Trhlina na bradavke po dojčení

larissa123
4. aug 2023

Dobrý deň prajem už vyše mesiac má trápi trhlina na bradavke po dojčení. Dcéra má 2 roky a stále ju kojim.. snažím sa jej nedávať mlieko cez deň len iba v noci .Cez deň sa mi to pekne zatiahne ale ako náhle jej dám mlieko trhlina sa naspet otvorí.. skúšala som všetko ale nič nepomáha začínam si mysieť že sa to nezahoji. Kojim v strašných bolestiach.. prosím kto ma niekto stým skúsenosť nech mi napíše do komentárov vďaka.

larissa123
autor
4. aug 2023

@larissa123 takto to vyzerá😔

beataxxx
4. aug 2023

Dvojročné dieťa už naozaj netreba kojiť, musí Ta to strašne bolieť, mas nejaký špeciálny dôvod, prečo nemôžeš prejsť na iné mlieko ako materské?

larissa123
autor
4. aug 2023

@beataxxx s radosťou by som prestala ...ale moja.mala dcérka vôbec nechce..a normálne mlieko jej nemôžem dať pretože jej nerobí dobre

beataxxx
4. aug 2023

Tak jej kupuj nutrilon, alebo vyskúšaj iné,ak neznesie kravské, raz si musí odvyknut, môže sa Ti tam dostať infekcia a zápal, mala by si sa poradiť s lekárom, neverím, že by Ti radil pokračovať v kojení pri dvojročnej, ja by som to neriskovala

diavant
4. aug 2023

Mala som to rovnako docasne som to riesila tak ze som kojila iba zo zdraveho a ked sa zahojil zas som z neho kojila. Po case som mala uz naoboch a nepomohlo nic iba ju odstavit.. dokonca sa mi to nechcelo poriadne zahojit mesiace po ukonceni. Nakoniec pomohli len lokalne antibiotika. Vela stastia

larissa123
autor
4. aug 2023

@beataxxx už som skúšala nutrloin všetko a nič...lekár mi povedal ze môžem normalne kojit ale to sa fakt nedá

nykkushka
4. aug 2023

@larissa123 prepáč ale to čo je za výhovorku, že dcérka nechce? Ja som za dojčenie, ale ak to má žene robiť takéto ťažkosti, tak to nie. Tebe príde v poriadku sa takto trápiť, len preto, lebo dcérka chce? Dvojročne dieťa nepotrebuje na noc mlieko, kravské, materské ani žiadne. Stačí čistá voda. Je to už len o zvyku, ktorý tebe očividne nerobí dobre. Zas to netreba preháňať s tou materisnkou láskou voči deťom a vyhovieť za cenu bolesti, riskovať infekciu a pod...

pininka1
4. aug 2023

@larissa123 keby si musela ísť napr na operáciu ako ja, musela by si zvyknúť. Aj u nás to bolo na dlho, ale zvykla si, lebo musela.

milanemila
4. aug 2023

Toto potrebuje cas na zahojenie :( skus ju kojit iba z druheho prsnika. Neviem ja som mala iba take jemne trhlinky, nic taketo vacsie ale striedala aom lanolinovu mast, repik (ak bolo treba), tie multimum naplaste a vela vetrala.
Drzim palce, verim ze to musi velmi boliet.

beataxxx
4. aug 2023

Chápem, že chceš pre ňu to, čo je podľa Teba najlepšie, ale najlepšie je pre ňu mať zdravú usmiatu, nie ubolenú mamu🙂🙂🙂veľa šťastia

larissa123
autor
4. aug 2023

@beataxxx ďakujem pekne 🙂

larissa123
autor
4. aug 2023

@milanemila ano velmi to.boli ďakujem za radu 🙂

janage
4. aug 2023

2rocna nemusí piť mlieko vôbec. Môže získať vápnik aj bielkoviny aj vitamíny úplne z iných potravín.

janage
4. aug 2023

Propolisovu masť si skúšala? Plus dočasne z druhého prsníka iba dávať.
A tá praskliny vznikla ako? Poranením? Lebo koža môže praskat aj pri kvasinkovej infekcii a tam bez liečby sa to nezahoji. Kožné by som možno oslovila, výmenný lístok netreba.

larissa123
autor
4. aug 2023

@janage ja si myslím ze to vzniklo kvôli tomu ze mala mi veľmi kusla.do.bradavku a ťahala.mi ju veľmi.. no hrozne skúsim.vsetko vďaka za radu

asdfka
4. aug 2023

Skus cerstve aloe vera, ja som na zaciatku kojenia mala nenormalne trhliny, diery, bolest taka ze radsej by som este 3x rodila, pokupila som si vsetky mozne masticky, ochrany a neviem este co. A nakoniec mi to zahojilo aloe vera za 2 dni.

milanemila
4. aug 2023

Zeny ja neviem, ci poniekotre neviete citat, ale autorka sa nepyta na vas nazor na kojenie 2 rocneho dietata, alebo ake umele mlieko ma kupit 🙈

larissa123
autor
4. aug 2023

@asdfka ďakujem za radu

milanemila
4. aug 2023

@asdfka inac toto moze pomoct, ani ma to nenapadlo v tomto pripade, ale ano aj my pouzivame aloe na vselijake male ranky nase aj detske 👍🏼

rebrambora
4. aug 2023

@milanemila kde presne sa to pyta?

milanemila
4. aug 2023
tiika
4. aug 2023

@larissa123 skús si dať normálne Ibalgin alebo nejaký iný liek proti bolesti, mne to pomohlo. A potom kojiť z toho prsa čo najmenej, v prípade potreby odstriekat a masticka od laktacnej. Skús sa poradiť v lekárni. Lanolin radšej nie.

Zároveň vám odporúčame prestať používať lanolín, pretože, ak ide o infekciu dvorca a bradaviek, lanolín túto situáciu zvykne z dlhodobého hľadiska ešte viac zhoršovať.

Prečítajte si aj tento článok:

http://www.mamila.sk/pre-matky/dojcenie-a/hryze...

tiika
4. aug 2023

@larissa123
Toto som ešte našla:

V prípade otvorených rán, aké popisujete, by vám mohol pomôcť aj obväz, ktorý sa volá Mepilex.

Okrem toho, ak potrebujte pomôcť pri tom, aby ste sa vôbec odvážili bábätko prisať, môžete si po celý dať nejaký liek od bolesti - ibuprofen či nejaký podobný liek, presne podľa dávkovania pre dospelých. Toto síce bolesť nevylieči, ale pomôže vám, aby sa dojčenie stalo znesiteľným, a dá vám to čas, aby ste mohli podniknúť ďalšie potrebné kroky.

svokrinjazykmonika
4. aug 2023

@larissa123 skús klobúčik na kojenie, možno sa ti to rýchlejšie zahojí a nebude tak bolieť

livuska124
4. aug 2023

@larissa123 multimam náplaste. Skutočne účinné. Do pár dní mi zahojili ragády, s ktorými som sa trápila dlho a patlala si na to mastičky a vodičky, od výmyslu sveta.

larissa123
autor
4. aug 2023

@livuska124
@livuska124 ďakujem pekne za všetky rady dievcata

larissa123
autor
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
janage
4. aug 2023

@larissa123 už asi mimo tému. Ja som obe deti dojčila do 3 rokov. Prvé som musela odstaviť lebo so ochorela a brala silné atb a iné lieky. Tak som vysvetlila, že keď mi bude dobre zas budeme pokračovať. Poplakala lutostivo za 2x. Ten prvý plač bol najhorší, ale pochopila.
Hlavne by som ja skočila na kožné či to nie je kvasinka, lebo tu infekciu si potom prenášate.
Skus tu propolisovu masť ja mam veľmi dobre skúsenosti keď dcéra mala praskliny čo sa nehodili z ekzému. A načas z toho prsníka nedojcit len si odstriekat. 2 ročná už by mala pochopiť a mať súcit s mamkou, ktorú didka veľmi bolí. Skus vysvetliť možno budeš prekvapená. A hryzenie v žiadnom netolerovat.

larissa123
autor
4. aug 2023

@livuska124 ďakujem za radu určite vyskusam

anavixy
4. aug 2023

Chod si dat urobit ster, moze tam byt mykoza alebo bakteria, ktore treba specialne preliecit. Neviem ci na toto ti nieco bezne ako multi mam naplaste a podobne veci pomoze, pokial tomu nedas pokoj a cas sa zahojit, tak skor nie. Takze tiez odporucam minimalne z tohoto prsnika nedojcit, kym sa rana nezahoji. Existuju rozne nahrady mlieka, ked jej normlane (to je kravske?) nerobi dobre, ale teda toto je skareda rana a musi to strasne boliet. 🙈