Všetko o dojčení

blau
14. sep 2008

Mile mamicky, ako ste si vsimli pod nickom Annag sa skryva pravdepodobne skvela zena a skusena mamicka,poradkyna, ktora radi ako moze: Co sa tyka kojenia a roznych problemov s nasimi babetkami. Mne osobne velmi pomohla a touto cestou by som jej chcela takto trosku verejne podakovat a popriat krasne zdrave babetko a radost so svojich deticiek. A nech nam tu aj nadalej takto krasne radi. Anna ty sa naozaj tak krasne citas 🙂

vejula
27. júl 2010

@alusha stale som to tam mala 🙂

@domeli vdaka za odpoved 😵

strapco13
27. júl 2010

@liviaf14 podla mna mas mykozu...nemas citlive bradavky aj mimo kojena na studene? kukni drobcovi do ust, ci nema zabku /soor, plesen, mykozu/

uankab
27. júl 2010

ahojte,
@strapco13 prsnik uz neboli, bola to zrejme zacinaju mastitida, kapustny list asi pomohol ... dakujem pekne

babenky, chcem sa spytat na nocne kojenie, co si o tom myslite? viaceri doktori mi uz povedali, ze by som v noci kojit uz nemala, magdalenka pekne pribera a rastie a nepotrebuje v noci papat... co si o tom myslite? stale ju kojim 1-3x, podla toho ako sa zobudi...

prsky
27. júl 2010

@vejula ono tie pocikane plienky nie su uplne presne meradlo, lebo kazda vnimame tazku plienku trocha inak - ja pouzivam latkovky a prebalujem kazdu hodinu (teda teraz uz chodime v nohavickach) a kazdu hodinu ak nebola plienka pocikana, tak cikla do nocnika, takze sa mi to tazko posudzuje. ale ked je maly spokojny a kaka beznu dojcensku stolicu, neprepadava sa mu fontanelka a pribera, tak sa nemas coho obavat

@jaruska8 moze, ale zrejme nie jednorazove "pozitie". aj 10dnove nekakanie je u dojcata bezne - niekedy sa to stane aj u dojciat, ktore inak kakavaju aj 20x denne. skus pripadne rektalnu rurku

@zuzana12345 ak maly papa prevazne z jedneho prsnika, tak sa na zaklade dopytu a ponuky v nom tvori viac mliecka - cim viac budes dojcit z jedneho, tym viac sa rozdiel bude prehlbovat. nie je to problem, max tak esteticky (prsnik, v ktorom sa mliecko netvori, je mensi)

@liviaf14 hm, tak ma napada jedine, ze pre slabsi prud mliecka sa silnejsim satim snazi vydolovat viac. annag bude mat mozno lepsie vysvetlenie. skus jej napisat ip alebo vyplnit dotaznik na jej stranke

prsky
27. júl 2010

@uankab dojcit na poziadanie aj v noci minimalne do roka. 😉 ja dojcim aj v noci dodnes

ericica
27. júl 2010

ahojte kocky nevedeli by ste mi poradit mam skoro mesacnu dcerku a uz od narodenia ma hrozne stavy placu,co som pri prevj dcerke nezazila.....ja ju len dojcim a niekedy ked ideme papat tak straasne place a odtahuje sa od prsniku....co mam robit ked mi to robi.....ukludnit sa neda a zobudi placom ceky barak.......som uz normalne na prasky bo pri prvej dcerke sme sa pekne kojili a spinkali a teraz pri druhej stale dookola plac.......

moni
27. júl 2010

@takyna
presne ako pise prsky, babatko nevracia (alebo len velmi malo, nasa lea skor prehlta ak jej to vojde az do krku), ale aj tak tie zaludocne kyseliny robia sarapatu. my sme dokonca na liekoch, ale stale to nie je pod kontrolou ☹ po najedeni a odgrgnuti ju treba nosit, nepomaha nam ziadna ina vzpriamena poloha (sikmy matrac, sedacka) a moj chrbat trpi (v nosici tiez nevydrzi)...o jej chrbtici ani nehovorim. neviem sa dockat toho dna ked z toho vyrastie.

jaruska8
27. júl 2010

@prsky Takže čokoláda môže zapekať, ale nie jednorázové požitie??? Ja som ju papkala týždeň a po týždni žeby kvôli tomu zápcha???? ☹

zuzkat1
27. júl 2010

baby ked uz davate prikrmy tak davate aj nieco pit? myslim ine ako mm? a ked ano tak z coho?lebo flasku pre dojcene deti (tu aventku) nechce... pila z nej prve 3 mesiace a jedneho dna ju odhodila a teraz ju uz vobec nechce tak neviem... a inu sa jej bojim dat...ja viem ze lyzicka a tak,ale ked sme vonku tak lyzickou to moc nejde...

bejkka
27. júl 2010

ericica - určite ide o koliku, ja som to zažila s mladším synom , skús si prečítať tému kolika - mne to aspoň trošičku pomohlo - vedela som prečo plače ☹

ericica
27. júl 2010

@bejkka dakujem 😉

zuzana12345
27. júl 2010

@prsky dakujem

gabika7706
27. júl 2010

@zuzkat1 my sa len kojime, snazim sa mu trosku vody ponuknut tak hodinu po obede, z poharika s naustkom, ale ziadna odozva...v Turecku bolo 38, ked sme tam boli, tam si trosicku chlipol aj vody, ale maaalicko,v podstate som kojila aj pri bazene, aj na plazi aj kedy bolo treba 😎

zuzkat1
27. júl 2010

@gabika7706 ani mne nechce vodu... ja ju kojim stale skoro kazdu hodinu... ked jej dam tu flasku tak sa s nou len hra.. a to je aky naustok? z toho riadne tecie?a neodmieta potom prsnik? sice asi nie ked pises ze kojis🙂 lebo ja sa taky poharik s naustkom (resp. kupila som flasku ktora je akoze na ucenie sa pit s pohara) bojim dat aby pre ten rychly tok neodmietla prsnik..aj ked jej odtial ine pojde ale ja neviem... dr mi povedala ze uz jej mozem dat aj ovocne stavy riedene vodou,ale neviem:-/

uankab
27. júl 2010

ja vodicku nedavam, tiez kojim na poziadanie... dam jej len trosku pri papani a to lyzickou.. tiez nevieme pit z flase ani z poharika s naustkom, ale mame taky otvoreny poharik a z neho sa trosku napije...
@prsky , dakujem... mne to inak tak pripada ze kazdy sa na mna pozera ci mi sibe, ked este stale v noci kojim.... a tvrdia ze pokial budem kojit tak sa babo bude v noci budit...

gabika7706
27. júl 2010

@zuzkat1 to je taky netecuci pohar s naustkom, ma taky speci ventil, voda tecie, len ked potiahne, inak nie, takze prsnik urcite kvoli tomu neodmietne, ja osobne by som urcite nedala flasku s cumlom, kojenemu dietatu urcite nie.
My mame tento pohar http://www.mambaby.com/index.php?StoryID=11156&... ale da sa kupit napr. aj Avent, s tym som ja pri Katke nebola spokojna (nebol tak uplne netecuci)

aleela
27. júl 2010

@zuzkat1 to ti mala papa velmi pekne 🙂 aj nas maly sa rozbehol na zaciatku, potom asi tyzden odmietal skoro vsetko a zase sa rozpapal. ale viac ako tych nejakych 80g do neho nijako nedostanem. chuti mu, otvara velku pusu a zrazu sa zatne a dost. uz nespapa nic. ale mliecko za tym si este da. tiez by som uz chcela, aby papal viac, lebo tolkoto papa asi uz mesiac a nejako to nepokracuje. 😖

liviaf14
27. júl 2010

@prsky
@strapco13 Ďakujem vám za odpovede, ste zlaté.
mykózu asi nemám, malý nemá nič v pusinke, má ju čistú.
zdá sa mi to mechanicky poškodené tým, ako veľmi silno ťahá, je uplakaný stále, asi tie zúbky ho už otravujú, tak to len musím vydržať. spomenula som si, že to robieval pri kojení, keď ho súčasne bolelo bruško, mal kŕče a kakal pri kojení. skoro mi vtedy bradavku odkusol, no nič, tak len vydržať.

prsky
27. júl 2010

@zuzkat1 vodicku ani nasa dlho nemusela, stacila jej dida. okolo roka sa to trochu zmenilo, ale doteraz uprednostnuje MM 😉 ako som uz viackrat pisala, najoblubenejsia je flasa od rajec, ale mame avent (ten trochu kvapka) a sportovu flasu od canpool babies - chvilu trvalo, kym sa naucila z avent pit. mame este nuk, ale z toho nechce pit dodnes (tazko sa z neho taha)
@jaruska8 co ti ja viem 🙂 podla mna ked si das riadok cokolady, tak to moc efektu mat nebude (hlavne preto, ze MM ma laxativne ucinky). ked ale kazdy den zjes tabulku cokolady, tak to uz ucinok moze mat. ak si chces byt uplne ista, ze ju kakao zapeka, tak to zistis jedine testom - nejedz nic, co by si uz pocas dojcenia nejedla a daj si cokinu (nie jednu kocku, viac). ak ju zapecie, tak sa cokolade vyhni. ale test urob az ked sa "odzatkuje". mohlo by jej pomoct, keby si uzila probiotika - dostanu sa cez mliecko aj dcerke. nasa ma dost tuhu stolicu a toto vzdy zaberie 😉

lelask
27. júl 2010

@denisse aj my sme sa rovnako trapili a prezivala som stres pri kazdom dojceni.Ja som kojila po leziacky na boku a skusali sme aj tak,ze som ju mala ma bruchu. Uz by som to robila tak ,ze ten najvacsi prud by som nechala nech sa vyblazni do plienky a potom zase sup babatku. Lepsie ako tie soky.Stale to mam cerstvo v pamati,ked sa nestihala chudatko nadychnut a mne bilo srdce ako zvon.

strapco13
27. júl 2010

@liviaf14 nemusi mat mykozu on..len ty..aj my sme tak boli..stale ma pobolievali bradavky..skoda, ze som @annag neobjavila skor

vejula
27. júl 2010

@prsky dakujem za odpoved 🙂

labutka
27. júl 2010

ahojte, chcem pomaly po lete skoncit s kojenim, hlavne preto, ze krpaty sa vnoci vzdy 2-3 krat budi (vnoci ho nekojim, dostane len caj) a hrozne ma to unavuje. myslim ze keby som mu dala vecer kasu a zatym UM namiesto MM, tak prespi dlhsie. teraz dostava MM len rano a vecer.
Skusali sme mu davat UM, prvykrat cez den, parkrat si vzdy potiahol, ale postupne ho zacal odmietat. Skusali sme mu ho dat vnoci (namiesto caju), ale to nam vobec nevyslo, odvracia hlavu, rukou dava prec flasku. Zatial som skusila Nestle bifidus 1, a Sunar 3.
Nemate nejake tipy, ako tu moju "prisavku" postupne privyknut na UM? 😅

elisa7
27. júl 2010

ahoj,chcem poprosit o radu...mam 9-mesacne dvojicky, ktore napriek tomu ze cez den krasne papaju vcetne vecernej kase (ktoru davame az okolo osmej) budia sa v noci na kojenie kazde 3-4 krat(kazdy!!!). v noci ich kojim po jednom, takze ked si to tak zratam, uz 11mesiacov som nespala dlhsie ako 2hodiny v kuse. zatial som to az na obcasne krizy zvladala, no neviem dokedy to takto vydrzim...este upresnim-cajik ani hladkanie ani dudel ich neuspokoji, jedine prisatie, a vzdy chvilu intenzivne saju aj ked si nemyslim ze by mali dovod byt hladne...

zuzkat1
28. júl 2010

@gabika7706 nieco take mam aj ja ale tesco vyrobok tiez to netecie ked ho naplnim a otocim musi tiez tahat ale ide to silnym prudom, tak neviem... mna ten silny prud odradza... moja mala flasu s cumlom ako som uz pisala,prve 3 mesiace, pekne z nej pila mm co som si odsala ale uz ju nechce☹ z tej flasky len pomaly tieklo aj ked tahala...no nic...aspon ju od toho nemusim oducat🙂

zuzkat1
28. júl 2010

@aleela no moja vcera prekvapila🙂 zjedla 110ml🙂 a chcela viac ale to som uz nemala kedze zvykla zjest tych 40ml🙂 dnes musim viac navarit🙂 ale uz potom nechcela prsnik az po pol hodine🙂

zuzkat1
28. júl 2010

@prsky rajec?to normalne z tej vody?alebo? 😕

strapco13
28. júl 2010

@elisa7 nebudia sa Ti na smad?..tie kase su sladke, ci uz prirodzene alebo dodany cukor...takze smadit ich moze

gabika7706
28. júl 2010

@zuzkat1 podla mna @prsky myslela len konkretne flasu, nie vodu, pridavam foto, ze asi ktoru, my tiez z takej pijeme od malicka, teda Katka 😉 a Martin bude urcite casom tiez. a ked su deti vacsie, aj vodu Rajec mozu pit.

zuzkat1
28. júl 2010

@gabika7706 dakujem mila foto🙂 ale ja viem ze myslela flasu,len ma to prekvapilo🙂 by ma nenapadlo dat jej taku flasku🙂 to aj tu od lucky teda uz moze? aj ona ma teraz taky uzaver