Spánok verzus papanie

nevestickaaaa
14. sep 2013

Ahojte, mam otazocku, ako casto by malo 3 tyzdnove babatko papat. Nas malicky ma zltacku a je spavy. Niekedy sa na papanie zobudi sam, inokedy ho vsak budim po 3 hodinach, v noci nam povolila lekarka jednu 4 hodinovu pauzu. Niekedy mi je maleho strasne luto budit, ked je napriklad 1-1,5 hod. hore a potom konecne zaspinka a ja ho mam opat po 1,5 hodine budit. Pri kojeni sice zaspava, ale papa pekne, vzdy pije aspon 15-20 minut.
Mam ho stale budit alebo pockat, kym si mliecko sam vypyta? V porodnici mi povedali, ze cez den ho mam budit kazde 3 hodiny, ale v noci moze spat aj 5-6 hodin a nemam ho budit, v noci sa vraj ma spat. Pediatricka mi ale povedala, ze ho mam budit po 3 hodinach, tak neviem koho radu posluchnut 🙂

linda20111
14. sep 2013

@nevestickaaaa ahoj, ked mal moj maly zltacku to bolo este v porodnici mi hovorili tiez ze treba ho budit kazde tri hodiny, bola som blba ze som tak robila, pretoze bol rozospaty, nespokojny, nechcel papat a nakoniec aj tak zaspal bez papania. Ked nas pustili domov (este so zltackou ale uz na ustupe) tak som ho nebudila, zobudil sa sam niekedy po 2 niekedy po 5hodinach a napapal sa kolko chce a bol spokojny. Takze z mojej skusenosti- uz by som radsej nebudila.

anjelaa
14. sep 2013

nepocuvaj ani jednu, pocuvaj seba a svoje babatko 🙂 kazdy hovori nieco ine, to su iba take napomocne rady, ale urcite sa toho nedrz striktne. ak ti pekne papa, nevidim dovod, aby si ho zakazdym so spanku budila, vsak sa napapa, ked sa zobudi. Najma nocny spanok by som nenarusala. ako naozaj pokial papa dobre, tak ho zbytocne nebud.

katkas1
14. sep 2013

@nevestickaaaa moj syn mal tiez zltacku a dlho ale vobec som ho nebudila v noci na jedenie a nai mi to nikto nekazal, ced den tiez toho pojedol habadej tak naco by som ho budila

danielatn
14. sep 2013

@nevestickaaaa moj mal silnu zltacku este v porodnici. Preto sme sli domov aj neskor. Sestricky ma budili kazde 3 hod. na kojenie aj v noci. Len nad ranom tam bola dlhsia pauza. Najskor som bola v prve dni vytesena ako pekne spinka a ze sa aj ja vyspim. Nakoniec skoncil s infuziou. Tym ta nechcem strasit, ale nech sa rozhodnes akokolvek, bud opatrna a pozoruj si babatko.

monci8888
14. sep 2013

mala od narodenia prespala aj 5-6 hodin a vzdy mi aj lekari, aj sestricky aj pediatricka nasa vraveli, nech ju nebudim, nech ju necham tak, ze ked bude hladna, tak si mliecko vypyta sama.. a aj vypytala 😉 podla mna je to individualne u kazdeho dietata... 🙂

mmmj
14. sep 2013

pokial prospieva, tak by som ho nebudila. Druha vec je, ze pri dlhych pauzach medzi kojeniami sa Ti moze prestat tvorit dostatok mlieka. Cize ta rada s budemin mohla suvisiet aj s tym. Ale pokial sa tvorba mlieka ustali a nemas s tym problem, tak by som ho nechala asi spinkat...