Prsník len na cuckanie. Ako ju od toho odnaučiť?

janajanajana
5. apr 2009

Mam takmer 3 tyzdnovu dcerku, ktora si vyzaduje caste kojenie, dlhsie prespi len v kociku, inac si vyzaduje stale prsnik a ja mam pocit, ze ani nie tak od hladu ako len na cuckanie, ako ju od toho odnaucit, ked to male este nejde nejako zabavit. Poradte prosim, ako na to.

pookie
5. apr 2009

Aj ja som mala zo zaciatku pocit ze mala ma castokrat mala za cumlik no nechala som ju podudlat si, teraz je to uz lepsie, pred par dnami si dokonca objavila rucicky tak si pomoze sama lebo cumlik nechce 🙂 Ma to aj pozitivne hladisko - casta stimulacia bradaviek ma dobry vplyv na tvorbu mliecka 😉

tajava
5. apr 2009

ja som na zaciatku ponukala prsnik nielen na papkanie, ale aj na upokojenie ... sem-tam som mala pocit, ze nerobim nic, iba mam maleho na prsniku ... ale trvalo to mozno do 6-8 tyzdnov, potom sme len z prsnika papkali, lebo uz aj hrackami sa dalo zabavit. Len vydrzat 😉

fifinna
6. apr 2009

jani, ja som maleho cele dni kocikovala po vonku, aby nepytal stale prsnik, tiez si chcel len cuckat. Ked som bola doma , kojila som ho kazdu 1,5 hod. skôr nie. Myslim, ze ked si s babätkom doma a nespi, tak ho tazko odnaucis od prsnika, ked ho zatial nic ine nezaujima. Musis vyckat , kym sa zacne trosku zaujimat o hrkalky a pod. Alebo skus to kocikovanie. 😉

janka_pn
7. apr 2009

gratulujem 😀 , ja som dudlik este stale 😀 😝

tinka08
7. apr 2009

janka, tak to si vydržala dlho vo funkcii dudla.
ja som tak dopadla tiež ale až od 3-tieho mesiaca mojej dcérky. dovtedy fľašu, teraz mamu a keď mám málo mlieka, tak ju ani neprikŕmim lebo ju (fľašu) odmieta. 😝

pensadorcallisto
8. apr 2009

My sme to tiez mali rovnake... Problem bol v tom, ze mne popraskali bradavky a krvacali mi... 😠
Ale nejak sme to zvladli, lespie povedane, naucila som sa spravne kojit... 😀
Potom vsak mal koliky a dost sa naplakal, takmer prisiel o hlas, takze sme kupili cumlik, aj ked sme boli od zaciatku proti... To ho ukludnilo, takze uz ma ani ako cumlik nepouziva... 🙂