Sertralin, Escitalopram a dojčenie

18. apr 2023

Zeny ahojte.
Kedysi pred otehotnenim som brala na uzkosti escitil(liek escitalopram).
Dr mi kazala liecbu ukoncit.Pocas tehotenstva som sa citila super,ale po porode to slo dolu vodou.Dr mi dala sertralin.Brala som 50mg a zdvihla mi na 100 mg.Nezabralo…Tyzden som sa citila fajn po 6 tyzdnovom uzivani,potom znovu prisli uzkosti a teraz sa mi stav zhorsil.Aku najvyzsiu davku sertralinu ste brali pri dojceni?
Chcela som prejst na escitil,ale dr s tym nesuhlasi,vraj mam ukoncit dojcenie.
Pritom viem,ze zeny dojcia aj s escitalopramom,je tiez povazovany za bezpecny.
Ona odporuca len sertralin,lebo je najviac bezpecny.
Otazka znie…Aku najvyzsiu davku ste brali sertralinu pri dojceni,alebo brali ste niektora escitalopram pri dojceni a aku davku?Viem,
Dojcenia sa nechcem zbavit.

marhulka13
18. apr 2023

Ja som brala 20 mg sertralinu, mne to stačilo. Veľmi zle sa cítiš, keď potrebuješ zmeniť dávkovanie resp.lieky?

autor
18. apr 2023

@marhulka13 ano,velmi zle.Mam velke uzkosti,strach,trasiem sa…

ada_alica
18. apr 2023

Ja som užívala Citalopram, nekojila som a určite to dcére nechýba.... keď sa nedá tak sa nedá.... hlavne aby si bola čim skôr v pohode a mohla si užívať bábätko 🥰

marhulka13
18. apr 2023

To mrzí. My tiež zvažujeme mat ešte jedno, ale úprimne mam strach z tých poporodnych stavov, dvakrát to bolo dosť zle. Každopádne dôležité je, aby si bola ty v poriadku ,veľmi ti to prajem

autor
18. apr 2023

@ada_alica moje dieta chce stale prsnik.bez neho nezaspi

autor
18. apr 2023

@marhulka13 dakujem.Neprajem to ani najhorsiemu cloveku na tomto svete…Je to strasne a bojim sa,co bude dalej.

miky132
18. apr 2023

Sú to bezpečné lieky pri dojčení ....už je viac osvietených lekárov, čo ti dajú liečbu aj pri dojčení,obzvlášť ak to aj nie je úplne bábätko ....nevzdávaj sa je už o Tom aj dosť dát...nech sa ti polepší

juliet86
18. apr 2023

ak vies po anglicky najlepsiu odpoved data a vswtko mas tu https://www.ncbi.nlm.nih.gov/books/NBK501275/

juliet86
18. apr 2023

health are well-documented (1)(2).3). Sertraline and paroxetine (among SSRIs) and nortriptyline and imipramine (among TCAs) are the most evidence-based medications for use during breastfeeding because of similar findings across multiple laboratories, usually undetectable infant serum levels and

marhulka13
19. apr 2023

To ti verím, choroby duše sú mnohokrát horšie ako choroby tela. A čím viac sa niekoho snažíme upokojiť, tým je to horšie

autor
19. apr 2023

Dakujem vam.