Problém s prisatím - bábätko nechce otvoriť veľké ústa

hanaxxx
22. nov 2021

Ahojte, mam problem spravne prisat maleho, nechce otvorit riadne usta, ked ich aj na sekundu otvori velke, tak ked ho aj rychlo prikladam, tak ich zas privrie ked sa prisava a nechyti dostatok dvorca, resp za chvilku si spodnu peru posunie vyssie a prisatie uz nie je asymetricke, ale bradavku ma uz v podstate v strede pusy, drzi rovnaku cast dvorca nad aj pod bradavkou. Prve dva mesiace priberal krasne, posledne tri tyzdne uz ale pribera velmi malo (uz ma ledva dve brady, donedavna mal tri 🙂 ). Nemate nejaky tip ako dosiahnut aby otvoril velke usta? To co som nasla, ze prejst bradavkou po pere napr nefunguje, on proste tie usta neotvori poriadne. Snazim sa vyhnut stretnutiu s laktacnou poradkynou kvoli korone, bojim sa teraz niekoho volat k nam, aby sa maly nahodou nenakazil. Dakujem vam za rady.

hradnapani
22. nov 2021

hlavicku musi mat zaklonenu dozadu, vtedy otvori poriadne usta. Normalne chyt dlanou hlavku vzadu na temene a opatrne zaklon.

petamich
22. nov 2021

skus pripadne inu polohu napr. po leziacky na boku a zaklonit malemu hlavicku trosku ako radia vyssie 🙂

ivkasrnka
22. nov 2021

@hanaxxx ja som niekedy maličkom potlačila bradu aby otvoril, hlavne zvykol vcucnut spodnú peru a potom to bolelo

elizabeth22
22. nov 2021

@hanaxxx skús túto futbalovú pozíciu, hlavičku do záklonu. Ak už bude mať bradavku v pusinke tak bradu vtlač nižšie a hornú peru vyššie, neviem, ťažko sa takto radí, ale musíš ty nájsť spôsob ako ho prebrať aby otváral pusku viac.

zuzkacik4
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
luccija
22. nov 2021

@hanaxxx keď Vám to išlo 2 m podľa mňa to príliš riešiš.Ja som kojila vyše 2 r a ozaj si nepamätám čo malo dieťa v puse celý dvorec a bradavku v prostriedku asymetricky🙂
Bábätko v tom veku prudko rastie nemusel pribrať.Daj u pediatricky skontrolovať uzdicku a klud

hanaxxx
autor
22. nov 2021

@zuzkacik4 luccija uzdicky mu prestrihli asi pred 6stimi tyzdnami. zabudla som spomenut, ze sa zmenilo aj to, ako casto si pyta jest, predtym jedol tak striedavo, niekedy po troch hod, niekedy po dvoch, v noci sa budil asi po troch hodinach. teraz v noci zacal spat 5,6,7 hodin vkuse a cez den chce jest kludne aj kazdu hodinu, je schopny sa najest a o 20 min si zuzle paste (alebo to nemusi byt stale znak, ze je hladny?). mame problem ist na prechadzku lebo po 20tich minutach zacne revat a chce jest. tak som nejak vydedukovala, ze si tak casto pyta jest, lebo sa poriadne neprisaje a je stale hladny a preto aj takmer nepribera. neviem, mozno sa mylim

mareri
20. dec 2021

prsne takto to bolo u nas. Dcera sa nechcela prisat, nechcela otvorit usta, plakala, ale prsnik nechytila. Preto vyrastla na umelom mliečku