dalsi problem. Na bradavke sa mi zrobila akoby chrasta. Nie je to pluzgierik, je to chrasta a mam pocit, ze mi to upchalo mliekovody, mlieko mi ide len zo spodnej casti bradavky a vrch je akoby upchaty a aj tu hrcu co mam odsat mam hore. Tak co mam teraz robit? Myslim, ze to bude mykoza. Natrela som to uz parkrat canesten kremom, ale dajak sa to nezlepsuje. Prsnik ma stale boli kedze to nedokazem pre tu bradavku dostat von. Na kontrolu idem v utorok. Neviete mi poradiť prosím?

dejna86
6. mar 2016

mne ked sa upchal mliekovod a tiez som mala horucky a bolestive prso ,pomohlo mi nahrievanie, teplo, horucu sol som si davala do vrecuska a prikladala, a pomohlo mi to, iked je to na nevydrzanie bolest

sardinka335
6. mar 2016

Hrču jednoznačne musíš rozmasirovať - bude to boleť na hovado ale tak holt...skušaj ako ti to pojde - či uz v teplou sprchou a masirovať do ulavy, alebo si daj kapustny list do podprsenky naklepany...Hrča musi preč! ROzmasirovať, odsavať...Zrejme sa ti tam dostal nejaky infekt a zabetonoval sa tou chrastou. A zavolala by som si aj laktačnu lebo chrasty budu zrejme koli tomu ze dieťa nedrži dobre tu bradavku - zla technika.

ruthike
6. mar 2016

Ja som si nahriala prso v teplej sprche - 20 min. Hned na to som zacala masirovat hrcu s olivovym olejom a potom vlozila kapustny list do podprsenky. Hrcu musis rozmasirovat, aj ked to moze strasne boliet. Robila som tak casto. Niekolko krat za den. Ak by sa ti zhorsil stav, necakaj do utorka a sup do nemocnice. Toto nie je sranda

limetka69
autor
6. mar 2016

No ja mam najhoršie za sebou. Horúčky ustupili, masirujem to uz cele dni, ale dajak sa s tym nic nedeje. Davam teple aj studene obklady, aj kapustne listy. Kojim cez klobucik, mam vpadnute bradavky a aspon to tak neboli. Druhe prso je ok 🙂

pribinak
6. mar 2016

Na bradavky si kup nieco co obsahuje lanolin, canestenom musis umývať a zo zas vysušuje, lanolinovu masticku umývať nemusis

margaretka_
7. mar 2016

@limetka69 ja by som ti tiež poradila, že ak budeš mať nejaký problém s dojčením, kontaktuj aj laktačnú poradkyňu. držím palce, nech sa dáš do poriadku 🙂

limetka69
autor
7. mar 2016

Tak dnes som bola s laktacnou, dost mi pomohla, uvidime ako to bude dalej. 🙂