Všetko o dojčení

blau
14. sep 2008

Mile mamicky, ako ste si vsimli pod nickom Annag sa skryva pravdepodobne skvela zena a skusena mamicka,poradkyna, ktora radi ako moze: Co sa tyka kojenia a roznych problemov s nasimi babetkami. Mne osobne velmi pomohla a touto cestou by som jej chcela takto trosku verejne podakovat a popriat krasne zdrave babetko a radost so svojich deticiek. A nech nam tu aj nadalej takto krasne radi. Anna ty sa naozaj tak krasne citas 🙂

annag
28. jan 2009

tin, ak potiahne pod tri minúty, tak je zle prisatý,mliečko mu málo tečie, lebo nestimuluje vôbec dvorec, je prisatý len na bradavke, bradavku musí mať veľmi hlboko v puse, medzi dvorcom a pusou nesmie byť bradavku vidno, hlávku mu treba pritlačiť k prsníku, pozri odkazy na stránky s videami keď budeš mať čas, tam sú ukážky správnych priložení, odsávanie ...

annag
28. jan 2009

nimi, ja som malému asi do roka nerobila s predkožkou nič, až okolo roka som mu ju jemne sťahovala - len pokiaľ išlo, dnes sa mu dá celkom pretiahnuť, neviem, či som mala iba šťastie, ale na mňa násilné preťahovanie pôsobí drasticky a dokonca ak by ju mal zrastenú, tak by som mu ju násilne ani nesťahovala a radšej by som zvolila chirurgický spôsob, lebo by som sa bála, že mu ublížim ešte viac, často majú potom chlapci predkožku zapálenú z drobného poranenia pri sťahovaní, ten chirurgický zákrok síce nie je príjemný, ale zvládnuť sa dá ľahko, podľa informácií z okolia čo mám - no toto je len môj názor, vravím, ja som tomu nejako nevenovala pozornosť a preplávali sme tým ani neviem ako, ani pediatrička ma nejako na tento problém neupozorňovala, možno si automaticky myslela, že to robím 😕 ,neviem

annag
28. jan 2009

misutovo - hladina alergénov sa vyplavuje postupne, takže sa aj stolice môžu meniť len postupne, záleží, akú hladinu si v sebe mala, ak sa to zleošuje, tak to tými mliečnymi výrobkami asi bude, ak je inak v poriadku, netráp sa, 130g na týždeň je krásny prírastok pre plne dojčené bábetko,úplne v norme, samozrejme, nájdu sa lekárky, čo idú podľa iných tabuliek určených predovšetkým pre deti na UM, tie rady vidia 150g, ako často papá v noci?

kubkovka
28. jan 2009

no prave som sa dozvedela, ze kamoska musi ist s malou do nemocnice, lebo nepribera a je stale chora, tak dufam, ze nas nikam doktorka neposle, ked nepriberia alebo priberie malo

zuz11
28. jan 2009

ja mam opacny problem nas maly za 3 tyzdne pribral cca 900g co je 300g za tyzden nie je to vela 🤐 😀

kubkovka
28. jan 2009

no zuz, tak to ti my, co mame deti "modelky" mozme iba zavidiet

zuz11
28. jan 2009

ani nie lebo Hanka ma 15kg a to nie je moc na zavidenie, take riadne zavazie 🤐 a to pri narodeni mala 2900g 🤐
mam pocit ze mam tlstuckave deti, len dufam ze nebudu obezne 🤐

kubkovka
28. jan 2009

no tak ja mam prve, mne ta vaha nepride nejaka hrozna, vazi okolo 5100 g a ma dnes 5 mesiacov, ale hrozim sa doktorky, kazala mi davat kasu aj som davala tyzden, ale to sa s nou nedalo vydrzat, nespavala cez den, bola mrzuta, no nic moc

annag
28. jan 2009

zuzi, pribral krásne, ale nie je to žiaden extrém, niektoré deti takto priberajú, najmä prvých 6 týždňov, potom sa väčšinou tempo zmierni, každý z nás je iný, aj každé dieťa je iné

kubkovka, podstatné je, či rastie, váha sama o sebe nie je všetko, koľko meria? ešte včera si písala,ak som dobre pochopila, že si jej dala odsaté mliečko? to nedávaj, nech si mladá pekne svoje mliečko vytiahne, mliečko zamraz

annag
28. jan 2009

zuzi - preventívne široké balenie bolo v rámci odporúčaných postupov Ministerstva zdravotníctva vyhláškou k 1.11.2008 zrušené. Prečo? - lebo sa praxou zistilo z dlhodobého hľadiska, že zdravým deťom s nálezom 1a 1b preventívne balenie netreba, stačí plienka. A deťom s horším stupňom treba ihneď nasadiť liečbu - Pavlíkove remienky a podobne. Široké balenie nie je liečba a stávalo sa, že ho ortopédi využívali na liečbu, čo viedlo k zhoršeniam stavu a k oneskoreniu skutočnej liečby,deti končili zbytočne napr. v sadre. Okrem toho, niektoré mamičky boli také horlivé, že nožičky balili extrémne naširoko, čo viedlo k poškodeniam kĺbikov, keď sú kĺbiky v tej žabacej polohe, je treba dávať veľký pozor, lebo môže dôjsť k zlému prekrveniu a následnej nekróze.

annag
28. jan 2009

jaj, kubkovka, už som si všimla, že to bolo len raz, niekedy príspevky preskočím, už som si pár krát všimla - naposledy u anky, že príspevky prečítam, odbehnem, v hlave si premyslím odpoveď a zabudnem, že som niektoré vôbec nenapísala, no matka na MD 😅

zanetuska
28. jan 2009

Ved siroke balenie bolo len u na sdokonca a ni v Cechach ani v zapadnych krajinach sa na siroko nebali.

kubkovka
28. jan 2009

no annag, to poznam, aj ja robim robotu na niekolko krat, ale stoji to za to..........no dnes uz jedla normalne, je spokojna, merali sme ju predvcerom, ma 64 cm.......no nie je baculka, hlavne, ze je spokojna, len sa obavam doktorky, dokonca mi kazala nasadit medzi 5-6 mesiacom mrkvu, korenovu zeleninu, zemiak, jablko a banan, ja jej to chcem dat az od konca siesteho mesiaca najskor

annag
28. jan 2009

kubkovka, výškovo je úplne v poriadku,len čosi menej váži, písala si, že sa Ti nebudí v noci na papanie, stačí, ak ju budeš v noci pár dní, hoci v polospánku dojčiť asi každé dve hodinky a určite priberie, lebo odsávaš, mliečka máš dosť, už treba jediné - aby ho viac vypila. Viac ho vypije, ak bude papať, najmä v noci je papanie vzhľadom na priberanie výborné. Kedy máš ísť k lekárke?

kubkovka
28. jan 2009

no mam ist 16.2., budim ju, ale asi malo, len 2xza noc, asi par noci nastavim budik 😀

annag
28. jan 2009

no nastav budík a bude pani doktorka spokojná, čo by si pre ňu neurobila 😀

jeliska
28. jan 2009

ahoj annag tak iba ti oznamim ze ten pupak alebo co to bolo mi uz pomaly klesa a je mensi ako pred tyzdnom 😀 za chvilou uz ho tam nebudem mat este raz ti dakujeme za rady je krasne od teba ze si najdes cas pre uplne nezname zienky a takto vsetkym pomahas 😉 mas dobre srdiecko drzim palceky aby tvoje deticky len kvitli do krasy a radosti maj sa krasne janusa 😀

kubkovka
28. jan 2009

no pre nu ani nie, skor tak pre seba, pije tak 10-20 minut v kuse, tak snad to staci......ale prikrmy staci davat za nejaky mesiac, nie?

annag
28. jan 2009

kubkovka, jasne , pre seba 😉 , áno o mesiac stačí - od ukončené 6 mesiaca, začiatok 1. mesiaca je deň narodenia

annag
28. jan 2009

jeliska, tak to som rada, potvora, si mohol aj iné miesto vybrať než prsník , ďakujem pekne, však Vy ste pre mňa priateľky, i keď na diaľku, internet je dobrá vec 😉 🙂

jeliska
28. jan 2009

annag 😉

martina46
28. jan 2009

annag, urcite ovladas strojopis, ze? inac by si tolko nemohla pisat..... 😀

my mame stale obdobie cudneho prisavania - neprisavania. iba je prilozena, vobec sa nepricucne ako by bolo treba. potom jej to netecie. uz mame po chorobe, hrdielko ok, pusinka tiez, je spokojna a vesela, iba tak cudesne cucka, mam pocit, ze sa jej pomaly menim na cumlik. rano takto pijeme hodinu! odtraha sa hned na zaciatku, tak stae - prisaje sa, odtrhne o par sekund. potom sa prisaje, dudka bez zaujmu, vydrzi jej to dlho, mlieko netecie a najlepsie je, ked sa spusti a ona sa vtedy odtrhne!!! 😅 😅 😅 😠
akurat mi je zahadou, ze tak lahostajne "pije po prespatej noci, cca po 11 hodinach nejedenia a nepitia. ja to vsetko posudzujem podla seba, som rano desne hladna a ked sa hned nenapijem, odpadavam 😒

no nic, len som sa potrebovala vyrozpravat, s tamto uz nic neporiesime, vobec je to zazrak, ze uz skoro 14 mesiacov kojiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiim 😵

kubkovka
28. jan 2009

annag, no je to aj kvoli tomu, aby som nemusela pocuvat zase dalsie prednasky a hlavne jej dokazala, ze aj kojene deti mozu pribrat a nemusi sa hned davat kasa, take male zadostucinenie.......ale teraz mam taky problem, som kupala malu a pri prebalovani som zistila, ze ma zelenu stolicu, ale okolo obeda bola este normalna, tak neviem, preco to je, poradte mi

annag
28. jan 2009

kubkovka pozri do dobrého svetla, nie je zelená len kvôli osvetleniu?

annag
28. jan 2009

martinka, 11 mesiacov kójiš, ale aspoň pol roka aj odstavuješ 😀

euphoria
28. jan 2009

Mila Annag, uz si mi parkrat dobre poradila a preto si dovolim opat Ta poprosit o radu.Moju malu plne dojcim,ma skoro pat mesiacov a bola by som rada, aby to nadalej fungovala.S prsnikmi ani bradavkami som nemala vyrazny problem, akurat par dni v porodnici, potom sa mi dva tri krat trosku upchali mliekovody, ale stacilo trosku doodsavat po dojceni a bolo po probleme. No dnes vecer sa mi na bradavke vytvoril akysi pluzgierik, je skor priesvitny ako biely.Pri poslednom dojceni po kupani som v tej bradavke zacitila ostru bolest, ktora po par sekundach satia povolila, potom som si nasla ten pluzgierik.Stale je ale bolestivy. Mliekovody upchate zrejme nemam, pretoze nemam ziadne hrcky ani stvrdnute miesta na prsniku. Co to prosim podla Teba moze byt? Co by som s tym mala robit? Mozem vobec malej z neho dat papat? Obavam sa iba to nebolo nieco infekcne, aby som ju nenakazila.
Vopred vdaka za odpoved.

kubkovka
28. jan 2009

no pozrela som, bola taka zelena....teda aspon myslim, lebo doteraz problem so stolicou nemala

annag
28. jan 2009

kubkovka, uvidíš zajtra cez deň, mohla byť zelená z Tvojho jedla, mohla po obede viac pocuckávať predného mliečka, rýchlo prešla tráviacim trakto ..., zatiaľ sa netráp, hlavne v noci dojči

kubkovka
28. jan 2009

jasne, ved za chvilku idem na to, lebo vcera jedla menej ako obycajne, ale dnes akoby to chcela dobehnut

annag
28. jan 2009

euohoria, bude to mliečny pľuzgier, môže aj sám spľasnúť, ale radšej ho prepichni, bolo by to lepšie, lebo z toho vyústenia nebude môcť vytekať mliečko a dôjde k zástave mliečka - takže sterilnou ihlou prepichnúť, natrieť genciánom a môžeš aj natrieť mastičkou na bradavky- lanolínom, bepanthenom ...