Štvormesačná dcérka je veľmi spavá

ivushik287
27. máj 2016

Ahojte, chcela by som sa opýtať. Moja dcérka ma 4 mesiace a týždeň. Prikrmujem ju a papa 120 🙂 pýta papať nieked každe tri hodiny, niekedy každé dve. Zdá sa mi, že každé dve hodiny je strašne často. Niekedy mi vypýta aj po hodine a pol.
K tomu je aj veľmi spavá Spinka mi celú noc aj 10 hodín. Cez deň jej dam papať a do pol hodiny zaspinka. Ma intervaly cez deň, že aj je hore, ale vačšinou spi a taktiež potom celú noc. Má niekto podobné skúsenosti?

madamcoco
27. máj 2016

@ivushik287 dievca, bud rada! Moj syn sa budil v noci v jej veku kazdu pol hodinu!!

ivushik287
autor
27. máj 2016

Proste sa mi napapa trosku sa pohrame, pocvicime a spinka

erickatt
27. máj 2016

@ivushik287 ked je moc spava moze mat malo zeleza

sardinka335
27. máj 2016

@ivushik287 a v čom je problém? Asi v tom ze nijaky nemaš tak velmi analyzuješ 🙂 Mne ani 11 mesačna 3 hodiny bez ničoho nevydrží. Dospelý človek ma čo robit aby vydržal a vy furt od tých detí chcete aby jedli podla navodov na krabici alebo nejakých predstáv.
Moja si pytala jest čo 2 hodiny po tej cca 120 ml...nie je ani vyžrata ani baculata. Krmenie aj UM je podla potrieb dietata. Samozrejme ak vidim ze mi vysosne ledva 100vku..tak asi 3 hodiny to dietatu stačiť nebude. Máš normálne dieta a ziadny problém...ja som ešte jednu noc od narodenia malej celu neprespala aj 5x hore a to je na UM. Cez den pije aj UM tak ako ,,sa mi zda ze potrebuje,, nakolko je prikrmovana. A davku čo by mala vypit na svoj vek ani zdaleka neda......celkovo prospieva takze to vobec neriešim ani nestresujem. Takze tieto ,,problémy,, mi pridu pomaly ako ,,provokácia,,.

simca06022011
27. máj 2016

@ivushik287 je uplne v poriadku a papanie si ries s lekarkou ;) davkuje sa podla tabulky, nakolko viac mlieka zatazuje brusko, castejsie dokrmovanie = bolest brucha, nestravi sa to... poriesi lekarka. Bud upravi davkovanie, alebo poradi ine mlieko. Prikrmovanie atd. Skus sa s nou detto poradit ohladom zeleza (my sme neskor boli chudokrvni)

ivushik287
autor
27. máj 2016

@sardinka335 Nepisala som ze mam problem ale ze ci ma niekto take skusenosti ako ja ;)
Problem s dcerkou urcite nemam, len som chcela vediet ci mate skusenosti ze vam 4 mesacna takto pije ako moja

simca06022011
27. máj 2016

@ivushik287 inak ivus, nadpis sa pise k veci: tj obsah otazky/debaty a nie "4 mesacna dcerka"

ivushik287
autor
27. máj 2016

Prvykrat som sem pridala nieco a hned zdzuba mam :D :D
dakujem za odpovede

petkashop
27. máj 2016

@ivushik287 Chudátko 😅 Fakt nechápem niektoré odpovede tu. Predpokladám, že je to tvoje prvé dieťa. Skúste si spomenúť, aké veci neboli jasné vám, keď ste boli prvorodičky... Ja som si nebola istá a pýtala sa na každú jednu (teraz už viem, že) hlúposť. A že niekto napíše, že mu to príde ako provokácia? 😕 Moje nervy...

tobnuf
27. máj 2016

@ivushik287 tak spomen pediatricke.. nech jej spravi krvny obraz pre istotu. Mozno je to v poriadku ale aspon budes ty ista ze je vsetko O.K. moj syncek v jej veku bol tak najvac 3h hore a potom.si zdriemol teraz ma 6m a spinkava uz ovela menej a nie tak dlho. Tie noci zavidim 😂 my sme hore niekedy aj 5..6x krat za noc .. niekedy mozno aj viac uz neratam ale my sme kojeny mozno je to tym ..

sense
27. máj 2016

kamaratka mala taku dcerku bola uplne zdrava sok prisiel asi po roku ked sa jej z nicoho nic zdalo ze akosi malo spava...nespavala potom malo len uz zrazu nepotrebovala spat tolko....

ono ti mozno preto je casto cez den lebo potom v noci spi.....

ak sa ti zda ze je prilis spava, nechaj jej skontrolovat zelezo ....

a este taka osobna pripomienka, coby som ja dala za to keby mi dcera prespi desat hodin... su jednoducho deti co spavaju ukazkovo, deti co spavaju o nieco viac ako ukazuju tabulkuu a su deti nespavci...

ivushik287
autor
27. máj 2016

@petkashop Dakujem 🙂 tiez tu provokaciu nechapem, normalne som sa spytala na skusenosti 🙂 a ao je to moje prve babo. Dakujem za pochopenie 🙂 Este by som sa pytala dalej ale nemam odvahu :D

tobnuf
27. máj 2016

@sardinka335 preco provokacia? Normalna otazka mamicky ktora nema skusenost a chce vediet od slkusenejsich maminiek pripadne viac rodiciek ci je to v poriadku alebo to ma riesit 😂 .. skor tvoj komentar je " provokacny " a uz som si vsimla vo viacerych diskusiach ze pises trosku provokacne 😉 ale je to len dojem 😂

ivushik287
autor
27. máj 2016

@sense Takze papanim dobieha prespatu noc teda tak to chapat 🙂

sense
27. máj 2016

@ivushik287 vela deti v tom veku pije mlieko este v noci, .... tvoja nema potrebu pit v noci tak to mnozstvo stravy prijme cez den....a kazde tri hodiny je uplne normalne , moja v 4mesiacoch vypila 5x po 200ml mlieka plus prikrm zeleninovy ....pokial prosperuje urcite je vsetko v poriadku

ivushik287
autor
27. máj 2016

@sense Dakujem 🙂

bibistec
27. máj 2016

mne nepride ze je to casto ale spytaj sa ôekarky a inac spave deti su aj tie co maju hypotyreozu ( moja dcerka) taka byvala ale inac asi je to ok

zabina27
27. máj 2016

@ivushik287 nas pil v takom veku cez den plne flase, cize zo 6-7 odmeriek UM, taky bol hlados. ale ked si to mnozstvo preratas, kolko vypije za den, za 24 hodin, tak to nie je vela, nakolko ti v noci nepije, ale spi. nas tiez v noci pekne spinkaval. cez den sa najedol, tak ako sa patri a v noci drichmal, ako sa patri 😀 (neprovokujem ziadne maminky nocnych jedakov 😉 lebo mozno nase druhe bude opacne 😀 )
akurat, ze nas tolko nespaval, takze to by som sa ked tak opytala dr, s jedenim by som neriesila, pokial mala prosperuje, je spokojna, tak je ok 🙂

tykat
27. máj 2016

@ivushik287 ...ze ty sa chces len pochvalit? 😉

ak je inak ok tak by som neriesila a uzivala si pohodove dieta

katka1981
27. máj 2016

@ivushik287, moja ked si pytala 2-3 dni po sebe castejsie ako kazde 2,5 hodiny, tak som jej zvysila davku UM a bolo dobre. Ale tvoja spinka celu noc, takze ona si asi aj preto pyta. Dolezite je, aby za tych 24 hodin dostala tolko, kolko potrebuje. Ak mas pocit, ze je velmi spava, treba to povedat dr., mohla by jej zobrat krv, ci nie je anemicka.