Rezanie v prsníkoch a štípanie bradaviek

lenka_lo
22. máj 2018

Ahojte. Vedel by mi niekto poradit. Mala ma dva mesiace a mna teraz začalo strašne rezat v prsnikoch a štipat bradavky. Momentalne sa ani nemožem opytat gynekologa lebo som v procese vyberu ineho. Dakujem za každu odpoved

maminecka2
22. máj 2018

Mykoza, takmer urcite, poznam to aj ja, bolelo to "az v kosti". Natierala som mastou na bradavky od laktacnej poradkyne a riedenym Citricidalom, zabralo. A este co najviac vetrat- teda hore bez.

pininka
23. máj 2018

To bude asi mastitida. Skus si dat na kapesnik alpu a daj si to do podprsenky, najlepsie na celu noc, ja som to mala na jednom prsniku a do rana bol cely zapal prec.

anetapf
23. máj 2018

Mikoza, tiez som mala. Presne ako pises, ostra bodava bolest a rezanie. Mne zabralo, co poradila laktacna poradkyna, vzdy po kojeni potriet materskym mliekom, po zaschnuti potriet kvapkami citrovital (vytazok z grapefruitovych jadierok - kupis v lekarni) a na zaver trosku kokosoveho oleja. Citala som, ze niektore baby si normal canesten natierali alebo gencianova violet. Treba tiez pozriet babatku do ust, ci nema soor/zabka/mcnivka, lebo sa ti to prenesie spat. Ja som preventivne vytierala s Florsalmin, ked zacali bradavky boliet. Je to prirodne a doporucene pediatrickou. Vela si tiez o tom precitas na mamila.sk

misiel
21. jún 2018

zienky mam taky isty problem, stipanie a rezanie, od nedele si vsak na to davam gencianku, a obcas kalciovu mast, no mam pocit ze sa nic nezmenilo, myslite ze mi ten citrovital a uni masticka na bradavky moze pomoct? Lebo uz len pri pomysleni na kojenie revem ako male dieta. Mam pocit ze to uz dlhsie nevydrzim. vdaka

ataner81
21. jún 2018

Tiez som to mala.Vyrazalo mi to az z lopatky akoby mi niekto vnutri lamal lopatku a rezal prsnik.Pomohla masticka z lekarne specialne zarobena na mykozu