Sú to trendy laktačných poradkýň?

matilda72
5. máj 2017

Maličká má 4 mesiace a 3 týžden kojila som do dvoch mesiacov potom som začala prikrmovať UM nakoľko malá bola stále hladná nespávala max 15 min stále hore a žiadala mliečko, síce krásne priberala ale začala som kojiť o 7 ráno a skončila som na obed, bolo to o hubu. Bola som vyčerpaná a mala som aj 3 zápaly. Potom začalo byť mliečka menej, zavolala som si laktačnú a neviem, zvýšil sa mi síce tok ale malá naďalej zle sala až som nakoniec mala dalšie dva zápaly a ten posledný skončil narezaným prsníkom a po nekojením 2 týždne lebo som brala antibiotika pri ktorých sa kojiť nemohlo aj pediater zakázal aby sa malá nedostala k ložisku hnisu, na čistenie som chodila 3 týdžne. Ešte pred tým zápalom som zistila že mám cca 100 ml mlieka a po nekojení sa zredukovalo na 40 max 50 ml a ja som sa napriek všetkému rozhodla, že chcem zase mlieko zvýšiť. Laktačné všade radia, spať z bábom,, nosiť sa spať s ním, papať cez cievku. a chcem sa opýtať sú tu mamičky, ktorým toto všetko pomohlo??? s malou spím, chodíme von raz v kočíku raz v nosiči, doma spí na mne, uspávama na fit lopte aj v noci spí 70% noci pri mne málokedy je vo svojej postieľke a nemám pocit, že by som mala nejako veľa mlieka. Sú to len modne trendy laktačných poradkýň alebo no anozaj funguje????

0silvia0
6. máj 2017

@matilda72 mne pomohlo spať s dieťaťom a dojčiť v čase laktačnej krízy hoci každých 10 minút na požiadanie. Ale ja som nemala až také komplikácie ako ty, len bežnú laktačnú krízu. Mlieko sa po laktačných krízach rozbehlo po týždni a prvá laktačná kríza prišla vo veku 3 mesiacov veku dieťaťa. Pri prvej laktačnej kríze som bola z toho všetkého vystresovaná, pri ďalších som už vedela, že moje telo sa opäť naštartuje a pôjde to. Ale vždy ten krízový týždeň bol náročný, to len len kojila a kojila.

matilda72
autor
6. máj 2017

@sam2 no priberá lebo je na UM 😀 aj vtedy priberala ale hovorím kojila som nonstop a ona bola stále hladná ked som jej dala flašu to bol pohľad, že sa konečne najedla 😀

sam2
6. máj 2017

@matilda72 vies, mozno ma tu teraz zjedia aj s botami, ale pokial je spokojnesia po UM a ty vies, jednoducho vidis a citis, ze jej tvoje mliecko nestaci, tak by som dokrmovala. Pozri, kojit nemusis prestat uplne, koj a dokrmuj... skus tie bilinky, co ti tu kocky poradili.... ale ak to nepojde, tak to nepojde. Svet a materinska laska nestoji a nepada na kojeni. Kazdopadne vela stastia ☺️😉

anabeth
6. máj 2017

@sonyyka
@matilda72

kojaca mamička potrebuje 100% radu ako kojiť, čo robiť- aby bábätko bolo spokojné a aby to pre nu nebolo náročné- a taká rada bohužiaľ neexistuje
tie mamičky, čo koja dlhodobo, proste koja, nerozmýšľajú nad tým,- že už zas mám kojiť? zas plače lebo je hladné? zas mám prázdne prsia a nemám mlieko?
- toto sú otázky na ktoré vám žiadny lekár na svete, žiadna poradkyňa a žiadna- ani 5 násobná mama nedajú odpoved, lebo na to odpoveď NEEXISTUJE- nikto nevidí do prsníka ani do hlavičky bábätka
to, že má dieťatko dostatok potravy sa dá zistiť len pri mesačnom vážení v poradni- nie každý deň a už vôbec nie pred a po kojení- veď si predstavte seba- nemáte vždy rovnakú chuť na jedlo... a dobrý pediater vám pri malom náraste váhy povie, nech prídete o týždeň, berie do úvahy možný štrajk
množstvo mlieka riešia len kojace matky,
- mamička, ktorá krmi UV, vie, že dieťatko zjedlo koľko malo a hľadá príčinu plaču inde

Rozhodnutie je na vás, nikto to za vás nevyrieši- buď kojiť a nešpekulovať alebo odstaviť- nič medzi tým neexistuje, lebo sa zbláznite. Vyberte si a zmierte sa s tým.

Faktom je- prikrmovanie UV brzdí tvorbu mlieka a ak je dieťatko spokojné na prsníku netreba prsník nevyhnutne meniť ( predné a zadné mlieko), treba veľa piť, oddychovať, vychutnávať si materstvo a často kojiť
to čo sa tu písalo- ak chceš kojiť, nebude ti prekážať, že kojíš veľa a často, časom sa to môže zmeniť, ak je dieťatko správne prichytené ani dlhé kojenie bradavke neškodí

a už vôbec nechápem, čo má zaspávanie na fitlopte s laktáciu? a kým vymysleli loptu tak sa nekojilo? telesný kontakt je predsa každé držanie v náručí

bubato1
6. máj 2017

mne nepomohlo vobec nic ,v porodnici sa mlieko nespustilo vobec ,ani kvapka,kazali mi zmackinat prsnik ze sa to spusti,prikladat malu za sa to spusti,nic ,objednala som si bylinky,mlieko sa spustilo ale iba tak ze to mala mala ako hracku, kojenie bolo utrpenim : 3 hodiny kojenia a za 5 minut nala kricala od hladu,po troch tyzdnoch som povedala ze dost.bolo to utrpenie,mala bola tym padom na UM od zaciatku lebo od 2 heho dna som ju prikrmovala kedze som svoje nemala ,nevycitam si to a ani to neriesim .ak mlieko proste nemas tak nemas ,laktacne poradkyne a rady ze mas uspavat na sebe a ze babo ma spat pri tebe a bla bla povazujem za to iste ako BIO matky,sprostost.co potom z tych deti vyrastie ? do konca zivota budu zit vo vakuu ? potom z kazdej strany pocuvame ze ako dat spat dieta do vlastnej postele ...nasa mala spi sama uz 3 mesiace (teraz ma rok) vo vlastnej izbe ,budi sa raz do noci na hlad,a to ide spat o pol8 a vstava o 7 mej .nikdy s nami nespala v posteli ,vzdy v postielke ,a neni ani umrncana ani placliva ,ani v nosici som nenosila ,mala som kupeny ale v kociku jej bolo lepsie ,pohodlnejsie.takze za mna by si mala ist podla toho co vyhovuje tebe a drobcovi a nie to co ti nakeca nejaka laktacna poradkyna,za par rokov tento trend vymizne a ani nevudeme vediet ze laktacne existovali...

siska53
6. máj 2017

@matilda72 cievka je vraj len pre uplne.malicke babatka.
Nosenie,caste prikladanie ci odsacanie aj mimo papacieho casu ci sucane so sanim.dietata pomaha. A aj vela tekutin a nestresovanie sa.
Ked ti mala.priberala, nebol dovod sz stresovat,ze nemas mlieko.
Moja priberala menej ako kazali tabulky,ale moja pedina mi vtavela len,ze cadtejsie prikladat.
Moja mala koliky,takze vela sme sa nosili a casto sa na prse zo zaciatku aj ukludnovala. Ju dudle napinali,takze tie som ako uklunovak pouzit nemohla.
Sice som nemala az take problemy ako ty,no vacsina z nas mala aj nejaku tu laktacnu krizu. A pri malej som nrmala nikdy nadprodukciu,nezazila tvrde,takze prsia ako pri malom,no mlieko som mala a dojcila dva roky.

Ja som sa hlavne riadila svojimi pocitmi a babatkom a nejak prirodzene.som vedela,co mam robit,aby bolo mlieka viac,ked bola kriza.. Nacitaneho som mala minimalne,

siska53
6. máj 2017

@matilda72 a skor ide o dlhodobe skusenosti,ktore kedysi boli prirodzene a odovzdavali sa z generacie na generaciu a teraz sa opat dostavaju do pozornosti, no je fakt,ze ten tlak na "vykon" moze mat aj opacny efekt,ako ma mat.