Salmonelóza u 4,5 mesačného bábätka

marika1712
4. aug 2017

Ahojte, máte niekto skúsenosti so salmonelozou u 4,5 mesačného bábätka?? Netuším kde sa malý mohol nakaziť. Lekárka nám dala smectu na hnačky a odporúčala piť veľa tekutín.

krasnanevesta
4. aug 2017

Pochybujem ze je to salmoneloza. Skor nejaka virusova hnacka co sa siri aj vzduchom. Na to aby sa nakazil salmonelou jej musi zjest dost vela. Je to potvrdene kultuvaciou? Ci doktorka len tak trafila diagnozu?

dominika6
4. aug 2017

@marika1712 to lekáráka potvrdila diagnozu na papieri či si to len myslíš?

marika1712
autor
4. aug 2017

Robili mu včera výter a dnes mi volala lekarka, že je to salmonela

luci21
4. aug 2017

Moj mal salmonelozu ako dvoj ročný. Bolo to hrozné, on bol celú noc aj den na záchode chudáčik, bolelo ho velmi bruško, trvalo dlho kým sa potvrdila diagnoza, vela vela vody, ja sa do dnes čudujem že sme neskončili na infúzkach bolo to hrozné, neviem moj bol už väčší pil ale tak malinké bábo. Držím palce.

emi16
4. aug 2017

Kojis?

nyusika
4. aug 2017

@marika1712 a ostavate doma ?
to je divne, nie ?

bocianka123
4. aug 2017

@marika1712 to vás mala dr hned šikovať do nemocnice kvôli hydratácii a salmonela je infekčné ochorenie.. ale tak snád vie čo robí... btw - aby sa potvrdila salmonela tak sa berú tri vzorky.. nech je malinká čím skôr fit...

krasnanevesta
4. aug 2017

@marika1712 to sa za den myslim neda potvrdit,

janickadr
4. aug 2017

@marika1712 Za necelych 24hodin kultivacia salmonely, nejaka ultrarychla... A k tomu Smecta a dostatok tekutin pre malicke babo..., infomacia po telefone..., no nejake velmi divne to je...

nyusika
4. aug 2017

@janickadr
ved ani mne sa toto nezda.
salmoneloza nie je viroza z tepla, je to sakra nebezpecne ochorenie a nepozna nikoho, kto by nebol hospitalizovany na infekcnom s touto diagnozou

jana_eyre
4. aug 2017

Moj muz mal ako 10r chlapec salmonelu a bol hospitalizovany v nemocnici.. Trocha divny postup u babatka..

daduska_maminka
4. aug 2017

Pochybujem že je to salmoneloza.. u malého bábätka. To je infekčné ochorenie pre ktoré musí byť hospitalizacia.

marika1712
autor
4. aug 2017

Nekojim, dávame Nutrilon 1 a čajík , takže nechapem z čoho to môže mať...a do nemocnice máme ísť len keď sa mu zhorší stav, keď bude viac hnackovat a bude sa mi zdať malatny

stepanka274
4. aug 2017

@marika1712 ja som trochu zhrozena, Moj syn mal hnacky a vracal, netusila som ze to moze byt salmoneloza, mal vtedy uz 12 rokov, dva dni som mu davala smectu, vela tekutin, ked mu zacalli krc v koncatinach tak sme leteli na kramare, kde nam oznamili ze zacina rozvrat organizmu. Ostal na infuzkach v nemocnici a bol tam vyse tyzdna, no mala som dost. Drzim palce nech sa cim skor vyzdravi 🙂 🙂 🙂

denisa098
4. aug 2017

@marika1712 raz mi doktorka hovorila ked Sofi hnackovala,ze sa sem tam stane ,ze aj to mliecko od vyroby mohlo byt chytene,a ja ze ale ved tonje sunar,susene mlieko a ona ze stava sa.Ked ma hnajdy dava sa potom napr. Beba bezlaktozove mlieko.Nutrilon a taketo teraz isto nie.Maju v lekarni.

nuska
4. aug 2017

My sme mali teraz v juni. No malý ma už 2 roky. A tiež som nechápala, lebo všetko jedol čo mi a nikto nebol chorý len on. V nemocnici mi hovorili, že je malý a že mu stačí malá dávka. Že salmonela zvykne byť na vajíčkach na škrupinke a stačí, že po tom, čo s nimi narábaš, napr. len ich uložiš do chladničky alebo vyberieš si neumyješ ruky a chytiš niečo. keď to trochu postojí v teple sa hneď salmonela rozmnoží. Takže teraz keď chytám vajíčka tak si 10 krát umývam ruky. Ono sa to nezdá ale človek si ani neuvedomí kedy sa ich dotkne a kde sa potom chytí a ako sa to ľahko prenesie. Držím palce. Nezabudnite potom na probiotiká.

majloo
4. aug 2017

Moj mal teraz v juni salmonelozu, ma 6 rokov z citronovej zmrzky. Dva tyzdne chodil na wcko asi 4krat za hodinu mimo noco, ale nezvracal. Len hnacky vodove alebo s mega hlienom, do toho silne bolesti brucha. V nemocke sme neboli, lebo pil a nezvracal. A po vytere to trvalo tak pat dni, kym dal labak info, ze je to salmoneloza. S babatkom by som sa hrabala do nemocky osobne.

majloo
4. aug 2017

Btw...doteraz este nemal take to pekne formovane hovienko a to je august.

paparkam
4. aug 2017

Moj malý 3,5r mal salmonelozu so zmrzliny v máji, horúčky 39, nezvracal,len časté zelene vodnáte stolice,dehydrovany,až sme boli 4 dni v nemocnici,dostal infuzky ,antibiotiká a probiotika
....

marrie5385
5. aug 2017

Moja dcera mala ako 10 mesacna salmonelu. Tiez nevieme kde sme ju chytili. Asi 5 dni hnackovala, nemala nastastie ziadne teploty ale ine komplikacie, takze sme neboli v nemocnici. Len nechcela skoro nic jest ani pit...cize dostat do nej tekutiny bol problem...tak som ju velmi casto kojila asi dva dni, postupne jej zacalo chutit aj jest ked hnacky prehrmeli. Cize ked mas take male babatko tak ho castejsie koj alebo ak davas aj vodu alebo cajit tak tiez doplnaj tekutiny. Ak chces, napis IP. 😊

cerez
5. aug 2017

Moja dcéra mala ako 2 mesačná a syn 22 mesačný.

cerez
5. aug 2017

Zabudla som dodať, že obe deti boli hospitalizované. Dcére museli nasadiť ATB a syn bol na smecte.

l3yla
6. aug 2017

Ja som mala 2 roky dozadu salmonelu a takisto som bola okamžite hospitalizovaná, s predkolapsovými stavmi a dehydratáciou...na potvrdenie som čakala myslím že 4dni,takže tiež sa mi to zdá zvláštne