Odsávanie mlieka

nikinikiniki8
17. mar 2023

Ahojte, mám doma mesačne babo. Kojenie bolo od začiatku boj čo ale teraz téma nieje takže nepodstatné. Nakoniec som mu len odsavala a dostával to z fľašky. Uz ale skoro vôbec nemám mlieko. Odsajem tak 5 ml z oboch prsníkov proste to už nejde. Som s tým ok ale zaujímalo by ma skôr, keď sa mi to mlieko už zastavuje, mam si to ešte skúšať odsávať, a dostať z tade aj to minimum, alebo nemám ani odsávať a už sa to samé zastaví? Ano viem že najlepšie by bolo snažiť sa to udržať aby babo malo to mlieko, ale cez toto som už prešla tak prosim výčitky mi tu ozaj nikto robit nemusíte. Dakujem vopred za rady

klarik707
17. mar 2023

ak nemas pocit, ze by sa ti nalievali viacej prsniky, ze by si mala taky ten pocit, ze ta to tazi - hadam vies, co myslim, tak by som to nechala asi tak, ak chces teda skoncit.

sajmonka_1216
17. mar 2023

skúsila si nejaké doplnky na tvorbu mlieka? mne to zvyklo pomôcť...
ps.. ja som nikdy neodsala viac ako 5 kvapiek... proste bud som to nevedela, alebo to odsávačkou proste nešlo a celá vystresovaná som si kupovala UM a pchala jej ho...ale dcérka si vždy vedela vytiahnuť koľko potrebuje... a to už bude mať rok, takže za mňa úspech..a UM som nakoniec vyhodila použité len 1x...
tak neviem... bud skúsiť niečo na tvorbu mlieka, alebo to prisatie poriešiť a uvidíš..a ked nie, tak nič sa nestane a bude na UM

lenkakoc444
17. mar 2023

@nikinikiniki8 ja som to mala rovnako 30ml za cely den odsavania. Ked som prestala odsavat laktacia sa postupne zastavila ziadny problem nebol.