Prosím o radu pri dojčení a odsávaní mliečka

helka29
31. mar 2013

Prosím dievčence poraďte mi, ako mam dojčiť moju týždňovú dcérku. V nemocnici nám to išlo krásne,ale keďže sa mi ešte dostatočne nespustilo mlieko museli mi ju občas dokrmovať. Po prepustení z nemocnice mi doporučili ešte prikrmovať Nurtilonom pokým sa mi nespustí mliečko. To sa mi spustilo, ale žiaľ maličká sa mi odrazu nevie prisať na prsník stále pohadzuje hlávkou zo strany na stranu a jeduje sa. Keď sa mi nakoniec podarí priložiť ju k prsníku chvílku ťahá a znova ho vytlačí. Skúšala som si už aj odsávať mlieko pomocou odsávačky no akosi mi to nejde príšerne ma bolia bradavky a odsajem po pol hodine max 40ml z oboch prsníkov. Príšerne ma bolia bradavky, aj keď si ich po kojení pravidelne natieram už na dotyk sú hrozne červené a bolestivé. Ako mám dcérku naučiť ťahať z prsníkov a pritom netrpieť prípadne ako mám správne odsávať????čo robím zle? vopred ďakujem za rady ;)

helka29
autor
5. apr 2013

TAk bola uz u mna doma aj pani Monika Mojtova a mozem ju len chválit je to užasna laktacna poradkyňa velmi dobre mi poradila aj ukazala ako spravne odstrekovat aj ako kvôli velkym prsiam lepsie dojcit malicku teda ako ju ulozit aby sa mi dobre prichytila, bala som sa ze som uz prisla o mlieko ale chvala bohu este ho mam len musim skusat kazdy den aspon po troske malicku prikladat aby sa prisala boli to sice este ako slak ale nevzdavam to 🙂