Pitie 10 mesačného bábätka

kunkuska
8. máj 2022

Ahojte zienky, moj 10 mesacny syn nechce pit ani vodu ani caje. Citala som, ze by mal pit 130-150 ml tekutiny/kg 😱 Viete mi poradit ako ho naucit pit? Skusala som rozne flasky a uciaci pohar, ale nic. Vase babatka kolko tekutin piju? Podla vas sa za tekutinu rata aj nahradne mliecko? Stretla som sa s roznymi nazormi ci ano ci nie a jedine to pije rano a vecer. Dakujem.

petamich
8. máj 2022

ahoj ano, tekutina je aj umele mlieko, polievka, redsi prikrm - vsade v tom je voda 🙂 nas maly bude mat o chvilu 10M a tiez to chvilu trvalo ale vypije relativne vela vody, mame po byte "pohodene" flase a vypije sam a tiez mu ponukam casto - a u nas funguje flasa so slamkou (taka ta detska so zatvaranim), Nuk pohar s drzadlami, 0.3 l Lucka s takym sosacikom z tohto jedineho pije ale mali sme obdobie, ze tiez nevypil nic a potom sa to nejako zlomilo

kate_cs
8. máj 2022

@kunkuska odhadujem, že tvoje dieťa pije UM. Moje deti boli dojčené a vôbec som neriešila, koľko toho vypijú v tomto veku. Veď aj polievka, mlieko je tekutina. Keď prešli hlavne na tuhú stravu, vždy som im ponúkala aj čistú vodu a nesladený čaj, ale nie z cumlíkovej fľašky, ale takej so slamkou.

janka_266
8. máj 2022

@kunkuska najskôr lyžičkou, potom poldecakom, teraz klasickým pohárom, ale zo začiatku všetko vyzblnkal, takze len trénovať a ponúkať. Ide teplo, takze keď sa aj obleje, tak to ocení 😃

mariet24
8. máj 2022

@kunkuska do tekutín sa počíta aj umelé mlieko, polievky, všetko kde ide voda. My sme sa natrápili, asi do roka a pol som ho doslova naháňala s lyžičkou, mali sme nejaké problémy, chodili na nefrologiu tak som do neho tú vodu musela tlačiť aj keď to bolo o nervy

patka06
8. máj 2022

UM sa do pitného režimu nepočíta
Naučiť jedine tým, že budeš ponúkať, lyžičkou, z fľaše, z pohárika .....skúšať čo sa mmu zapáči. Možno mu viac zachutí keď bude teplejšie.
Ponúkaj často v malých množstvách vodu, rôzne čaje, ovocné šťavy